1 вересня: Столичні школярі не підуть на "лінійки" та писатимуть олівцями

Київським навчальним закладам дозволили не проводити лінійки на День знань

1 вересня: Столичні школярі не підуть на…

Про це повідомляє Depo.Київ.

Так, наприклад, у багатьох школах на столичній Троєщині, не проводитимуть в традиційні урочисті "лінійки". Наразі керівники шкіл самі обирають формат проведення святкування першого дзвоника.

Варто нагадати, що творчі педагоги і раніше відступали від старого формату, однак ще багато шкіл вважали за краще не порушувати традицій.

Зазначимо, що більшість батьків схвально оцінюють відмову від "лінійок". Бо вважають, що це свято не для дітей, а для вчителів і чиновників. А школярам потрібно вистоювати під сонцем і слухати промови дорослих, у яких вони нічого не тямлять.

Але є й інша думка. Деякі кияни певні, що зруйнувати традицію легко, а створити щось натомість важко.

Додамо, що у цьому році Міністерство освіти і науки України приготувало ще ряд змін у школах, пише Радіо Київ.

А саме:

1. У загальноосвітніх навчальних закладах будуть створювати інклюзивні класи. Відтак діти з особливими потребами матимуть змогу навчатися зі своїми однолітками.

2. Першокласникам не ставитимуть оцінки. Учні 2-4 класів не отримуватимуть оцінок з музики, трудового навчання та малювання.

3. Домашніх завдань стане менше у школярів 2-4 класів. А учні 1-го класу не отримуватимуть домашніх завдань узагалі.

4. Школи самостійно встановлюватимуть графік канікул. Визначення дат канікул може залежати від області, сезону чи рівня захворюваності.

5. Для учнів 9-го класу будуть доступні електронні версії шкільних підручників.

6. Вчителі впроваджуватимуть інтегровані уроки. Вони самостійно можуть переносити теми уроків, збільшувати або зменшувати кількість годин на вивчення матеріалу.

Крім того, тепер викладачі не будуть знижувати оцінки за неправильний відступ кількості клітинок і рядків в зошиті. Тобто, вчителі не будуть більше оцінювати каліграфію, але за ними залишиться вимога до акуратності і розбірливості письма дитини.

А зошити можна підписувати у довільній формі, головне, аби він виглядав охайно. Тепер вчитель сам вирішує, як оформити робочий зошит. А наявність охайних виправлень, здійснених самою дитиною, не буде впливати на зниження балу за роботу.

А ще - дітей будуть привчати спочатку писати олівцями. Так, вчителі самі вирішуватимуть коли дитина зможе почати писати ручкою. При цьому, при необхідності правопис олівцем може тривати і до 3 класу.

Нагадаємо, за три роки кількість столичних школярів збільшилась на 22 тисяч осіб. А от загалом в Україні кількість учнів постійно зменшується.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme