Забудовнику Сінного ринку наказали зняти паркан, без якого будувати не можна
Тепер активісти чекають, поки забудовник сам виконає припис мерії Києва
Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на "Українську правду. Київ".
Департамент міського благоустрою виписав припис на демонтаж паркану довкола будівництва житлового комплексу на місці колишнього Сінного ринку.
Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час зустрічі з депутатами та місцевими мешканцями на місці забудови.
"Ми виписали вчора припис на демонтаж будівельного паркану. Вони повинні упродовж трьох днів демонтувати цей паркан. Якщо цього не станеться, то в п'ятницю прийде наш міський "Благоустрій" і сам демонтує цей паркан", - сказав Кличко.
Він пояснив, що відсутність паркану буде підставою для того, щоб будівництво зупинилося.
"Бо вони не мають права будувати далі без паркану", - пояснив мер.
"Є питання щодо висотності цього будівництва. Ми звертались до ДАБІ, до прем'єра щодо висотності цього будівництва. На сьогоднішній день, на жаль, чіткої відповіді нема", - додав міський голова.
На прохання нардепа Мустафи Найєма повідомити будівельникам, які стоять біля паркану, що забудова не законна, щоб активістів не побили люди у чорних "шкірянках", і озвучити вимогу зупинити роботи, Кличко сказав, що роботи зупиняться з демонтажем паркану.
Мешканці попросили мера не боятися і допомогти їм у демонтажі паркану вже сьогодні, на що Кличко відповів: "Я як голова можу діяти лише в рамках закону. Ми виписали припис".
Він також додав, що мав розмову з забудовником щодо зміни висотності будинків. "Ми зустрічались з представниками забудовника, реакції немає", - підсумував Кличко.
З метою зупинки забудови мешканці і народні депутати вирішили встановити на вулиці Бульварно-Кудрявській, 15 намети у якості громадських приймалень нардепів.
Варто нагадати, що наприкінці вересня у мерії заявили, що не надавали дозволу на встановлення паркану навколо будівництва на місці Сінного ринку.
Нагадаємо, скандал із забудовою колишнього ринку спалахнув ще 2015 року, коли тут почали рити котлован і забивати палі. Активісти були категорично проти багатоповерхової забудови, яка б псувала вигляд центру міста. Але компанія, що виступає підрядником, запевняла, що роботи – підготовчі, а затвердженого проекту поки що немає.
У квітні 2016 року столичне управління Нацполіції відкрило кримінальне провадження з приводу відчуження земділянки (2004 року Київрадою було передано в оренду на 10 років) за статтею "Службова недбалість". У вересні Голосіївський райсуд наклав арешт із забороною відчуження на земельну ділянку колишнього ринку.
В листопаді 2016 року забудовник Сінного ринку вже почав продавати квартири. А на початку 2017 року столичних активістів обурила байдужість чиновників мінкульту до забудови Сінного ринку.
12 квітня 2017 року мер Києва Віталій Кличко звернувся до Департаменту держархбудінспекції з проханням перевірити законність забудови Сінного ринку.
Скандальне будівництво на місці столичного Сінного ринку не має усіх необхідних документів.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ