Арешт Будинку Профспілок: названа причина (ОНОВЛЕНО)

Будинок Профспілок на Майдані Незалежності, 2 у Києві був арештований через борг Федерації профспілок перед іпотекодержателем

  • Київ
  • 26 листопада 2020 17:27

Про це йдеться у Витягу з реєстру нерухомого майна,  повідомляє Depo.Київ з посиланням на ЕП.

Згідно з документом, іпотекодержателем виступає компанія "ІТТ-Нерухомість". 

За інформацією джерела, Федерація взяла у борг 160 млн грн на ремонт Будинку Профспілок. Як забезпечення надали близько 5 тисяч кв м будівлі. Федерація не змогла повернути борг, тому змушена була віддати "квадратними метрами".

За словами співрозмовника видання, ФПСУ не мала права віддавати майно у забезпечення, тому що не була його власником.

Згідно із відкритими даними, "ІТТ-Нерухомість" змінила назву і зараз називається "БЦ "Майдан Плаза". Підприємство розташоване за адресою Майдан Незалежності, 2. Кінцевим бенефіціарним власником компанії є Назар Бенч.

Водночас у "БЦ Майдан Плаза" повідомили Depo.Київ, що Федерація профспілок не має боргів перед компанією.

У листі, надісланому у редакцію зазначається, що у 2015 році "БЦ "Майдан Плаза" уклала із Федерацією профспілок інвестиційний договір, за яким компанія зобов'язалася повністю фінансувати відновлення всіх приміщень Будинку профспілок.  Взамін вкладеним інвестиціям ТОВ "БЦ "Майдан Плаза" отримало у власність частину приміщень будівлі. Більша частина приміщень залишилася у ФПСУ.

Загальна сума інвестицій компанії у ремонт приміщень Будинку Спілок, які залишалися у Федерації профспілок та не переходили у власність інвестора, склала більше 170 мільйонів гривень.

"З метою забезпечення в майбутньому передачі частини Будинку Спілок нашій компанії в обмін на вкладені інвестиції було укладено іпотечний договір. Згідно з умовами іпотечного договору, "БЦ "Майдан Плаза" (Іпотекодержатель) отримав в іпотеку ту частину приміщень Будівлі Спілок, яку він мав набути у власність по завершенню внесення всієї суми інвестицій. І саме лише на цю частину приміщень і було накладено іпотеку", – зазначили у компанії.

У 2017 році після завершення інвестування у відновлення Будинку Спілок більше 170 мільйонів гривень іпотечний договір був припинений, оскільки сторони виконали свої зобов'язання.

"Жодних боргів у Федерації професійних спілок України перед ТОВ "БЦ "Майдан Плаза" немає. Жодні арешти компанія на майно Федерації професійних спілок України також ніколи не накладала і не ініціювала. На сьогодні нам не відомі причини накладення арешту на Будинок Спілок. Разом з тим, ми будемо вживати всіх необхідних правових засобів задля захисту своїх законних прав та інтересів", - додали у прес-службі ТОВ "БЦ "Майдан Плаза".

Нагадаємо, Печерський районний суд наклав арешт на велику кількість об'єктів, які були у користуванні Федерації профспілок, зокрема на Будинок Профспілок, Міжнародний центр культури і мистецтв (Жовтневий Палац) і санаторії у різних регіонах України.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"