БТРи, снайпери та міномети: У Прип'яті підрозділи МВС відпрацювали ведення бою в умовах міста (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Проведення навчань в Чорнобильській зоні справедливо викликало шквал обурень, адже Прип'ять можна назвати містом-музеєм, і важливо його зберегти у тому вигляді, у якому воно є. Водночас для військових це прекрасна можливість відпрацювати ведення бою в умовах міста, адже, маючи Росію за сусіда, варто очікувати будь-чого

Катерина Ейхман
Заступниця керівника регіональних редакцій Depo.ua, журналістка, фотографка
БТРи, снайпери та міномети: У Прип'яті п…
Фото: Depo.Київ/Катерина Ейхман

У п'ятницю, 4 лютого, у Прип'яті відбулись тактико-спеціальні навчання підрозділів МВС щодо ведення бойових дій в місті. Необхідність проведення таких навчань обґрунтували загрозою вторгнення Росії і вірогідністю бойових дій в межах міста.

Журналістка Depo.Київ відвідала навчання, як це було – у нашому фоторепортажі.

військові навчання прип"ять

За легендою, місто Прип'ять розташоване на межі зіткнення з противником, окремі групи ворога змогли закріпитись та організували оборону по вулиці Сержанта Лазарєва, але ворог поніс значні втрати і не в стані ефективно утримувати позиції. Через що було ухвалене рішення про знищення противника.

співробітник нацгвардії

Перш за все відбулась евакуація мирного населення. Вулицею проїхали поліцейські автомобілі, з яких через гучномовець лунала інформація про евакуацію. Людей попросили зібрати необхідні речі, їжу, вимкнути всі електроприлади, перекрити воду і газ і виходити з будинків. І в жодному разі не підходити до вікон. 

евакуація

 

евакуація мирного населення

Після цього "цивільних" у супроводі поліції та предстаників ДСНС, серед яких були і психологи, провели до автобуса.

евакуація населення

Наступним кроком була проведена повітряна розвідка за допомогою коптерів. Таким чином було виявлено вогневі засоби противника на верхніх поверхах будинку, блокпост та скупчення військових в одному з будинків. 

І уже після цього почалась зачистка вулиці. Першими стріляли снайпери. Це потрібно для знищення найбільш важливих цілей – кулеметів, мінометів, офіцерів та снайперів противника. В умовах навчання снайпери стріляли бойовими патронами по заздалегідь встановлених мішенях. Звідки саме вони стріляли, журналістці Depo.Київ виявити не вдалось, але на те вони і снайпери.

снайпери прип"ять

Аби просуватись далі по вулиці в умовах міста, важливе послідовне знищення противника від об'єкта до об'єкта. Штурмову групу поділили на дві підгрупи – вогневу і прикриття.

Як зазначили в МВС, для вуличного бою дуже важливо, аби підрозділи могли швидко оцінити обстановку та самостійно ухвалювати рішення. До того ж вони мають вміти швидко ідентифікувати цілі та знищувати їх. І ще одна складність в умовах вуличного бою – мирне населення, яке противник може використовувати у якості живого щита.

військові навчання

Спочатку з міномета знищується блокпост противника. Міномет уже, на відміну від снайперів, стріляв холостими набоями, які розсипаються, не долітаючи до цілі. 

міномет

міномет прип"ять

Далі уже підрозділ оперативного призначення Нацгвардії під прикриттям БТРу просувається вулицею. Вони стріляли, як і снайпери, бойовими патронами, але теж по чітко встановлених мішенях. Втім, шибки, де вони ще були, теж трохи постраждали.

зачистка вулиці

зачистка вулиці нацгвардія

національна гвардія

Таким чином вдалося просунутись до кінця вулиці, де одна з будівель зайнята противником.

блокпост прип"ять

В будинку вікна і двері закладені мішками з піском, обладнані щілини для ведення спостереження, а також бійниці і амбразури для стрільби. У зв'язку з тим, що військові дії в місті ведуться на короткій дистанції, тут дуже важливу роль відіграють кулемети, стрілецька зброя та гранати.

оборона будівлі

звільнення будівлі

бтр

Під час навчань у звільненні будівлі був задіяний БТР, який теж стріляв холостими набоями.

бтр нацгвардії

Після цього, за легендою, одного з військових поранили, тож йому надали допомогу і вивезли до шпиталю.

перша допомога

перша допомога на війні

У будівлі в цей час почалась пожежа, як пояснили в пресслужбі Нацгвардії, пожежа була створена штучно – підпал шин. Підрозділи ДСНС загасили пожежу та евакуювали постраждалих.

пожежа прип"ять

гасіння пожежі

евакуація постраждалих

Паралельно працювали вибухотехніки, які виявили снаряд, погрузили його в спеціальний автомобіль і вивезли.

вибухотехніки

Проведення навчань в Чорнобильській зоні справедливо викликали шквал обурень, адже Прип'ять можна назвати містом-музеєм, і важливо його зберегти у тому вигляді, у якому воно є. Водночас для військових це прекрасна можливість відпрацювати ведення бою в умовах міста, адже маючи Росію за сусіда варто очікувати усього.

військові навчання прип"ять

собака поліція

В Нацгвардії журналістів запевнили, що шкода місту заподіяна мінімальна, і постраждали виключно вікна. Як справи з будинком, в якому була пожежа, на жаль, перевірити не вдалося, адже усі будівлі міста давно перебувають в аварійному стані і заходити в них небезпечно.

нацгвардієць

Фото: Катерина Ейхман

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme