ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Тотальна більшість українців - проти другої державної мови

Ідею зробити російську мову другою державною в Україні підтримує 19 відсотків населення. Такими є результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС)
Depo.
10 квітня 2015 17:53
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

У відповідь на запитання "Якою має бути державна політика стосовно російської мови в Україна?" більшість, 52%, обрала варіант "Потрібно зробити другою офіційною мовою тільки в тих місцевостях, більшість населення яких цього бажає". Ще 21% респондентів вважають, що російську мову треба усунути з офіційного спілкування в Україні.

За даними КМІС, частка тих, хто вважає, що російську мову потрібно зробити другою державною мовою в Україні зменшилася: у 2013 році цю ідею підтримували 27% опитаних.

За результатами дослідження, у разі проведення референдуму щодо надання російській мові статусу другої державної майже половина населення, 48%, проголосувала б проти, за - 33%. Ще 9% респондентів не взяли б участі у голосуванні, 10% не змогли б визначитися.

Зазначимо, опитування КМІС тривало з 14 до 24 лютого 2015 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 2013 респондентів, жителів 108 населених пунктів усіх областей України (крім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

В Донецькій та Луганській областях дослідження проводилося як на територіях, що підконтрольні Україні, так і на територіях, що не підконтрольні.