Земельні питання та "переслідування Порошенка": Київрада збереться на позачергове засідання
В четвер, 20 січня, відбудеться позачергове засідання Київради
- Київ
-
19 січня 2022 15:10

У четвер, 20 січня, у залі засідань відбудеться пленарне засідання II сесії Київської міської ради IX скликання.
Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу КМДА.
У порядку денному близько 300 питань, серед яких багато земельних. Початок засідання – об 11:00.
На засіданні розглядатиметься питання політичного переслідування п’ятого президента, лідера "Європейської солідарності" Петра Порошенка.
Депутат Київради від ЄС Леонід Ємець заявив, що необхідні підписи вже зібрані, питання, яке винесуть на засідання, щойно успішно було розглянуто Комісією з питань регламенту, яку він очолює.
"Вважаю, що інші місцеві ради теж мають долучитись до боротьби з диктатурою. Інакше жити нам як у Білорусі чи Казахстані. Під п'ятою тих, хто буде розказувати як правильно любити владу", – написав він.
Нагадаємо, 19 січня Печерський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід п’ятому президентові та лідерові партії "Європейська Солідарність" Петрові Порошенкові у вигляді особистого зобов'язання. Він також має здати паспорти для виїзду за кордон і не залишати межі Києва. Прокуратура вимагала відправити Порошенка під варту з можливістю внесення застави в сумі 1 млрд грн.
Як відомо, 17 січня Порошенко повернувся в Україну з міжнародного турне, яке охоплювало п’ять країн. З аеропорту Порошенко поїхав у суд, який того дня обрати йому запобіжний захід так і не спромігся.
Після майже 12-годинного засідання слідчий суддя Олексій Соколов переніс засідання на 14:00 19 січня.
19 січня зранку під будівлею Печерського районного суду міста Києва почали збиратись люди. В межах акції на підтримку Порошенка під судом встановили сцену. Між активістами й поліцією відбулись сутички.
Учасники акції принесли до суду дрова, пічки-"буржуйки" і бочки, в яких хотіли розпалити вогонь, щоб зігрітися. Правоохоронці почали забирати в них бочки, внаслідок чого виник конфлікт. Поліцейські застосували проти людей сльозогінний газ. Крім того, силовики відтісняли прихильників Порошенка від наметів, які ті встановили перед будівлею суду.
Довідка: 20 грудня Порошенку висунули підозру у державній зраді у справі про постачання вугілля з непідконтрольного Донбасу. Кримінальну справу проти політика порушили на тлі забезпечення України вугіллям в умовах військового протистояння 2014-2015 років.
Згодом адвокат Порошенка Ігор Головань повідомив, що Офіс генерального прокурора подав до Печерського районного суду Києва клопотання про арешт майна Порошенка.
6 січня Печерський суд підтримав клопотання Офісу генпрокурора щодо арешту майна Порошенка. Відповідну ухвалу суду було оголошено під час судового засідання. Інформацію про арешт майна Порошенка підтвердили і в Офісі генпрокурора.
Читайте також: Таємниця нарадчої кімнати: Куди ідуть думати судді й чому вони можуть просидіти там хоч тиждень
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:16У Києві знайшли мертвим підприємця та криптоблогера
- 23:14 Лівий берег Києва знову зі світлом, — ДТЕК
- 17:05Українське радіо оголосило авторку цьогорічного Радіодиктанту національної єдності
- 11:20У двох областях введено екстрені відключення світла, - ДТЕК
- 09:01На Київщині — знеструмлення у двох районах через нічну повітряну атаку
- 08:21Нічна атака на Київ: Лівий берег залишився без світла
- 07:02Російська армія масовано вдарила по Києву, постраждали 9 людей
- 20:20Батьки з Київщини загубили у лісі 2-річного сина
- 19:45Очищення триває: Затримано співробітника БЕБ, якого підозрюють у державній зраді
- 19:32Привид Курченка. Як Віктор Гольдьський отримав контроль над медіа колишнього УМХ
- 16:10Кличко: На сесії Київради розподілили додаткові 4 млрд для військових підрозділів та збільшили допомогу родинам захисників
- 14:18Третє Бієнале цифрового мистецтва в Києві досліджує травми війни та відродження, екологічні й політичні виклики та місце штучного інтелекту
- 13:41Плюс 500 млн грн на мобільні укриття: Кличко заявив, що Київрада перенаправить кошти, які РДА не використали на стаціонарні сховища
- 20:44 В Україні стартував новий епідемічний сезон захворюваності на грип, COVID-19 та інші ГРВІ
- 16:12Убив собаку, кинувши об підлогу: у Києві судитимуть чоловіка за жорстоке поводження з тваринами
- 17:51Громада Києва відправила бійцям 3 армійського корпусу ще 3000 БпЛА, - Кличко
- 17:09В столиці після капремонту відкрили хірургічне відділення лікарні №8, яке приймає понад 3 тисячі пацієнтів на рік, — Кличко ФОТО
- 12:21На Київщині чоловік довів до суїциду свою 13-річну падчерку
- 20:34Перша поразка "Шахтаря" і чергова втрата очок "Динамо": середняки підтягнулися до лідерів чемпіонату України з футболу Відео