День пам'яті та примирення і 9 травня: Як у Києві вшанували пам'ять загиблих

9 травня у Києві відбулися вшанування пам'яті загиблих з нагоди 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 

День пам'яті та примирення і 9 трав…

У парку Вічної Слави в Києві відбулася урочиста церемонія покладання квітів до могили Невідомого солдата, повідомляє Depo.Київ.

Крім того, у парку Слави розгорнули величезний прапор України.

У цей же день у Національному музеї історії України у Другій світовій війні пройшли урочистості "Пам'ятаємо – Перемагаємо!". У програмі – концерт Київського академічного муніципального духового оркестру "Україна – священна земля", церемонія покладання гірлянди Військової Слави до скульптурної композиції "Форсування Дніпра", концертно-тематична програма "Перемога, свята перемога!" за участю представників релігійних громад Києва.

А поминальний реквієм "Пам'ять", богослужіння і молебень за мир в Україні, провів Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Додамо, що урочистості відбуваються в усіх районах столиці. Зокрема, у навчальних закладах, бібліотеках і музеях були заплановані зустрічі з ветеранами Другої світової війни та учасниками АТО, уроки мужності, концерти, тематичні виставки, конференції, круглі столи, спортивні змагання тощо.

Так, у Києві генерали і офіцери командування Сухопутних військ ЗСУ поклали квіти на могилу Ватутіна.

Урочистості відбувалися за потужних заходів безпеки.

Так, порядок під час масових акцій забезпечують близько 7 тис. правоохоронців.

Також у поліції повідомляли, що на 9 травня у Києві заплановано ряд заходів, участь у яких взяли, відповідно до поданих заявок, близько 10 тис. осіб.

Також правоохоронці попереджали про можливі провокації, а усім, хто хотів взяти участь в масових акціях, вони нагадали про заборону символіки тоталітарних режимів. Але двоє молодиків все ж таки розгорнули банер із георгіївськими стрічками.

Поліція затримала цих осіб та доправила до районного управління, аби надати правову оцінку їхнім діям.

Додамо, що в Україні 8 травня відзначали День пам'яті та примирення, присвячений жертвам Другої світової війни 1939-1945 років. Дата приурочена до річниці капітуляції нацистської Німеччини 8 травня 1945 року. Саме цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом.

Саме 8 травня відкрилася фотовиставка "Четверте покоління" у Національному музеї історії України у Другій світовій війні. На портретах виставки – особи українських воїнів, сучасних захисників України, мужніх людей і патріотів.

Того ж дня, пізно ввечері, у Києві пройшла акція "Перша хвилина миру", приурочена до Дня пам'яті та примирення.

Нагадаємо, донедавна на офіційному рівні відзначалося лише свято Дня Перемоги 9 травня, однак 2014 року, коли розпочалася російська інтервенція, офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом проходили два дні — 8 й 9 травня.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme