Хмельницькі Буряки роздерибанили під забудову землі в Конча-Заспі

Землі мали увійти до складу національного парку, натомість будуть забудовані

Хмельницькі Буряки роздерибанили під заб…

Фірми "О.Г.С" "Зелена діброва" та "РоялХауз", пов'язані із відповідно Сергієм та Олександром Буряками, Віталієм Хомутинніком і бізнес-партнером Оксани Калетнік, мають у власності 24,26 га в Конча-Заспі, повідомляє Depo.Київ, з посиланням на bihus.info.

Ці землі мали б увійти до складу національного парку, натомість будуть забудовані.
У травні 2007 р. Київрада погодила "Ості", яка записана на дружину Олександра Буряка Марину, оренду всієї земельної ділянки і змінила цільове призначення землі: , зарахувавши її до земель запасу житлової та громадської забудови.
Щороку "Оста" мала б сплачувати в міський бюджет близько 4 млн грн. Однак в грудні 2010 р. Київрада дозволила Ості розпаювати землю між приватними особами, позбавивши необхідності платити оренду. За один день депутати погодили 214 землевідводів, згідно з котрими в оренді у "Ости" залишилося близько 3 га, а решта землі була безкоштовно передана у власність низці фізичних осіб наділами по 10 соток.
Серед отримувачів землі – низка пенсіонерів та людей, пов’язаних із самою "Остою" або ж тим чи іншим бізнесом братів Буряків.

На рішення Київради по роздачі землі фізособам було заявлено прокурорський протест. Заступник прокурора Києва зазначав, що ці рішення суперечать Генеральному плану міста, згідно з котрим земля належить до зони зелених насаджень загального користування. Окрім того фізособам роздали землю, на котрій розташоване не їхнє майно – нерухомість, викуплена "Остою". Однак Київрада у відповіді на протест зазначила, що Генплан не порушено, адже з усіх зелених списків цю територію викреслили ще в 2007, а майнові питання з "Остою" вирішені, на що від фірми є лист-згода. Таким чином прокурорський протест Київрада відхилила.
У 2014 р. власники землі перепродають свої ділянки трьом фірмам з орбіти Буряків, нардепа Віталія Хомутинніка та нардепа Оксани Калєтнік:

Договори купівлі-продажу ділянок цими трьома фірмами укладалися масово, по два-три десятки на день, окрім того, вочевидь, перепродувалися між собою. З договору перепродажу між "О.Г.С." та "Роял Хауз" також стало відомо, що земля продавалася за безцінь. Так, у липні 2014 р. десять соток були продані за 19 589 грн., або 1,5 тис дол. за актуальним на той час курсом.

При цьому наразі ринкова ціна 10 соток в районі Козина – від 50 тис дол. до 400 тис дол. Залежно від облаштованості комунікацій та інфраструктури.

Все новости Киева читайте на Depo.Киев

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme