Зміни у дії: Команда Кличка працює за методами регіонала Попова

Міська влада вирішила піти перевіреним шляхом, розповідаючи киянам про елементарні речі мовою вищої матерії. У КМДА реанімують проект колишнього очільника міста Олександра Попова "Стратегія розвитку Києва"

Зміни у дії: Команда Кличка працює за ме…

Київ.depo.ua проаналізував, навіщо керівництво столиці запускає проекти, які навіть не думає виконувати у майбутньому?

У мерії починають розробляти новітню концепцію розвитку Києва. Першим дзвоником у цьому проекті має стати так звана стратегічна сесія під назвою "Київ як світове місто".

Заступниця мера Ганна Старостенко взагалі покладає надію, що усі ці стратегії зроблять Київ одним із світових центрів суспільної думки і перетворить місто на епіцентр світових інноваційних винаходів у різноманітних галузях.

Втім, щось про концепцію розвитку столиці ми вже чули. Наприкінці 2011 року Київрада за ініціативою тодішнього очільника Києва Олександра Попова вже приймала Стратегію розвитку Києва до 2025 року.

Мабуть, Попов не розповідав хіба що вуличним собакам, що за допомогою цієї стратегії столиця стане ледве не раєм на землі.

Кілька слів про цей проект. Згідно документу, у Києві мали створити дуже гарні умови для залучення інвестицій з-за кордону. До 2025 року мали збільшити площу доріг Києва у три рази.

У сфері ЖКГ Попов взагалі хотів покращити показники майже утричі. Утричі збільшити протяжність каналізаційних мереж, а протяжність водопроводу - у 2,5 рази.
Стратегія навіть мала на меті зменшити злочинність на 50%.

А середній показник тривалості життя мав зрости на сім років до майже 80 років.
Крім того, цей документ був покликаний створити ділові центри у бідь-яких інших районах Києва окрім центральних. Це дало б змогу зменшити транспортне навантаження на центр Києва.

Одним словом, Київ мав стати ледве не Нью-Йорком за рівнем розвитку. У Попова було рівно два роки, аби хоча б почати втілювати у життя ту Стратегію, але, по суті, усе було зроблено лише для гарних презентацій.

Нові дороги майже не будувались, а відкриття кількох розв`язок було лише насмішкою у порівнянні з суперпланам, які були прописані у Стратегії розвитку Києва.

Та й показники тривалості життя мабуть що не покращувались. Про сферу ЖКГ годі й говорити - там як був повний колапс, так і залишився. Про що казати, коли у столиці половина ліфтів потребують ремонту. І це тільки ліфти. Інвестори теж не пішли у Київ.
Втім, Стратегія розвитку Києва до 2025 року була чи не найголовнішою фішкою Олександра Попова. Політичні експерти тоді пов`язували такий ажіотаж з цією програмою наближенням виборів мера Києва.

Олександр Попов був ставлеником Партії регіонів, яка абсолютно не сприймалася киянами. Тому піарникам Попова треба було будь-що розтопити серця містян. Для цього і був прийнятий такий масштабний проект. Втім, виконувати його навіть ніхто й не думав. Це стало помітно після того, як регіонали вирішили не проводити вибори мера Києва, постійно відтягуючи волевиявлення киян. А немає виборів, то й навіщо горба гнути з втіленням масштабних проектів.

Так Стратегія розвитку Києва до 2025 року потроху почала забуватися. А наприкінці каденції Попова він взагалі не згадував про цей документ, адже й так керував містом, обіймаючи крісло голови КМДА. Виходить, піаритися не було потреби.

Цієї осені у столиці знову намічаються вибори Київради. Маємо обирати і мера. Тому команда нинішнього міського голови Кличка вирішила показувати, що виконує масштабну місію у столиці. Минулого місяця анонсували створення електронного бюджету, який начебто має в режимі онлайн показувати витрати із казни столиці. Експерти вже визнали цей проект чистим піаром.

Тепер от у мерії починають розробляти концепцію розвитку міста на довгі роки. А як же Стратегія розвитку Києва до 2025 року, яку з помпою приймали депутати Київради?
Не треба бути експертом, аби зробити висновок, що столиця не може нормально розвиватися, коли кожні кілька років запроваджуються нові стратегії, які більше схожі на піар-акції.

Так, стратегії потрібні Києву, але вони повинні бути реально виконуваними і прийматися на довгі роки. І не повинно бути так, що ці стратегії змінюються щороку.

У нинішніх реаліях краще взагалі жити без концепцій, якщо дорожники будуть стелити асфальт у суху погоду, а не у дощ.

Усе буде гаразд без різноманітних стратегій, коли комунальники будуть проводити перевірку і заміну ліфтів не тільки після того, як підйомник когось вб`є.

Можна жити без різноманітних стратегій, якщо керівники комунальних підприємств перестануть красти гроші мільярдами, як це відбувалося, за словами мера Кличка, останні роки у "Київпастрансі".

На сьогодні виходить так, що політики просто піаряться, запроваджуючи проекти, які навіть у розвиненому місті неможливо виконати. Як тільки на носі вибори - чиновники постійно хочуть виглядати найрозумнішими, називаючи прості речі дуже зарозумілими словами, які не мають підгрунтя - стратегія, концепція і т.д.

Більше новин про життя столиці читайте на Київ.depo.ua.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme