Розхитування крісла під заступником Кличка і критика від велосипедистів: Що назасідала Київрада

На останньому засіданні міської ради деякі депутати побажали заступнику мера Петру Пантелеєву піти у відставку, але самі вислухали нещадну критику від велосипедистів, які вважають, що у місті для них немає умов
 

Розхитування крісла під заступником Клич…
фото: facebook Александр Пабат

Засідання Київради, що відбулось 14 березня, вже за традицією розпочалося з більш ніж годинним запізненням. Станом на 10:00, коли мало відкритися засідання, у залі міськради було менше 61 депутата зі 120, що не забезпечувало кворуму. Можна було припустити, що більшість депутатів спілкувались з мітингувальниками біля мерії, але там помітні були лише кілька народних обранців. А зранку біля мерії мітингували велосипедисти, які вимагали від мера та його команди облаштувати інфраструктуру для проїзду на велосипедах, а згодом їх змінили продавці МАФів, які вимагали у Кличка не "трусити" їхній бізнес. Мовляв, різноманітні аукціони на дозвіл розмістити точку з продажу чого-небудь просто "викачують" усі зароблені кошти з бізнесменів.

Більше години депутати, що вчасно прийшли на засідання, чекали на своїх колег, аж поки не набрався кворум і не розпочалась робота. Про "двоколісних", слід зазначити, не забули: до трибуни запросили представницю велосипедної спільноти столиці Яну Брик. Дівчина нещадно розкритикувала керівництво міста за те, що уся інфраструктура для велосипедистів будується лише на словах, а насправді містом як було страшно їздити на велосипеді, так і є зараз. Вона нагадала, що до бюджету столиці внесли будівництво семи велодоріжок, але тендери досі не проведені. Парирувати критику активістки намагався гендиректор "Київавтодору" Олександр Густелєв, який заявив, що тендери на будівництво велодоріжок відбуваються, але вони постійно зриваються, і не через провину комунальників. Мовляв, у системі "Prozorro" є як плюси, так і мінуси. Також Густелєв пообіцяв велосипедистам збудувати велодоріжку вздовж набережної від Подолу і аж до мосту Патона. 

А далі був бенефіс заступника мера Петра Пантелеєва, який відповідає за житлово-комунальне господарство. Чиновник заявив, що вже закінчується опалювальний сезон, але міська влада починає готуватись до наступного, а на це потрібні солідні гроші. І тут несподівано "понесло" екс-мера Києва і вірного соратника команди Кличка у голосуваннях за скандальні ДПТ і взагалі задоволення будь-яких апетитів забудовників Олександра Омельченка. Який, взявши слово, вщент розкритикував Пантелеєва, "з ходу" порадивши заступнику Кличка просто піти у відставку від гріха подалі. Колишньому міськголові не сподобалось, що минулого року, коли Київрада голосувала за повернення теплоенергетичного комплексу в управління столиці, той самий Пантелеєв запевняв, що місто не буде брати на себе борги "Київенерго", які приватна компанія накопичила за минулі роки. Проте вийшло зовсім інакше, і тепер виявилося, що міська влада все ж взяла борги "Київенерго", аби повернути управління теплоенергетикою собі. Інформацію щодо боргів підтвердили ще кілька депутатів з інших фракцій. На це Пантелеєв заявив, що "Київтеплоенерго", яке тепер надає теплові послуги киянам, просто забрало собі борги населення, які накопичились у "Київенерго". Мовляв, нічого такого надзвичайного не сталося. Проте екс-мер столиці не заспокоївся.

Він заявив, що зараз міська влада має асфальтувати ті місця, де "Київенерго" свого часу зробило розриття для ремонту підземних мереж, але благоустрій після цього не виконало. За інформацією Омельченка, таких місць дуже багато (і це дійсно так, – ред), але замість того, щоб змусити усе відновити "Київенерго", тепер це має робити місто за власні кошти. Тут вже на захист свого заступника прийшов сам мер Кличко. Він натякнув Омельченку, що це якраз за його керівництва теплоенергетичний комплекс столиці було віддано в управління "Київенерго", на що депутати з фракції мера "захлинулись" у потужних оваціях. Більше того, Кличко почав нахвалювати Пантелеєва, мовляв, той ледь не самотужки провів опалювальний сезон у столиці, а його ще й критикують.

Дісталось Пантелеєву і за те, що кожні три-чотири місяці у Києві підвищуються тарифи на гарячу воду і опалення. Він, щоправда, не сам за це має відповідати, але критика від Омельченка лунала саме на адресу Пантелеєва. На це теж відповів мер Кличко. Він без проблем визнав регулярне підвищення тарифу, але заявив, що без цього, мовляв, ніяк.

Ця перепалка плавно переросла в оголошення перерви секретарем Київради. Очікувалось, що депутати обідатимуть трохи більше, ніж півтори години, але, як завжди трапеза київських "обранців" затягнулась майже на дві з половиною години. Після обіду депутати взялися за звичне: почали пачками розглядати питання щодо виділення фізичним особам земельних ділянок по усьому Києву, комусь – для ведення садівництва, комусь – для будівництва житла. Окрему увагу депутатів привернуло прохання кількох киян передати їм землю на вулиці Калиновий Ріг. Це досить "смачна" місцевість – на околиці Києва біля вулиці Богатирської, що на Оболоні. Тут, майже на березі затоки Верблюд, шаленими темпами будуються котеджні містечка. Власники цих котеджів і почали подавати до Київради прохання про безкоштовну передачу їм землі під будинками.

Скрін з Google. Карти

Перед голосуванням за це у Київраді навіть виникла дискусія. Від деяких депутатів лунали думки, що котеджі на березі затоки Дніпра коштують недешево, а тому купують їх лише багаті люди. Тому якщо вони придбали котедж, то можуть у міста викупити і землю, а не просити віддати її безкоштовно. Нагадували, що продаж землі наповнить бюджет столиці. Зрештою два проекти рішення про безкоштовне виділення землі на березі затоки провалились, але фракція мера ледь не у повному складі за них старанно голосувала. Далі зайшлося про забудову житлом майже 40 гектарів земель Національного авіаційного університету у Солом'янському районі. За даними депутата Київради Володимира Назаренка, тут комунальне підприємство "Житлоінвестбуд-УКБ" планує звести – ну, зрозуміло! – купу "висоток". Начебто під забудову підуть стадіони та парки, а це ж комунальний забудовник, і міська влада може на нього вплинути, аби він відмовився від таких планів. Зрештою секретар Київради Володимир Прокопів навіть дав доручення перевірити, чи дійсно там комунальники будуватимуть житло. Після цього депутати розглянули ще кілька несуттєвих питань і затвердили порядок денний нового засідання Київради. На тому і розійшлися.  

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme