Бойкот "Prozorro" і баталії навколо райрад: Як депутати Київради більше обідають, ніж працюють

14 травня засідання Київради за часом тривало майже стільки ж, як і обід депутатів
 

Бойкот "Prozorro" і баталії навколо райр…

Після довгої перерви депутати Київради вирішили продовжити незакінчене засідання, що відбулось ще між першим і другим турами виборів президента.

Як завжди, депутати запізнилися з початком роботи майже на годину. Щоправда одразу взялися до роботи. Наприклад, внесли зміни до соціальної програми, тож тепер вихованці військових ліцеїв зможуть безкоштовно їздити у громадському транспорті. А от далі розпочалися справжні баталії.

На розгляд депутатів чиновники з Київської міської державної адміністрації запропонували проект рішення, згідно з яким деякі приміщення комунальної форми власності у центрі столиці можна продати просто на аукціоні. Це одразу викликало суперечки з боку опозиційних до мера фракцій. Кілька депутатів нагадали, що комунальні приміщення потрібно продавати через систему "Prozorro.Продажі". Проте чиновники довго бідкалися, що за новими законами цей процес так затягується, а місто потребує поповнення бюджету вже сьогодні. На противагу цьому критики ідеї зауважили, що якщо комунальні приміщення виставити на аукціон, то є велика ймовірність, що їх викуплять за безцінь згідно номінальної вартості.

Ці суперечки тривали більше години. Депутати з промерської фракції, наприклад, запевняли, що продаж приміщень з аукціонів також допоможе підприємцям, адже багато з них орендують комунальне майно і мають бажання його викупити (навіщо це самому місту, не уточнялося). І знову ця теза зустріла супротив з боку опозиції, адже багато приміщень орендують громадські організації, і в них явно немає коштів, щоб викупити, скажімо, комунальне майно, розміщене у центрі столиці. Більше того, серед депутатів навіть з'явились думки, що як приміщення і продадуть громадським організаціям, потім там з'являться комерсанти зі своїми бутіками.

А пиріг дійсно ласий, адже лише на вулиці Богдана Хмельницького чиновники хочуть продати комунальне майно площею понад тисячу квадратних метрів. Ще більша площа приміщень, що поки що належить громаді міста, але незабаром може перейти в приватні руки, розташована на вулиці Грушевського. Також серед списку об'єктів на приватизацію є приміщення на вулиці Лютеранській. Зрештою промерська більшість назбирала потрібну кількість голосів, щоб прийняти цей проект рішення за основу.

Далі депутати пропонували свої правки, які зводились до того, щоб виключити з переліку приватизаційного майна найскандальніші об'єкти – комунальні приміщення на вулицях Грушевського та Хмельницького, які мають площу більше тисячі "квадратів" кожне. Втім, усе це не дало бажаного результату, адже депутати з команди Кличка не давали голосів за такі виключення. Після цього рішення було успішно проголосоване в цілому. Тож вже зовсім скоро "золоті" приміщення у самому центрі столиці будуть продані.

Ще одним питанням, яке ніяк не "зрушиться", є створення районних рад у столиці. Вже котрий рік мер Кличко обіцяє райради містянам, але віз й нині там. На засіданні 14 травня дане питання знову розглядалось. Вчергове доповідали громадські активісти, які хочуть, аби депутати прийняли їхній проект рішення як громадську ініціативу зі створення районних рад. Втім, це питання традиційно, як і попередні рази, намагалась "приспати" більшість Кличка. Наприклад, одразу почали лунати думки, що створити районні ради – це просто, але потрібно виписати їхні повноваження, і щоб вони не перетиналися з повноваженням міської ради.

Депутати з опозиційних фракцій запевняють, що більшість Кличка просто не хоче віддавати повноваження на місця, а тому усіляко затягує процес створення районних осередків. Більше того, депутати нагадали, що фактично рішення про створення райрад у столиці вже є, адже його ухвалили ще влітку 2015 року. І згідно того рішення вибори до районних рад мали б відбутися навесні 2016 року. Проте вже початку того року з'явилась така собі громадська організація "Наждак", яка просто через суд заблокувала проведення виборів до районних рад. Тому під час обговорення деякі депутати заявили, що громадські активісти просто пропонують проголосувати за те, щоб Центральна виборча комісія призначила нову дату виборів до районних рад. Начебто порозуміння у залі знайшлося, але коли справа дійшла до голосування, депутати Кличка знову "дали задню", і від них був лише один голос "за". Мер Кличко під час цього голосування взагалі був відсутній, хоча зранку був присутній на засіданні. Зрештою дане питання набрало усього 51 голос "за", хоча потрібно мінімум 61.

Після цього депутати пішли на обідню перерву, яка тривала більше двох годин. Втім, одразу після обіду екс-мер Омельченко, який є лідером фракції "Єдність", запропонував повернутися до розгляду питання щодо створення райрад. Його підтримали депутати з інших фракцій, і, таким чином, вже команда Кличка залишилась у меншості, адже усі інші фракції Київради підтримують створення районних рад. Проте секретар міськради Володимир Прокопів зненацька заявив, що на нинішньому засіданні вже неможливо розглядати це питання. Мовляв, даний проект рішення вже відхилявся на попередніх засіданнях, а тому потрібно почекати наступних засідань Київради.

Це викликало ще більший супротив опозиційних депутатів. Наприклад, Володимир Бондаренко з фракції "Батьківщина" запропонував оголосити перерву для консультацій з іншими фракціями стосовно виборів до райрад, а якщо влада не почує пропозицій опозиціонерів, то можна закривати засідання. Після цього була оголошена перерва на 15 хвилин, яка так і не завершилася: депутати більше не засідали. Можна припустити, що опозиціонери таки не порозумілися з провладними депутатами у питанні створення райрад.

Загалом, якщо порахувати час роботи депутатів 14 травня, то їхній обід за часом був таким самим, як і робочий день. Зібралися вони близько 11 години ранку, вже о 13 годині дня пішли відпочивати. Зібралися знову близько 15:30 і вже о 16:30 пішли на перемовини, які нічим не закінчились. Тобто попрацювала Київрада дві години зранку і годину у другій половині дня, позаяк лише "обід" тривав більше 2,5 години. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme