250% надбавки до зарплати: Як Кличко "підгодовує" своїх чиновників грошима

У жовтні очільник столиці вирішив до основного посадового окладу багатьох чиновників додати ще й надбавки
 

  • Київ
  • 5 листопада 2020 14:00

250% надбавки до зарплати: Як Кличко "пі…
Фото: Пресслужба КМДА

Ледь не щодня киянам у столичній мерії розповідають про тотальну економію кожної копійки у бюджеті міста. Проте, відкриваючи декларації чиновників різних рівнів, можна побачити, що, наприклад, за рік заступники мера Кличка отримують щонайменше по 400-500 тисяч гривень, а буває і більше. Тобто, місячна зарплатня чиновника у мерії складає ледь не 50 тисяч гривень. Хоча, наприклад, згідно того ж рішення Кабміну, що було введено у дію на початку літа 2020 року, номінально навіть зарплатня мера столиці не може перевищувати 19,3 тисячі гривень.

Перший заступник мера може отримувати не більше 17 тисяч гривень, а просто заступники отримують трохи більше 15 тисяч гривень. Начальники управлінь можуть отримувати не більше 10,5 тисячі гривень. Приблизно такий самий посадовий оклад і у директорів Департаментів. Як за сучасними мірками – не дуже "ситно". Тож може виникати питання, як чиновник, маючи місячну заробітну платню трохи більше 10 тисяч гривень, у декларації за рік вказує, що отримує ледь не по 40-50 тисяч гривень на місяць. А справа в тому, що окрім посадового окладу чиновникам постійно дають якісь надбавки, матеріальну допомогу чи навіть гроші на оздоровлення. Наприклад, у жовтні мер Кличко вирішив підкинути грошей майже усім директорам Департаментів КМДА та начальникам різноманітних управлінь, причому, деякі з них отримають чималі гроші. Відповідне розпорядження підписав сам мер Віталій Кличко. У документі вказано, що надбавки надаються за інтенсивність праці і діють лише протягом жовтня. Отже, поїхали.

Надбавки усім топовим чиновникам КМДА

Розпочнемо з найбільших надбавок. У цьому відношенні дуже пощастило директору Департаменту земельних ресурсів Петру Оленичу, якому Кличко виписав 250% надбавки до посадового окладу. Тобто якщо враховувати, що посадовий оклад цього чиновника складає в районі 10,5 тисячі гривень, як постановили у Кабміні, то Кличко надав Петру Оленичу більше 25 тисяч гривень надбавки у жовтні.

Далі щедрість Кличка трохи зменшилась, але все одно залишились на високому рівні. Директор Департаменту міського благоустрою Олексій Кулеба отримав у жовтні 165% надбавки до посадового окладу. Цей підрозділ мерії займається, наприклад, наведенням порядку у питанні розміщення МАФів у місті. Таким чином, чиновник отримав близько 16 тисяч гривень надбавки за минулий місяць.  

Цінує мер і чиновників, які контролюють кругообіг грошей у КМДА. Так директор Департаменту внутрішнього фінансового контролю Оксана Колтик отримала 160% надбавки до посадового окладу, а це теж близько 16 тисяч гривень.

Оскільки минулого місяця, коли у Києві була ще тепла погода, вчасно запустили опалення у будинках киян, мер вирішив відзначити директора Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитра Науменка, який саме і опікується усіма проблема житлового фонду столиці. Йому також мер підкинув 160% надбавки до посадового окладу.  

А ще Кличко вирішив додати грошей голові Департаменту соціальної політики Руслану Світлому, який отримає 155% надбавки до посадового окладу. Крім того, міський голова вирішив накинути до основної зарплати ще й 140% надбавки до посадового окладу головному транспортнику столиці Валентину Осипову, який очолює Департамент транспортної інфраструктури. Керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний отримав 120% надбавки до посадового окладу.

Нещодавно мер Кличко заявив, що столичний бюджет цього року недоотримає майже 5 мільярдів гривень. Між тим, очільника Департаменту економіки Наталію Мельник Кличко вирішив відзначити надбавкою у 114% до посадового окладу. А директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк отримає аж 120% надбавки. Такі ж надбавки очікують на очільницю Департаменту культури Діану Попову та начальника Управління туризму Марину Радову. Тобто кожен з цих чиновників та чиновниць отримає до основної зарплатні ще по 11-12 тисяч гривень.  

У Києві щодня збільшується кількість хворих на коронавірус. Проте Кличко каже, що усі чиновники потужно працюють у боротьбі з цією заразою. Тому Кличко вирішив заохотити головного медика столиці до ще більш завзятої роботи у боротьбі з коронавірусом. Тому директор Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург отримала від Кличка 100% надбавки до посадового окладу. Це близько 10 тисяч гривень. Та ж сама приємна участь спіткала і очільника Департаменту комунальної власності Андрія Гудзя.

Не дуже пощастило директору Департаменту фінансів Володимиру Репіку, який за жовтень отримає усього 70% надбавки до окладу.

Заохочення заступникам Кличка

Загалом надбавки до посадового окладу у жовтні Кличко виписав 26 керівникам різноманітних Департаментів та управлінь. Тобто кожен з них отримає у середньому по 13-15 тисяч гривень надбавки до своєї зарплатні, адже деяким чиновникам накинуть навіть більше 20 тисяч гривень, а деяким і по 10-12 тисяч.

Не слід забувати і про те, що мер Кличко вирішив заохотити і усіх своїх шістьох заступників за роботу у жовтні. Їм нарахували по 45% премії від посадового окладу. Якщо враховувати, що посадовий оклад заступників очільника столиці складає близько 15 тисяч гривень, то за жовтень їхні премії складуть близько 7 тисяч гривень. Якщо приплюсувати ще й надбавки директорів Департаментів, то можна порахувати, що у жовтні з бюджету на фінансові заохочення чиновників Кличко вирішив витратити близько 400 тисяч гривень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"