Через гепатити та антисанітарію закривають столичні експрес-перукарні

За кілька тижнів у Києві мають намір закрити експрес-перукарні, які знаходяться в необладнаних належним чином приміщеннях
Depo.
2 березня 2016 17:30
ФОТО: depo.ua

Про це заяви голова Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Максим Кузьменко, повідомляє Depo.Київ з посиланням на "Вєсті".

Таке рішення чиновники прийняли у зв'язку з відсутністю санітарних умов для ведення цього бізнесу.

"Просто навіть немає вбиральні та проточної води, щоб помити руки. А від мешканців міста регулярно надходить інформація про те, що воду від вологого прибирання виливають на дорогу або прямо на газон", - сказав він.

Також Кузьменко зазначив, що через роботу таких перукарень існує ризик поширення гепатиту та інших захворювань, що передаються побутовим шляхом. Можливості контролювати такі заклади немає ні у столичної влади, ні у СЕС так як існує мораторій на перевірки.

"Протягом 14 днів ми підготуємо рішення, згідно з яким даний вид послуги не може здійснюватися у приміщеннях, які не обладнані відповідно з санітарними вимогами. Після цього ті кіоски, де будуть продовжувати стригти без дотримань норм, будуть демонтовані", - сказав чиновник.

Головний санепідемлікар столиці Олег Рубан підтвердив, що 30 випадків зараження гепатитом сталися у таких перукарнях.

"Досить найменшого порізу — і людина захворіла. В умовах того, що в Києві сплеск вірусного гепатиту, ми не можемо ризикувати здоров'ям жителів столиці. До того ж є ще безліч хвороб, які мешкають у таких місцях — грибкові та шкірні захворювання", - зазначив він.

Власники київських експрес-перукарень погрожують влаштувати страйк і називають рішення адміністрації міста незаконним.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ