ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Активісти пікетували пологовий будинок у Києві через хабарі

Активісти за допомогою інфографіки розповіли, чим хабар в пологовому будинку відрізняється від благодійного внеску
Depo.
21 квітня 2015 13:56
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Соцпортал.

У вівторок, 21 квітня 2015 р., біля Пологового будинку №3 (м. Київ, вул. Василя Кучера, 7) відбулася вулична акція - флешмоб "Безхабарна інфографіка - породіллі", на якій активісти антикорупційних громадських організацій представили спеціальну інфографіку, яка дасть можливість кожній породіллі розрізняти, де є хабар, а де добровільні пожертвування.

За різноманітними дослідженнями тіньовий ринок благодійних внесків у медичних закладах України складає понад 3,5 мільярди гривен на рік.

Останньою краплею терпіння для активістів стала подія від початку квітня 2015 року в Пологовому будинку №3, де медичний персонал відмовся приймати пологи у породіллі, яка не внесла благодійний внесок у сумі 3 500 грн. І подібні випадки трапляються у багатьох пологових будинках нашої країни.

Для уникнення подібних корупційних дій, Громадський Рух "Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів" розробив спеціальну безхабарну інфографіку, яка допоможе породіллям розрізняти, що є хабаром, а що благодійним внеском і як захистити себе від незаконних дій медперсоналу. Також, під час флешмобу були презентовані додаткові інструменти протидії хабарництву у медичних закладах: Безхабарна гривна та Декларація доброчесності.

До активістів вийшов головний лікар Пологового будинку №3 Кувіта Юрій, який зазначив, що готовий провести розслідування наведених фактів та зазначив:

"Благодійні внески в нашому мед закладі є абсолютно добровільними і кожен може відмовитися від їх сплати. А для засвідчення своєї доброчесної позиції підписую Декларацію безхабарності Руху «Ні хабарництву», де зазначаю, що не даю і не беру хабарі".

За словами голови громадської організації "Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів" Сергія Гули, головне завдання проекту - надати породіллям основну інформацію про так звані "благодійні внески", які часто є узаконеною корупційною схемою.