Розрахунок на бюджет і гостинність: Як витрачаються мільйони на закордонні поїздки чиновників мерії Києва

Щороку з бюджету столиці витрачають мільйони гривень, щоб чиновники з робочими візитами їздили по усьому світу
 

Нещодавно Depo.Київ писав, що за минулий рік мер Кличко 11 разів їздив за межі України з робочими візитами. У мерії стверджують, що очільник столиці особисто написав заяву, згідно якої він оплачує закордонні відрядження з власної кишені. Проте є цікава деталь: фактично в усіх розпорядженнях про відрядження мера, які він підписує особисто, вказується, що Апарат виконавчого органу Київради має забезпечити мера Кличка валютними коштами на час перебування за кордоном. Ці кошти мають забезпечити міського голову добовими на час перебування за кордоном, а також дозволити йому проживати у готелі. Адже зазвичай Кличко їздив у відрядження до досить дорогих країн - США, Німеччина та Швейцарія. 

У свою чергу Depo.Київ вирішив дослідити, скільки працівників мерії мають таке щастя – "змотатися" за кордон за бюджетні кошти. 

У 2018 році здійснено 126 службових відряджень за кордон в яких побувало 416 осіб. Загалом на усі відрядження з бюджету міста було витрачено більше 10,5 млн. гривень. Тобто у середньому на одну особу, яка їхала у службових справах за кордон, витрачали більше 25 тисяч гривень.  

У столичній мерії кажуть, що розмір суми витрат на відрядження є прямо пропорційним кількісному складу делегації, терміну перебування за кордоном та різноманітним витратам, наприклад, на транспорт. Хоча у КМДА стверджують, що усі чиновники зазвичай літають за кордон за авіаквитками економ-класу. Проте додатково з бюджету виділяють кошти на оформлення виїзної візи та страхового полісу.

Також у мерії кажуть, що перед тим, як відправити якогось чиновника з КМДА за кордон, проводиться ледь не моніторинг того, які відрядження є найдешевшими. Справа в тому, що деякі приймаючі сторони інколи забезпечують іноземних чиновників, які прибули у відрядження, безкоштовним харчуванням і навіть проживанням. Крім цього столична мерія постійно проводить переговори з меріями іноземних міст щодо здійснення міжнародних заходів саме за рахунок сторони-партнера. Тобто київська мерія фактично визнає перед міжнародними партнерами, що українські чиновники дуже полюбляють "шару", адже зазвичай летять туди, де і годують, і безкоштовно селять у готелі.

Хто ж їздить у закордонні відрядження? Окрім самого мера Кличка представляти столицю України також відправляються його заступники, представники Департаментів, міських служб та управлінь, районних в місті Києві державних адміністрацій. Крім цього у такі поїздки також включають працівників різноманітних комунальних підприємств і навіть представників усіляких фондів чи громадських організацій. Також їздять і радники мера. Зазвичай усіх їх забезпечують валютними коштами з бюджету міста на час перебування за кордоном. Хоча ті ж представники комунальних структур інколи їздять за рахунок підприємств, де працюють.   

Загалом грошове забезпечення чиновників під час відряджень регламентується постановою Кабміну №98 від 2011 року. Згідно цього документу, якщо приймаюча сторона забезпечує одноразовим харчуванням на добу, то держслужбовцю дають 80% суми від затверджених добових. При дворазовому харчуванні – 55%, а триразове харчування забезпечує 35% від суми добових. Згідно додатку постанови Кабміну, якщо чиновник летить, скажімо, до Білорусі, то його добові складають 25 доларів, а от житло йому можна винаймати не дорожче за 69 доларів на добу. Такі ж добові дають, якщо працівника мерії відряджають до Грузії, але в цій країні на винаймання житла виділяють вже 79 доларів.  А от добові у Болгарії і Словаеніх вже складають 34 і 36 доларів відповідно. На житло виділяють відповідно 80 і 110 доларів.

Серед найдорожчих країн для держслужбовця – Японія, Франція, США, Німеччина, Китай, Італія, Великобританія і Бельгія. Відправляючись до цих країн, чиновник вже отримує 50 доларів добових і в середньому по 200 доларів на винаймання житла.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook