ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Прихильники СРСР просять мера не чіпати радянські символи у метро

Ініціатори проекту Soviet Mosaics in Ukraine написали відкритого листа мерові Києва Віталію Кличку з проханням не чіпати фрагменти мозаїки радянського періоду на станціях столичного метрополітену
Depo.
13 травня 2015 11:34
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на звернення активістів.

Зокрема, мова йде про мозаїчне панно на станції метро "Шулявська" (створене 1963 року) - робота заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Державної премії імені Т. Шевченка, Івана Литовченка; та мозаїчне панно на станції метро "Палац Україна" (створене 1984 року), автором якого є заслужений діяч мистецтв України, народний художник УРСР Степан Кириченко.

Крім того, активісти наполягають на створенні незалежної експертної комісії для дослідження культурної цінності художнього оздоблення станцій київського метрополітену.

"Відповідно ст.13 Закону України "Про охорону культурної спадщини" об'єкти культурної спадщини незалежно від форм власності відповідно до їхньої археологічної, естетичної, етнологічної, історичної, мистецької, наукової чи художньої цінності підлягають реєстрації шляхом занесення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України за категоріями національного та місцевого значення пам'ятки. Порядок визначення категорій пам'яток встановлюється Кабінетом Міністрів України. Із занесенням до Реєстру на об'єкт культурної спадщини, на всі його складові елементи, що становлять предмет його охорони, поширюється правовий статус пам'ятки", - наголошується у зверненні.

Нагадаємо, депутати у Києві пропонують демонтувати об'єкти оздоблення станцій київського метрополітену, які є носіями комуністичної символіки.

Більше новин про життя столиці читайте на Київ.depo.ua.