Забудова Сінного ринку в Києві: Усіх документів на будівництво немає
Скандальне будівництво на місці столичного Сінного ринку не має усіх необхідних документів
Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на "Сегодня".
За словами активістів, будівництво "Ярославового граду" на місці Сінного ринку потрібно зупинити, адже повного комплекту дозвільних документів у забудовника немає.
Зокрема, у забудовника відсутні "Містобудівні умови та обмеження", на підставі яких видається дозвіл на будівництво, на три ділянки забудови.
"Суть проблеми з ділянками в тому, що "Містобудівні умови та обмеження" – один з ключових документів, необхідних для отримання дозволу на будівництво, були видані КМДА у 2013 році на одну ділянку (кадастровий номер 8000000000:88:174:0084). А в 2014 році ця ділянка була розділена на три частини, кожна з трьох частин отримала окремий кадастровий номер, а стара єдина ділянка була виведена з обігу і фактично перестала існувати", - розповіла активіст Юлія Нікітіна.
Вона пояснила, що таким чином, у правовому полі з'явилися три абсолютно нові ділянки землі, без всіх арештів, зобов'язань і обтяжень, які "висіли" на старій ділянці.
"На щастя для Києва, крім обтяжень старої ділянки, забудовник таким чином позбувся і від усіх дозволів, виданих на неї. "Містобудівні умови та обмеження" видаються на земельну ділянку, а не просто на будівельний об'єкт – і на ті три нових ділянки, на яких зараз йде будівництво, цей документ ніколи КМДА не видавався", – наголосила Нікітіна.
Після низки акцій протесту і звернень мер Києва Віталій Кличко доручив Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції терміново провести виїзну перевірку відповідності документів за місцем будівництва.
Ще одним каменем спотикання в цій історії стало історико-містобудівне обґрунтування (ІМО), видане Міністерством культури, яке покликане визначити концепцію обліку пам'яток архітектури, об'єктів культурної спадщини та традиційного характеру місцевості при проектуванні будинків і споруд.
У даному питанні це важливо, адже навколо території колишнього Сінного ринку розташовані 9 пам'яток місцевого значення та 28 об'єктів культурної спадщини. На деяких з цих будівель вже з'явилися тріщини.
У забудовника території Сінного ринку такий документ є – в червні 2016 року висновок підписала заступник міністра культури Тамара Мазур, дозволивши зведення ЖК поруч зі старими невисокими будинками.
"Історико-містобудівне обґрунтування Мінкульту – найбільш обурлива і образлива для киян частина цієї історії, тому що на відміну від КМДА, документи щодо Сінного підписувалися Мінкультом вже після зміни влади, в 2016 році. Сама по собі система видачі ІМО – по суті пекельно корупційна, оскільки з 2011 року Мінкульт наділений правом в кожному окремому випадку довільно вирішувати, скільки поверхів можна будувати в історичному центрі будь-якого міста в країні", – розповіла Нікітіна.
На Сінному Мазур підписала дозвіл на 14 будівель.
Активісти вимагають знизити висотність будівель ЖК на Сінному до 27 метрів. А забудовник наголошує, що ні про яке зниження не може бути й мови.
Додамо, що згідно з "Історико-містобудівним обґрунтуванням", підписаним заступником міністра культури Тамарою Мазур 6 червня 2016 року, загальна площа трьох ділянок складає 1, 9816 га, а загальна площа забудови – 6806 квадратних метрів. Площа всього комплексу – 113 116 квадратних метрів.
У ньому планується зведення 14 секцій висотністю 6, 7, 9, 11, 12, 15, 18, 20, 22 поверхів. Найвища точка цих будівель становить 81 метр. Житлова частина комплексу буде складатися з 80 846 квадратних метрів. У ньому буде розташована 861 квартира – 408 однокімнатних, 264 двокімнатних, 189 трикімнатних.
Офісна частина, згідно з планом, буде займати 8740 квадратних метрів, а торгові площі 2800 квадратних метрів.
Нагадаємо, скандал із забудовою колишнього ринку спалахнув ще 2015 року, коли тут почали рити котлован і забивати палі. Активісти були категорично проти багатоповерхової забудови, яка б псувала вигляд центру міста. Але компанія, що виступає підрядником, запевняла, що роботи – підготовчі, а затвердженого проекту поки що немає.
У квітні 2016 року столичне управління Нацполіції відкрило кримінальне провадження з приводу відчуження земділянки (2004 року Київрадою було передано в оренду на 10 років) за статтею "Службова недбалість". У вересні Голосіївський райсуд наклав арешт із забороною відчуження на земельну ділянку колишнього ринку.
В листопаді 2016 року забудовник Сінного ринку вже почав продавати квартири. А на початку 2017 року столичних активістів обурила байдужість чиновників мінкульту до забудови Сінного ринку.
12 квітня 2017 року мер Києва Віталій Кличко звернувся до Департаменту держархбудінспекції з проханням перевірити законність забудови Сінного ринку.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ