Бомбосховище в метро, сирени та відключення світла: Чого очікувати киянам в разі масштабного вторгнення Росії

Столиця продовжує активну підготовку до можливого нападу Росії, але влада запевняє — що ситуація перебуває під контролем, а всі заходи є превентивними 

Журналіст стрічки новин
Бомбосховище в метро, сирени та відключе…
Метро Києва. Фото: Олег Тоцький

У Києві продовжують активно готуватись до можливого масштабного нападу Росії на Україну та здійснюють превентивні заходи на випадок можливих надзвичайних ситуацій. Окрім формування територіальної оборони та облаштування укриттів та підготовки комунальних закладів до агресії, столична влада готується до укриття людей в метрополітені, включення тривожних сирен та відключень світла. 

Журналісти Depo.Київ розбирались, чого очікувати мешканцям столиці в разі масштабного нападу Росії.

Метро буде головним укриттям 

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що столична влада має чіткий план дій на випадок російського вторгнення. За словами міського голови, ключовим бомбосховищем у столиці визначено київський метрополітен.

Кличко зазначив, що влада столиці напрацювала чіткий план, надала інформацію про бомбосховища, які розташовані поблизу певних об’єктів.

"Ключовим бомбосховищем у Києві також буде Київський метрополітен, який, не дай Боже, у випадку часу "Ч", буде готовий прийняти людей, які зможуть сховатися під час можливого нападу. У випадку надзвичайної ситуації, у нас є сирени, які будуть сповіщати про загрозу. В такому випадку знадобляться всі засоби комунікації – телебачення, радіо, які надаватимуть інформацію про дії мешканців  у такій ситуації. Ми сподіваємося нам не доведеться застосовувати цю систему сповіщення", – сказав він.

метро Києва бомбосховище

Водночас Кличко сподівається, що такі захисні заходи не знадобляться і що вторгнення не відбудеться: Ми всі тримаємо кулаки, сподіваємось що це питання буде вирішене на політичному рівні, надіємось на наших дипломатів і глибоко сподіваємось, що те, про що говорять, про можливі воєнні дії, це був би жахливий сценарій". 

Як працюватиме метро в разі нападу Росії 

Заступниця начальника КП "Київський метрополітен" Наталка Макогон заявила, що станції підземки будуть доступними для людей лише в перші 10 хвилин після можливого нападу окупантів, а по закінченню цього часу до метро вже нікого не пустять.

Чиновниця зазначила, що 40 підземних станцій метрополітену перебувають в бойовій готовності ще з 2014 року, у випадку критичної ситуації людей розмістять на перонах станцій, але в разі необхідності для цього використають й тунелі. Сам метрополітен розрахований на укриття 80 тис. людей. 

За словами Макогон, кияни, яким вдасться вчасно дістатись метро, заслухають вказівки працівників підземки, за допомогою тунелів вони зможуть дістатися до іншої зупинки, якщо виходи будуть заблоковані.

метро Києва бомбосховище

Кожна станція метрополітену зможе прийняти до 2 тис. люжей, але лише на 48 годин, оскільки саме на стільки людям вистачить кисню. З собою до укриття рекомендується взяти документи, теплі речі, ліки, воду та їжу, оскільки забезпечення цим не буде. Порядок на станціях в разі надзвичайної ситуації мають контролювати правоохоронці. 

"Людина з собою бере теплі речі, воду, бутерброд. Цим не забезпечуватимуть. В разі необхідності розконсервовуються санітарні частини, які безпосередньо передбачені для цивільної оборони", – підкреслила Макогон.

Тривожні сирени та можливі відключення світла 

В разі можливої агресії Росії киян планують оповіщувати про необхідність прямувати до укриття через ЗМІ, соцмереєжі та стару систему сирен, яка залишилась у спадок з радянського часу. За словами заступника голови КМДА Андрія Крищенка, можливо, система буде протестована зі звуком найближчого часу, але це зроблять із попередженням, щоб не було паніки.  

Чиновник також заявив, що місто готове і до можливого відключення світла, яке компенсують великими пересувними генераторами та генераторами на критичних об’єктах, а також  до надання меддопомоги у великих масштабах, на предмет якого місто вже перевірив коронавірус. 

сирени київ

Як діяти в кризових ситуаціях цивільним

Відомий український громадський діяч та підприємець Валерій Пекар опублікував пам'ятку для сім'ї з алгоритмом дій на випадок кризових ситуацій, в якій розписані 13 конкретних кроків для кожної родини в разі виникнення військової загрози: 

  1. Визначити стратегію своїх дій в разі виникнення надзвичайної ситуації, можливі стратегії включають: перебування в місті, виїзд до села або на дачу, виїзд до родичів чи друзів або виїзд в інший регіон, не маючи там близьких;
  2. Підготувати запас поживних продуктів, які довго зберігаються, питної води, аптечку, ковдри, засоби гасіння пожежі тощо;
  3. Підготувати автомобіль в разі його наявності, а на випадок відсутності машини — велосипед, возик, санчата та інші засоби пересування;
  4. Підготувати аптечку з необхідним запасом медикаментів;
  5. Підготувати рюкзак безпеки з документами, грошами, аптечкою, засобами зв'язку та освітлення, одягом, дублікатами ключів, інструментами, посудом, засобами гігієни, а також їжею;
  6. Підготуватись до можливої відсутності газу та електрики, придумавши альтернативні способи приготування їжі, обігріву, освітлення та зв'язку;
  7. Шукати правдиву інформацію тільки на урядових структурах;
  8. Підготувати дітей;
  9. Підготувати домашніх тварин та врахувати, що можливо не буде можливості взяти їх з собою;
  10. В разі наближення військових дій проаналізувати інформацію та ухвалити рішення на основі попередніх пунктів;
  11. Почувши сирену потрібно увімкнути телебачення та прослухати офіційну інформацію й виконати інструкції;
  12. В разі обстрілу або бомбардування не можна визирати у вікна, залишатися вдома, користуватись ліфтом, перебувати в автівках або біля них, бігти по відкритій місцевості, вставати одразу після закінчення розривів та торкатись вибухонебезпечних предметів. 
  13. У випадку появи чужих військових та пострілів потрібно впасти на землю та сховатись в укритті.

Ми публікуємо стисле викладення пам'ятки для сімей, повну версію можна подивитись за посиланням

Зазначимо, що незважаючи на відомості про можливе вторгнення Росії, Збройні Сили України перебувають в постійній бойовій готовності та готові захищати державу від окупантів. Всі заходи на випадок виникнення надзвичайних ситуацій є превентивними та покликані підготувати населення до будь-яких варіантів розвитку подій без паніки та зволікань. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme