Як тітушки рятують Кличка від виборів до райрад Києва

Судовий позов від кишенькової громадської організації мера Києва може відмінити вибори до районних рад столиці

Як тітушки рятують Кличка від виборів до…

В те, що вибори до районних рад Києва можуть не відбутися говорили вже давно.

Скептиків не зупиняв навіть той факт, що влітку минулого року Київрада врешті-решт пішла на те аби своїм рішенням відновити районні ради у місті, які були скасовані ще 2010 року.

Втім, слід пригадати з якою натяжкою йшов процес по відновленню райрад. У мерії постійно відкладали це питання, мовляв, потрібно добряче продумати усю структуру відновлення районних рад.

Але наближалися вибори мера столиці і тодішньому очільнику Києва Віталію Кличку потрібно було показати свою демократичність. Тому більшість у Київраді все ж проголосувала за це рішення. Хоча зрозуміло, що влада міста не була зацікавлена у цьому, адже районні ради заберуть частину повноважень КМДА, а отже – сила мера буде вже на такою безкрайньою.

Хоча до останнього часу усе виглядало так, що влада міста змирилася з відновленням районних рад і те, що доведеться з ними поділитися повноваженням.

Тривожні дзвіночки пролунали зовсім нещодавно. Деякі політики і експерти почали розповідати, що на функціонування райрад потрібно буде виділяти ледь не по 100 млн. гривень на рік. Враховуючи, наскільки українці люблять різноманітних депутатів, можна припустити, що більшість киян вже подумували: а чи дійсно потрібні депутати, які будуть проїдати гроші? Таким чином киян почали готувати до того, що райради непотрібні. 

І от 27 січня стало відомо, що вибори до райрад взагалі можуть не відбутися. Така собі громадська організація "Наждак" подала позов до окружного адмінсуду Києва стосовно законності постанови Центрвиборчкому про початок виборчого процесу перших виборів депутатів районних рад Києва.

У свою чергу заступник голови ЦВК Андрій Магера заявив, що одночасно до суду надійшло клопотання про забезпечення позову у вигляді накладення заборони на вчинення ЦВК будь-яких дій щодо виборчого процесу райрад столиці. І суд задовольнив це клопотання. Тобто, Центрвиборчком намагаються взагалі відрізати від процесу виборів до райрад, а отже це волевиявлення взагалі може не відбутися.

Цікаво, що Центрвиборчком, за даними Магери, намагався залучити до цього судового процесу представників Київради, але суддя відмовив у цьому.

А тепер розберемося, хто був позивачем до суду задля відміни виборів до райрад столиці.

Згідно даних Реєстру громадських об'єднать, ГО "Громадський контроль "Наждак" зареєстрована у жовтні 2014 року. Офіс цього об'єднання знаходиться на столичній Борщагівці у звичайній квартирі.

На сторінці цього об'єднання у "Фейсбуці" повно антисемітських висловлювань.

Цікаво, що так звані активісти "Наждака" регулярно громлять незаконні казино і зали гральних автоматів. Усе це більше нагадує збіговисько тітушок, які мають свої інтереси.

Сателітом "Наждака" є така собі організація "Модный приговор". Члени цієї дивної організації б'ють на вулицях столиці геїв та інших людей, які на думку "модників" виглядають нетрадиційно.

Деякі ЗМІ пишуть, що перед тим, як потрапити до "Наждака", молодики проходять підготовку саме у "Модному приговорі".

Керівником "Наждака" є Микола Дульський. На своїй сторінці у "Фейсбуці" він пише, що працює "по найму". Дульському усього 26 років. На останніх виборах мера Києва він також був серед кандидатів.

Втім, з 28 претендентів на посаду очільника столиці він посів передостаннє місце, не набравши навіть 0,1 % голосів.

Цікаво, що дітище Дульського співпрацює з командою Кличка. Ще влітку директор Департаменту міського благоустрою Дмитро Білоцерківець, що є безпосереднім членом команди мера, підтверджував, що комунальники інколи користувалися послугами членів "Наждака".

Мовляв, демонтажу МАФів заважають тітушки, які працюють на боці торгашів. От столична влада і вимушена співпрацювати з представниками "Наждака", які охороняють комунальників під час знесення кіосків. 

Лідер "Наждака" теж підтверджував, що вони допомагають владі міста навести порядок у місті. Начебто роблять вони це просто так.

Втім, Дульський ще рік тому розповідав журналістам, що планує створити партію "Персональна відповідальність". Тобто, можна припустити, що своєю діяльністю у допомозі мерії "наждаківці" готують підгрунтя до створення політичної партії.

А працюючи у зв'язці з командою Кличка, офіційною владою міста, це зробити набагато простіше. У будь-якому випадку така співпраця взаємовигідна обом сторонам.

Але наразі залишається загадкою, навіщо Дульському і його "Наждаку" відміна виборів до райрад Києва? Згідно усіх державних реєстрів поки офіційно не існує партії "Персональна відповідальність" яку мріяв заснувати Дульський.

Тобто, йому все рівно: відбудуться вибори чи ні – в них потенційна політсила Дульського брати участь не зможе.

Дивує і позиція міської влади, вірніше її відсутність. Перед початком мерських перегонів минулого року команда Кличка сама вирішила провести вибори до райрад. І це була одна з фішок передвиборчої кампанії, мовляв, європейський мер не боїться поділитися повноваженнями з депутатами районів. 

Тепер у Кличка право на відновлення райрад може забрати суд, але ні сам мер Києва, ні його соратники не здіймають галас аби захистити права киян на обрання своїх представників у районних органах влади.

ЦВК звичайно буде подавати апеляцію на позов "Наждака", але процес з відміни виборів до райрад вже запущений. І вигідний він лише команді мера, аби зберегти усі повноваження в своїх руках, адже невідомо кого кияни проведуть до райрад. Можливо там промерська політсила не буде мати більшість. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme