Борги за комуналку, аліменти та майно: Як отримати субсидію в Києві

Кияни можуть полегшити собі оплату комунальних платежів, але для цього треба зібрати пакет документів та довести, що нічого не винен ні перед державою, ні перед законом

Сергій Фоменко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Київ
Борги за комуналку, аліменти та майно: Я…
Субсидії в Києві. Фото: pixabay

Незважаючи на те, що цьогоріч під час опалювального сезону в столиці не підвищували тарифи на тепло — ціни на опалення та інші комунальні послуги продовжують відчутно бити по гаманцях киян. Минулоріч було відомо, що кияни заборгували близько 4 мільярдів гривень за послуги ЖКГ, зокрема за тепло та гарячу воду, цікаво буде подивитись на статистику станом на початок 2022 року. Міський голова Віталій Кличко пов’язував зростання боргів з підвищенням цін на газ і не виключав, що ситуація може призвести до соціального вибуху.

Журналісти Depo.Київ вирішили нагадати, як призначаються житлові субсидії, що допоможуть заощадити на комунальних послугах.

Куди звертатись для отримання субсидій та які документи потрібні

Аби отримати субсидію, киянину потрібно подати в районне управління праці та соціального захисту заяву про, власне, надання житлової субсидії у грошовій формі (через "Ощадбанк"), декларацію про доходи, довідку про доходи, копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати ЖКГ та договір оренди житла, якщо такий є.

Форму заяви та декларації можна отримати в районних управліннях соціального захисту або на сайті Департаменту соціальної політики КМДА.

Терміни надання субсидії та можливість отримання пільг

Субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону і розраховується як на неопалювальний сезон з 1 травня по 30 вересня, так і на опалювальний сезон з 1 жовтня по 30 квітня. 

З травня 2021 року субсидії на оплату житлово-комунальних послуг надаються лише у грошовій формі. Усі, хто отримував раніше житлову субсидію, повинні звернутися до органів соціального захисту населення з відповідними заявами та подати декларацію про доходи. 

Якщо раніше, за відсутності змін майнового стану отримувача, субсидія призначалася на наступний опалювальний період автоматично, то нині Міністерство соціальної політики дає п'ять місяців для переоформлення житлової субсидії. При цьому, незалежно від місяця подачі заяви, субсидія буде призначена за всі п'ять місяців, з травнем включно. 

Якщо субсидії призначають для людей, доходи яких враховують під час оформлення, вони не отримують пільги з олати комуналки під час періоду отримання субсидії.

Виключенням є випадки, коли пільговиками є члени сім’ї, які не проживають за адресою отримання субсидії.

Субсидії в києві

Коли неможливо отримати субсидію

У кількох випадках на субсидію не доводиться розраховувати. По-перше якщо опалювальна площа перевищує 120 кв. м у багатоквартирному будинку або 200 кв. м у приватному будинку. По-друге, коли будь-хто з прописаних за адресою чи родини має у володінні транспортний засіб молодший 5 років. По-третє, якщо серед прописаних є особи, що досягли 18-річного віку, адже їхні доходи враховуються під час призначення субсидії. Крім того, субсидії не буде, якщо хтось із мешканців квартири чи будинку протягом року придбав земельну ділянку, квартиру чи будинок, транспортний засіб або одноразово оплатив будь-яку послугу вартістю понад 50 тисяч гривень; а також якщо існує заборгованість з оплати ЖКГ на суму, більшу за 20 неоподатковуваних мінімумів громадян (340 грн). Також субсидія не дістанеться, якщо серед прописаних є особи, які не виплачували аліменти понад три місяці. 

Доходи та площа помешкання

Під час призначення субсидії враховуються доходи усіх мешканців, які досягли 14-річного віку: зарплата після сплати НДС, пенсія, стипендія, соціальні виплати, допомога по безробіттю та грошові перекази з-за кордону.

Коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону, то середньомісячний сукупний дохід громадян розраховується за III-IV квартали попереднього календарного року. Якщо ж житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону, то тді сукупних дохід рахується за I-II квартали поточного календарного року.

Субсидія призначається в межах соціальної норми житла. Для комунальних послуг – централізованого опалення, газу або електроенергії для індивідуального опалення незалежно від джерела та виду енергії – 13,65 кв. м опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. м на домогосподарство.

Для централізованого опалення в будинках з лічильниками – 0,0431 Гкал на 1 кв. м на місяць; у разі індивідуального опалення газом – 4,5 куб. м на 1 кв. м на місяць; у разі використання електроенергії для індивідуального опалення - 30 кВт*год на 1 кв. м на місяць в опалювальний період.

субсидії в києві

Куди звертатись по субсидії у районах Києва

  • Ми зібрали контакти адреси районних управлінь соціального захисту в столиці.
  • Голосіївський район: вул. Ломоносова, 5/3; вул. Бубнова, 5.
  • Дарницький район: вул. Харківське шосе, 176-г.
  • Деснянський район: вул. Закревського, 87-д.
  • Дніпровський район: вул. Курнатовського, 7-а.
  • Оболонський район: вул. Озерна, 18-а.
  • Печерський район: вул. Цитадельна 4/7.
  • Подільський район: вул. Ярославська, 31-б.
  • Святошинський район: вул. Якуба Коласа, 19-а.
  • Солом’янський район: пр. Повітрофлотський, 40.
  • Шевченківський район: пр. Перемоги, 5.

Отже, можна зрозуміти, що для отримання субсидії для економії на комунальних послугах, потрібно пройти декілька "кіл бюрократичного пекла", надати низку документів, не мати коммунальних боргів та підходити під всі необхідні критерії для отримувачів субсидій від столичної влади, зокрема, це стосується також доходів та соціальної норми помешкання. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme