"Сила громад" - в силі Льовочкіна?

Лідер партії "Сила громад" Андрій Карпенко ще на початку 2000-х років контролював кілька облгазів України. Зараз його бізнес має мільйонні борги перед "Нафтогазом"

"Сила громад" - в силі Льовочкіна?…

Київ.depo.ua проаналізував, хто стоїть за політичним проектом  "Сила громад", який розпочав боротьбу за депутатські мандати в новій Київраді.

Раніше "Сила громад" була громадською організацією, але у лютому поточного року Державна реєстраційна служба України надала цьому об`єднанню статус політичної партії.

На сайті Держреєстраційної служби вказується, що головою політсили є Андрій Карпенко. Ще якихось 15 років тому він був одним з найбільш солідних гравців на газовому ринку.

За даними news.finance.ua, свого часу на пару з партнерами Володимиром Якубенком і Вадимом Українським Андрій Карпенко, по суті, контролював шість облгазів України, серед яких: "Хмельницькоблгаз", "Житомироблгаз", "Дніпропетровськоблгаз", "Миколаївоблагаз", "Рівнеоблгаз" і "Запоріжжяоблгаз".

Але вже в середині 2000-х років, активи пана Карпенка за деякими даними купила компанія РосУкрЕнерго Дмитра Фірташа. 

Втім, після цього Андрій Карпенко перейшов на освоєння інших сфер діяльності, ставши керівником Державного підприємства "Агентство розвитку житлово-комунального господарства".

Цікаво, що партнером цієї державної структури, за даними видання "Наші гроші", було ТОВ "Комунальні системи України". 

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, засновниками цього ТОВ є компанія "Агентство муніципального господарства", що зареєстрована у Києві. Крім того, засновником "КСУ" є фірма "Центр комунального розвитку". Обидві ці компанії, згідно інформації в Інтернеті, займаються роздрібною торгівлею пальним. До того ж серед засновників цієї контори є компанія, коріння якої йде на Кіпр.

На початку 2015 року керівником "Комунальних систем України" став Олег Вечеринський. Паралельно цей пан є виконавчим директором "Шепетівка Енергоінвест". Ця компанія постачає тепло в оселі мешканців міста Шепетівка, що на Хмельниччині.

За даними все того ж Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, серед засновників цієї контори є кіпрська компанія і все ті ж "Комунальні системи України".

А далі усі ці компанії переплітаються наче у детективі і ведуть свої шляхи до партії "Сила громад" у керівництво якої також входить Олександр Пустовойт. Ще зовсім нещодавно він був генеральним директором ТОВ "Шепетівка Енергоінвест".

Заслуговує на увагу і той факт, що партія "Сила Громад" зареєстрована за тією ж самою  адресою, що і компанія "Комунальні системи України": м. Київ, вул. Хрещатик, 6.

Має "Сила громад" і свого представника у владі. Заступник голови партії Андрій Шовкун працює першим заступником мера міста Сміли Черкаської області. Втім, ще два роки тому пан Шовкун був директором зі зв`язків з громадськістю компанії "Сміла Енергоінвест". Більше того, у 2012 році Андрій Шовкун взагалі очолював вищезазначене підприємство. Це підприємство також постачає опалення в оселі мешканців Сміли. Засновниками "Сміла Енергоінвест" є 19 працівників цього підприємства.

На форумах міста Сміла користувачі напряму пов`язують місцевий "енергоінвест" з шепетівським "братом".

Варто зазначити, що обдва ці підприємства мають величезні борги за спожитий газ перед "Нафтогазом".

Зокрема, за даними державного монополіста, ТОВ "Шепетівка енергоінвест" заборгувала більше 46 млн. гривень. Тільки за поточний рік борги склали більше 10 млн, а рівень оплати за блакитне паливо є мізерним - трохи більше 30%.

Ще гірша ситуація у "Сміла Енергоінвест" - майже 70 млн. гривень заборгованості. Тільки за цей рік даний борг збільшився на 20 млн. А рівень оплати за січень-червень склав 0%.

Таким чином, на двох ці компанії заборгували державі майже 120 млн. гривень! І тільки за 2015 рік "енергоінвести" не віддали "Нафтогазу" більше 30 млн. гривень!

Варто зазнеачити, що масштабна агітаційна кампанія розгорнулася не тільки у столиці, але й у містах, де працюють "енергоінвести". Ці міста щільно завішані білбордаи цієї політичної сили. Обрані безпрограшні варіанти агітації - збирання допомоги для бійців АТО.

І тут виникає логічне запитання, звідки у гравців далеко не першого рівня, компанії яких ледь зводять кінці з кінцями, знайшлися гроші на таку масштабну передвиборчу кампанію в  Києві.

Втім, на форумах міста Сміла пишуть, що місцевий "енергоінвест " має тісні фінансові стосунки з невеличким банком "Місто банк", який пов'язують із народним депутатом Іваном Фурсіним (партнер Дмитра Фірташа, зараз орієнтується на Сергія Льовочкіна).

"Сила громад" - в силі Льовочкіна - фото 1

"Сила громад" - в силі Льовочкіна - фото 2

Дивно, але офіційної сторінки партії "Сила громад" немає в Інтернеті. Не існує і сторінки цієї політсили у соціальних мережах. Вимальовується така собі заплутана схема для виборців.

Більше новин про життя Києва читайте на Київ.depo.ua.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook