Будувати "канатку на Труханів" Кличко довірив виробнику мотузкових парків
Переможець інвестеційного конкурсу, затверджений мером столиці, має досвід в облаштуванні парків атракціонів і проведенні корпоративів, але не капітальному будівництві та зведенні складних інженерних об'єктів
Будувати новий атракціон для Кличка буде компанія, яка до того зводила парки атракціонів. Про це свідчить розпорядження КМДА №9 від 11 січня 2021 року, передає Depo.Київ.
Згідно з документом, підписаним мером Києва Віталієм Кличком, переможцем інвестиційного конкурсу із залучення інвестора до реалізації проекту "Облаштування атракціону канатна переправа через річку Дніпро від Арки дружби народів до Труханова острова" визнано ТОВ "Активна країна".
Згідно з сервісом YouControl, це Товариство зареєстроване в Києві за адресою вул. Очаківська/Очаківський провулок, 5/6, кабінет 1. За цією адресою розташовано БЦ "Очакіський".
Основний вид діяльності компанії – функціонування атракціонів і тематичних парків. Додаткові – надання послуг бронювання та пов'язана з цим діяльність, інша діяльність у сфері спорту, організація інших видів відпочинку та розваг. Керівником і засновником вказаний Курта Денис Васильович. Статутний фонд – 4 994 681 грн.
У Дениса Курти є декілька компаній, в назві яких фігурує "Активна країна". Крім нього засновниками також значаться Палажченко Клим Олександрович та Коверенко Олександр Миколайович, які також зазначені і серед засновників інщих "активних країн" та компаній. При цьому Палажченко зазначений ще й як засновник ГО "Ековідродження Голосіївських ставків".
В інтернеті можна знайти сайт "Активної країни", а на ньому – приклади виконаних об'єктів та перелік видів діяльності компанії. Компанія позиціонує себе як виробник парків розваг, передусім – мотузкових парків, а також скеледромів, зіп-лайнів, тюбінг-трас, будинків на деревах тощо. Крім того, компанія організовує свята на кшталт днів народження та тімбілдінгів.
Додамо, що "Активна країна" і назви деяких парків – єдині словосполучення українською, знайдені на цьому сайті, представленому у виключно російськомовні версії.
Зараз нема інформації про проходження проєктом фахової експертної оцінки і відгуку від Національної спілки архітекторів України, Національного експертно-будівельного альянсу України та інших організацій, які мали б оцінити доцільність цього будівництва.
Це вже не перший "подарунок" для мера Кличка. Почалось все зі скандального "скляного мосту" над Володимирським узвозом. Далі були гігантський флагшток, "зарубаний" за три роки до того Київрадою, "пергола" на Трухановому, будівництво якої стало першим кроком в "освоєнні" острова, прозваний в соцмережах "аскаридою" міст між парком Наталка та Оболонським островом з перетворення останннього з куточка дикої природи на "парк розваг", а також скульптури дискусійної художної цінності, як от Іллі Муромця на вході до одноіменного парку чи Архистратига Михаїла на Володимирській гірці.
Нагадаємо, що на перших рендерах "скляного мосту" канатна дорога вже була – на Труханів острів та Поштову площу, – але після незручних запитань активістів та журналістів швидко зникла. Таким чином, де-фактокерівництво міста приховало свої наміри від громади, аби розділити "подарунки" на кілька частин і поставити громаду вже перед фактом.
Також зазначимо, що як міст над Володимирським узвозом, так і канатна дорога на Труханів і Поштову з'явилися задовго до приходу Кличка на посаду. Це – проєкти початку 2010-х років, вигадані за часів головування Попова-Черновецького та їхніх "молодих команд".
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ