Загроза вторгнення Росії: У Києві посилюють бригаду територіальної оборони

Майже щовихідних резервісти територіальної оборони добровільно збираються на навчання, де інструктори з бойовим досвідом проводять для них практичні заняття

Надія Собенко

У Києві зміцнюють 112 бригаду територіальної оборони столиці та запрошують добровольців на щотижневі навчання.

Про це заявив директор Департаменту муніципальної безпеки Роман Ткачук, повідомляє Depo.Київ з посиланням на сайт КМДА.

Він нагадав, що в серпні цього року в Києві вперше були проведені масштабні навчання територіальної оборони, під час яких було відпрацьовано взаємодію бригади та штабів територіальної оборони міських РДА.

Щомісяця бригада територіальної оборони проводить практичні заняття з бойовою стрільбою – "Єдині стрілецькі дні". Майже щовихідних резервісти територіальної оборони збираються для підготовки на добровільній основі, де інструктори з бойовим досвідом проводять для них практичні заняття.

За словами чиновника, завдяки активній підготовці кількість резервістів бригади збільшилася майже вдвічі.

"Але в бригаді продовжують роботу і залучають все більше добровольців, враховуючи досить напружену ситуацію на кордонах нашої держави. Адже чим більше киян знатимуть основи національного спротиву, тим менше шансів у потенційного ворога", – сказав Ткачук.

Він зазначив, що у 2021 році Департамент муніципальної безпеки КМДА підготував проєкт міської цільової програми "Захисник Києва" щодо муніципальної підтримки територіальної оборони столиці на наступні три роки. 

Для розвитку тероборони столиці активізують роботу щодо підбору приміщень комунальної власності для розміщення підрозділів 112 бригади. Голів РДА зобов'язали безпосередньо брати участь в організації та забезпеченні підготовки батальйонів тероборони районів столиці. У планах – залучення працівників підприємств комунальної власності до підрозділів територіальної оборони.

За словами Ткачука, в умовах перманентної збройної загрози з боку Росії у місті постійно перевіряють санітарно-технічний стан, комплектування та відповідність вимогам споруд подвійного призначення, найпростіші укриття та сховища.

На сьогодні у Києві сплановано використання 514 сховищ, 4415 споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів чисельністю: 3687 цокольних та підвальних приміщень, 409 підземних автопаркінгів, 272 підземних переходи, 47 підземних приміщень метрополітену.

Нагадаємо, у Києві розробили карту об’єктів укриття населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру. На мапі можна перевірити найближчі споруди до вашого дому чи роботи.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ