UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Знесення садиби Барбана: У Київраді хочуть розірвати договір оренди землі з забудовником

У Київраді зареєстрували проєкт рішення про розірвання договору оренди землі з забудовником, який намагається знищити садибу Барбана

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Знесення садиби Барбана: У Київраді хочу…
Фото: Facebook Дмитра Перова

У Київській міській раді ініціюють розірвання договору оренди землі з забудовником, який планує знести історичну садибу Барбана та побудувати на її місці висотку.

Про це Depo.Київ розповіла депутатка Київради від "Слуги народу" Ксенія Семенова.

За її словами, відповідний проєкт рішення "Про розірвання договору оренди земельної ділянки на вул. Обсерваторна, 6 у Шевченківському районі м.Києва від 10.08.2010 №91-6-00909 (з урахуванням договору про укладення договору оренди земельної ділянки на новий строк від 06.11.2020 № 1357)" зареєстрований на сайті Київради.

Співавторами документу є Ксенія Семенова, Аліна Мизайлова та Вікторія Бурдукова.  

Щодо сьогоднішніх подій біля садиби Барбана, депутатка наголосила, що у забудовника має бути дозвіл Мінкульту, оскільки ця будівля розташована в центральному історичному ареалі міста. 

"Але дозволу немає. Тому якщо вони почнуть роботи це так само буде незаконно", – сказала вона.

Нагадаємо, о 5 ранку 20 серпня у центрі Києва, на вул. Обсерваторній 6, забудовник почав зносити 120-річну садибу Барбана.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко обурився знесенням історичної будівлі. На захист будівлі стали також і в РНБО.

У п'ятницю, 21 січня, стало відомо, що суд зняв арешт з садиби Барбана і забудовник вже готується її знести.

Довідка. Садиба Барбана — історичний одноповерховий будинок, який був зведений наприкінці XIX століття — у 1891 році.

Спочатку будівля будувалась для титулярного радника Олександра Барбана, потім — належала дворянину Іванові Гореславському. У 1910 році особняк придбав провізор Вячеслав Геращеневський. Після революції будинок був переданий радянській владі. 

У 1944-1945 роках в садибі мешкала родина голови Комітету у справах мистецтв при Раднаркомі УРСР, академіка-драматурга Олександра Корнійчука. Згодом будинок віддали дитячій соматичній лікарні, а починаючи з 70-х років XX століття у будинку розташовувалися різні установи, зокрема редакція газети "Культура і життя". 

У 2015 році Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень пропонував внести будівлю до переліку щойно виявлених об'єктів культурної спадщини. 

В обґрунтуванні зазначали: "Рідкісний взірець 1-поверхового садибного будинку. Прикрашений вишуканим неокласичним декором — русти, лиштви, складний карниз. Цінна пам'ятка культурного надбання міста Києва". Станом на 2021 рік охоронного статусу садиба не має.

Із 2020 року власник садиби – ТОВ "Інформаційна група "Агентство столичних повідомлень". Забудовник має проєкт нової споруди до 26,5 метрів заввишки.

За інформацією із відкритих джерел, засновник і бенефіціарний власник ТОВ – Кудряшов Сергій Юрійович, голова підприємства – Баженов Євген Олександрович.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme