Бійцівський клуб у Київраді: Як депутати затягують створення музею на Поштовій площі

Депутати усе ніяк не можуть остаточно прийняти рішення щодо створення Музею на Поштовій площі

Чергове засідання Київради 7 червня знову закінчилося скандалом. Як завжди, депутати розпочали роботу більш ніж із годинним запізненням. Після цього довгий час вони не могли проголосувати за порядок денний. Спочатку були намагання проштовхнути до порядку денного питання про детальний план території (ДПТ) на околиці Троєщини. На трибуну навіть викликали кількох місцевих мешканців. Але думки про ДПТ розділилися: одна частина людей благала проголосувати за ДПТ, мовляв, без нього жити не зможуть, інша стояла на тому, що чергові апетити забудовників просто знищать інфраструктуру району. Потім були довгі дискусії щодо забудови Биківні.

Але найбільшим резонансом стало обговорення питання щодо створення Музею на Поштовій площі. Навколо цього об'єкту точиться неабияка дискусія. Усе зводиться до того, що промерська більшість і так звана опозиція у Київраді регулярно звинувачують один одного у затягуванні часу на створення музею.

На останньому засіданні депутати вирішили внести правки до рішення про початок створення музею на Поштовій. Головними дійовими особами тут були член фракції "Солідарність" та голова постійної комісії Київради з питань культури Вікторія Муха, а також голова фракції "Самопоміч" Сергій Гусовський. Представниця промерської фракції пропонувала проголосувати за те, щоб створити комунальне підприємство "Центр консервації предметів археології". Загалом депутати з орбіти мера Кличка вважають, що зараз зарано проводити масштабні розкопки на Поштовій. Мовляв, в Україні немає умов для того, щоб зберігати археологічні знахідки з дерева. У свою чергу, опоненти промерських депутатів у Київраді вважають, що мер і його команда просто затягують час, щоб врешті-решт на Поштовій площі створити ілюзію музею, зігравши на боці інвестора, який хоче звести там черговий торговельний центр.

Дискусії були такими палкими, що той самий Сергій Гусовський навіть назвав усіх депутатів, що не підтримують його правки, бусурманами, які знищують столицю. Весь цей час за дверима зали засідань – у кулуарах Київради – постійно чулися вигуки "Ганьба".

Під час дискусії між депутатами Вікторія Муха навіть почала лякати своїх колег проблемами, якщо вони захочуть розірвати договір з інвестором, який хоче зводити ТРЦ на Поштовій площі. Мовляв, тоді з бюджету міста доведеться компенсувати гроші, які цей інвестор вже вклав у будівництво. Хоча деякі так звані опозиційні сили не приховують, що хочуть такого розірвання договору.

Зрештою депутати так і не дійшли згоди щодо реального початку створення музею на Поштовій площі. Будь-які голосування не дали навіть мінімальної кількості голосів – 61.

А далі почалося щось неймовірне. Люди, які перебували у кулуарах Київради, почали ломитися до зали засідань. Увесь цей шабаш влаштували так звані "Національні дружини". Спочатку вони вирішили не випускати депутатів на обідню перерву. Далі була неабияка штовханина із охоронцями Київради.

Відео: "Сайт міста Києва"

Врешті-решт, активісти фактично виламали двері до зали засідань і зайшли всередину. Звісно, за таких обставин засідання Київради взагалі було перенесене на невизначений час.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook