Забудова Сінного ринку: Кличко вважає, що 19-поверхові висотки – це перемога
Забудовник погодився знизити поверховість будинків, що зводяться на вулиці Бульварно-Кудрявській, на місці колишнього Сінного ринку
Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу КМДА.
Так, це передбачено Меморандумом про "зняття соціальної напруги навколо будівництва комплексу будинків на вул. Бульварно-Кудрявській, 15-А" у Шевченківському районі Києва.
"Документ передбачає, що буде понижена висотність найвищих будівель комплексу, який зводиться. В одному будинку – на 3 поверхи, і ще в двох будинках на 1 поверх від запроектованого. Таким чином у комплексі не буде будівель вище 19 поверхів", - йдеться в повідомленні.
У той же час активіст Юлія Нікітіна у "Фейсбуці" виклала фото на якому мер Києва Кличко потискає руку забудовнику багатостраждального Сінного ринку.
"Вони досягли компромісу і підписали меморандум "про зняття соціальної напруги". В результаті меморандуму забудовник спокійно добудує свій спальний район, а натомість кияни отримають всі ті ж 14 висоток мінус 3 поверхи на найвищій будівлі і мінус один поверх на ще двох", - пише вона.
Додамо, що скандальний забудовник Сінного ринку "заховався" за українськими прапорами.
Варто нагадати, що минулого тижня мер Кличко пообіцяв знести паркан навколо забудови колишнього Сінного ринку. Втім, забудовник отримав у суді рішення, яким заборонялося будь-яке знесення цього паркану.
Хоча напередодні активісти самотужки розтрощили цей паркан.
Наприкінці вересня у мерії заявили, що не надавали дозволу на встановлення паркану навколо будівництва на місці Сінного ринку.
Нагадаємо, скандал із забудовою колишнього ринку спалахнув ще 2015 року, коли тут почали рити котлован і забивати палі. Активісти були категорично проти багатоповерхової забудови, яка б псувала вигляд центру міста. Але компанія, що виступає підрядником, запевняла, що роботи – підготовчі, а затвердженого проекту поки що немає.
У квітні 2016 року столичне управління Нацполіції відкрило кримінальне провадження з приводу відчуження земділянки (2004 року Київрадою було передано в оренду на 10 років) за статтею "Службова недбалість". У вересні Голосіївський райсуд наклав арешт із забороною відчуження на земельну ділянку колишнього ринку.
В листопаді 2016 року забудовник Сінного ринку вже почав продавати квартири. А на початку 2017 року столичних активістів обурила байдужість чиновників мінкульту до забудови Сінного ринку.
12 квітня 2017 року мер Києва Віталій Кличко звернувся до Департаменту держархбудінспекції з проханням перевірити законність забудови Сінного ринку.
Скандальне будівництво на місці столичного Сінного ринку не має усіх необхідних документів.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ