Чим жила Україна: Футбол у горах, дівчата на даху та жартівливий барометр

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Футбол у горах, дівчат…

У повітрі витає "дух виборів"? і втомлені українці набираються сил, аби переживати чергові зміни в країні. Найцікавіше, як завжди – в тижневику Depo.ua.  

Київ

Із скреготом та гучним "бахом" на Київщині повалилось погруддя радянському маршалу Георгію Жукову. Виявилось, що монумент досі стояв у Яготині, а завдяки активістам та їхній паперовій тяганині з ходінням від "інстанції до інстанції", погруддя врешті-решт знесли. Пройшло більше чотирьох років після прийняття закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів, а "привіти" різні "бюстики" та погруддя досі передають.

Аби столичне життя не здавалось людям надто спокійним та розміреним, халамидники дали про себе знати і цього тижня. Жарт вдався – фонтан на Контрактовій став схожим на справжнє джакузі після того, як жартівники влили туди якийсь миючий засіб. Але чи понесли покарання жартівники за свої дії, достеменно не відомо.

Вирують події і на Протасовому яру, де активісти відстоюють ділянку землі, на яку поклав око черговий забудовник. Цього тижня містяни вийшли прямісінько на проїжджу частину, перекривали частину дороги, тримаючи у руках величезні транспаранти із написами "Нові затори незабаром". Також активісти роздавали водіям листівки, з тексту яких можна було зрозуміти, що в разі появи на Протасовому яру багатоповерхівок, тут з’явиться потік машин, а значить, що затори будуть набагато більшими.

Джерело фото: "Громадське"

Донбас

Клуби коричневого пилу, більше схожого на дим, здіймались на тижні над меткомбінатом ім. Ілліча у Маріуполі, дратуючи і без того роздратованих людей. Коли в місті здіймається сильний вітер, біля бункерів доменного цеху важко перебувати, не те що дихати. Що вже й казати про екологію. З такою промисловою пилюкою її рівень вимірювати поки нема сенсу.

І знову новини про екс-командира протиповітряної оборони (ППО) Слов'янської бригади "ДНР" Володимира Цемаха. В СБУ вирішили засекретити справу про цього і без того загадкового чоловіка.  З відкритого доступу в Єдиному реєстрі судових рішень зникло визначення Шевченківського районного суду Києва від 28 червня про обрання запобіжного заходу Цемаху. Також у запиті ЗМІ СБУ не відповіла, чи перевіряється Цемах на причетність до катастрофи літака Malaysia Airlines на Донбасі. Для тих, хто ненавмисно опинився поза темою: Цемаха звинувачують в "створенні терористичної групи чи терористичної організації", йому загрожує від 8 до 15 років позбавлення волі. А як вважають у дослідницькій групі Bellingcat, Цемах може і не бути причетним до фактичного знищення Боїнга у 2014 році, але він був свідком цього.

Креативні жителі Нідерландів поблизу Амстердама, на території меморіалу загиблим пасажирам Боїнга, збитого на Донбасі, висадили дерева і багато соняхів, але не простих, а вирощених з насіння, привезеного з України. Дерева біля меморіалу висаджені родичами загиблих. Тут рівно 298 дерев і біля кожного є чиєсь ім'я. Згідно задуму автора проекту Роберта де Конінга, коли дерева виростуть, вони сформують у полі траурну стрічку, оточену соняхами. 

Львів

Львів'яни люблять бути на коні не лише як гурмани, кулінари та запеклі знавці гарного відпочинку. Львів'яни також непогані садівники і любителі рослинної екзотики. Нещодавно у Бродах на Львівщині заквітла унікальна дика орхідея, занесена до Червоної книги. Тож містяни на радощах показали цю красу читачам інтернету. До біса скромність.

Тішать і водночас захоплюють львівські стоматологи. І якби ж то просто пломби ставили, так ні! На зубах вже малюють людям візерунки. Охочих на дизайн зубів вистачає. Картини на керамічних коронках пацієнтів малює стоматолог Олег Денисовець. Каже, що своєрідне "татуювання" на зубі набагато інтимніше за звичне татуювання на тілі. Бо розгледіти мініатюрний малюнок у роті може лише дійсно близька людина.

Краса красою, але від дивних витівок вандалів ніхто не застрахований. Часто "дістається" пам'ятникам. Днями у Львові вандали познущалися над пам'ятником до сторіччя ЗУНР. Зокрема, невідомі відірвали шість цифр із напису "1918" і "2018", що знаменують дату створення ЗУНР і встановлення пам'ятника. Тож, додалось поліції клопоту.

Нещодавно у Львові спалахнув скандал через радянську мозаїку, яка слугувала прикрасою відомого магазину "Океан". Демонтаж магазину розпочали ще весною. Забудовник, хоч і обіцяв зберегти мозаїку, але слова не дотримав і знищив її. Звістка про це швидко розійшлась містом, а Інспекція Держархбудконтролю міста взялась перевіряти будівлі магазину "Океан" на предмет дотримання містобудівного законодавства.  Спеціалісти зафіксували знищення фрески, перевіряють місцину і далі. Проектом, який було затверджено на засіданні виконавчого комітету ЛМР, передбачено збереження мозаїки, тож, у разі доведення вини порушникам загрожують чималі штрафи. Представник забудовника, в свою чергу, запевняє, що орнамент мозаїки буде відновлений в тому вигляді, яким був. Але в будь-якому разі це вже буде копія, і не більше того.

Дніпро

Після заключення парі мера Дніпра Бориса Філатова із президентом України Володимиром Зеленським, Новий міст Дніпра перекрили до завершення ремонту. Ремонт мосту мав бути виконаний за 24 місяці за умови повного перекриття переправи. Оскільки ремонт виконувався частинами з неповним перекриттям, то і строки ремонту зсунулись. "Міст закривається повністю до 14 вересня в 00:00 годин з 17 на 18 липня. Ви ж всі, включно з Володимиром Олександровичем, хотіли швидше, правда? Доведеться тепер потерпіти", – у звичному дусі відрубав всі претензії Філатов у себе на Facebook.

Скарбничка "філатівських перемог" після схуднення поповнилась новими одкровеннями. Міський голова Дніпра похвалився, що став "пролазити" в старий одяг і додав, що схуднення тягне за собою і матеріальну вигоду, бо нещодавно вліз у піджак "Бріоні", в якому 10 років тому виступав по телевізору. Зізнався, начебто натякаючи, що новий "Бріоні" йому поки що не потрібен, бо з "минулого" життя у нього лишилось багато гарних речей.

З парку "Пам'яті та примирення" у центрі Дніпра нарешті виселили ромів, які залишили там після себе справжнє кубло. За словами голови департаменту парків та рекреації Дніпровської міськради Максима Музики, з ромами вдалось домовитись. Тепер територію парку розчищають, а купи сміття прибирають, і незабаром в місті стане на один доглянутий, приведений до ладу парк більше.

Одеса

Дорогу молодому розуму! На Олімпіаді геніїв, яка проходила в США, у місті Освего, юні науковці з різних країн представили 800 проектів, пов'язаних із вирішенням екологічних проблем. Свої сили вирішила спробувати і одеситка Мілана Бродовська, яка посіла четверте місце, представивши методи виготовлення натуральних барвників у домашніх умовах. Дівчина стверджує, що такі барвники можна використовувати для фарбування тканин, деревини, яєць, для створення акварельних фарб. Школярка також створила набори Handmade in Ukraine, з якими кожен охочий може виготовити ці барвники самостійно.

Перед виборами сюрпризів можна чекати з усіх сторін. Навіть з неба. Головне, аби нічим важким не прибило. У парку Горького один з кандидатів влаштував концерт, але під час дійства хтось запустив у небо дрон з прив'язаним до нього величезним фалосом. Дрон кружляв над глядачами, а згодом скинув орган під сцену. Пізніше летюе неподобство підібрали поліцейські.

За 69 тисяч гривень одеська мерія розраховує закупити 250 значків. Виграв торги ФОП Бабін О.В., який робить практично всю сувенірну продукцію для мерії, а закупівля відбуваєтся на допорогових тендерах, тобто без конкурсу. Підприємнць, згідно договору, має виготовити 200 значків золотого кольору за ціною 150 гривень, та 50 значків срібного кольору вартістю 780 гривень кожний. Недешева "сувенірка".

Харків

У Харкові відзначилась бойова бабуся. Копам довелось відреагувати на виявлену в соціальній мережі інформацію про жінку, яка нібито погрожувала дітям автоматом. Жінкою з відео у Instagram-спільноті виявилась 64-річна місцева мешканка, а "автомат", який видно на відео, виявився зброєю для страйкболу. З жінкою провели профілактичну бесіду. На цьому і розійшлись.

Літом дівчатам хочеться пригод більше, ніж будь-коли. У Харкові дві дівчини залізли на дах торговельного центру "Павловський", що на площі Павлівській, а самостійно залишити будівлю вже не змогли. Тож довелось попрацювати рятувальникам, які спустили дівчат на землю. Заразом з'ясували, що дівчата потрапили на дах з сусіднього – зістрибнули із суміжної шестиповерхової будівлі, а назад піднятися вже не змогли, як і знайти доступний вихід з "Павлівського". 

На тижні у Харкові відсвяткували 21-річчя слонихи Тенді – першого слона, народженого в незалежній Україні. Коли Тенді ще 2-річною дитиною приїхала з Одеси до Харкова, її зріст тоді був півтора метра, а вага - 770 кілограмів. Зараз Тенді підросла до 2,2 метра і важить близько 3 тонн. Не обійшлось і без подарунків. Винуватиці свята приготували святкову "листівку" із зображенням слона, створену з сіна, соломи, яблук, моркви, кабачків і бубликів. Щойно Тенді побачила подарунок, приступила до дегустації.

 

Запоріжжя

Співробітники Запорізького центру охорони культурної спадщини тим часом вирушили на пошуки Олександрівської фортеці, з якої, власне, і почалося місто, що до 1921 року називалося Олександрівськом. "Про неї так "багато" відомо, що толком ніхто нічого не знає. Заповнюватимемо і смислові, і картографічні лакуни ", – запевнили шукачі фортеці.

На запорізькій Хортиці з'явився "Універсальний барометр". Він являє собою мотузку, за поведінкою якої можна дізнатися погоду. Барометр жартівливий: якщо мотузка висить спокійно – це значить, що погода буде добра. Якщо мотузка мокра, значить, йде дощ, а якщо впала, то значить, що на острові землетрус.    

І якщо копи вже звикли прикривати підпільні "цехи" із вироблення алкогольного фальсифікату, то цього разу викрили цех, де "бадяжили" гранатовий сік. "Набадяжено" було 200 літрів, напоготові лежали пляшки та етикетки, але правоохоронці приїхали вчасно і направили рідину на дослідження. Так що на хвилі здорового способу життя краще мати власну соковижималку вдома, заради свого ж здоров'я. Бо сік соком, але ніколи не знаєш, що на тебе чекає в красивій банці.

І про курорти. Де проводити відпустку – питання інтимне. Але відпочивальникам буде корисно знати, що на Федотовій косі поблизу бази відпочинку "Любава" вже "красується" масштабний смітник, на якому кишать хробаки, щури та гадюки. Відео надав директор Приазовського нацпарку, пояснюючи, чому в’їзд на косу зробили платним для туристів, що їдуть сюди на авто. Плата у 200 гривень йде на приведення коси до належного санітарного стану. Встигли вже облаштувати пост охорони, шлагбаум, відеокамери, встановити через кожні  сто метрів сміттєві баки та організувати вивезення сміття через день. На цьому тижні завезуть чотири біотуалети і стаціонарні контейнери, також замовлений пандус для візочників. Аби помогло.

Закарпаття

Кому відпустка, а кому робота. В Ужгородському замку археологічні дослідження вже на завершальній стадії. Дослідникам залишилась невелика ділянка розкопу, яка потребує подальшої зачистки. Це планують зробити впродовж наступних днів. Далі – кропітка робота з фіксації об’єктів (крипт, поховань та іншого). Після чого розкриту площу будуть засипати. Попереду тривалий процес обробки отриманого матеріалу. Кому-кому, а археологам точно поки не до відпочинку.

Тим, хто жити не може без квестів, селфі і просто гарних фото, буде цікава "Ужгородська карта". Путівник допоможе знайти найкращі ракурси для гарних фотографій – це такий собі квест, який допоможе краще пізнати місто як ужгородцям, так і гостям міста. Ну, і селіфі наробити. Куди ж без цього.

Енергійним закарпатцям тільки дай мяча – одразу влаштують спортивну вечірку. На цьому б новина, напевно б і завершилась, якби не гори. Міцні закарпатські чоловіки зіграли матч на гірському схилі з нахилом 37° і висотою над рівнем моря - 258 м. Спорт-вечірка об'єднала аматорів на гірському схилі у мальовничій Поляні. Хлопці грали не просто так. Головною місією заходу став заклик до порятунку карпатських національних видів спорту в рамках проекту "Карпатакіада".

 

Кропивницький

Кропивничанин Сергій Сєдов виготовив колекцію африканських, індійських та монгольських масок. Його захоплення розпочалося 38 років тому. Відтоді створив 24 маски. Образи масок майстер знаходить у журналах та книгах. Робить їх пінопласту, гіпсу, пап’є-маше, але дарує їх дуже рідко. Ще пан Сергій робить вази та фігури тварин із гілок дерев. Словом, у творчих поривах себе не стримує.

Все було б добре, якби не корупція. Працівникам СБУ на тижні довелось одягти кайданки на заступника міського голови одного із райцентрів.  Чиновник спільно із директором комунального підприємства вимагали від комерсантів "відкати" за надання можливості виконувати договори підряду з благоустрою міста за бюджетні кошти. Так було задокументовано два факти отримання чоловіками неправомірної вигоди у розмірі 30% від суми виконаних робіт. Слідство триває.

Вінниця

Фестиваль "ХвістФест" у Вінниці допомагає котам та собакам, які живуть на вулицих міста, знаходити собі господарів. Відтак вже 30 хвостатих та пухнастих потрапили у добрі руки. З такого фесту без пухнастого важко піти,  але і про відповідальність потрібно пам’ятати.

В інший частині міста вінничанам доводиться полювати на інший "хвіст". Повзаючий. В одній з багатоповерхівок на вулиці Короленка оселився величезний плазун довжиною аж півтора метри. Люди бояться змії, дітей самих на вулицю не пускають. Знавці кажуть, що з фото важко розпізнати вид плазуна. Але припускають, що це може бути маленький пітон або полоз – змія сімейства вужевих, неотруйна. Змія, ймовірно, могла втекти з чийогось тераріуму. Операція "вполюй змію" триває.

Як виражати почуття у митецтві, треба брати приклад у лемурів. Дивлячись на цих тварин, які живуть у Подільському зоопарку, будь-якій найстриманішій людині захочеться і собі піти і пообійматись.

Полтава

Тим часом на прекрасній полтавській землі затримали шпигуна ФСБ. Чоловік протягом 2016-2019 років передавав відомості Росії. За всі корисні дані щодо ситуації в Україні він отримував гроші. Під час обшуків у "агента" вилучили 9 тисяч доларів та 4 900 рублів. Зараз складено та подано до суду клопотання про обрання йому запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

У Кабміні почали переживати за легендарний полтавський Сорочинський ярмарок. За словами міністра культури України Євгена Нищука, ярмарок є культурною спадщиною українського народу і має бути повернутий у державну власність, а не використовуватися приватними структурами. Також в Кабміні заявили про те, що добиватимуться надання статусу світової культурної спадщини ЮНЕСКО для решетилівської вишивки "білим по білому", рослинного килимарства та інших автентичних пам'яток культури Полтавщини.

У свою чергу голова Полтавської облради Олександр Біленький на сторінці у "Фейсбуці" оприлюднив фото відремонтованої сесійної зали облради. Ремонт та впровадження нової системи голосування обійшлись бюджету у 38 мільйонів гривень. Сулячи з фото, і залі, дійсно, гарно. От якби ще й депутатам нова атмосфера натхнення принесла.

Хмельницький

Варто було просісти бруківці на 50 сантиметрів у дворику Музею старожитностей в Кам'янці-Подільському, як одразу почали відбуватись цікаві речі. Кинулись з'ясовувати, чому просідає ґрунт. В результаті досліджень натрапили на дві вигрібні ями. Перша з них була викладена камінням-плитняком. Після її руйнації на цьому ж місці було закладено другу яму, яка була оббита дерев’яними дошками. Попередньо дослідники припускають, що перша яма була викопана в останній чверті ХІХ століття, а у 1920 рр. з’явилась нова яма. Із знахідками тут також пощастило. Дослідники знайшли скляний посуд, уламки фаянсового і керамічного посуду, патрони від берданки та люльку XVIII ст.

 

Буває і таке. Працівник Білогірської РДА намагався в суді довести, що перевищення рівня алкоголю в крові в 11 разів - результат прийому ліків. Але хмельницький апеляційний суд залишив без змін постанову Білогірського районного суду, винесену спеціалісту місцевої райдержадміністрації за керування транспортом у стані сп’яніння. З водія суд стягнув 10200 гривень штрафу та на рік позбавив права керування авто.

Милими беззахисними і заспаними виглядають левенята із зоокуточка у Хмельницькому, у якому нещодавно сталось поповнення. Тут народилося четверо левенят – порівну дівчат і хлопців.Це вже вчетверте у цьому зоокутку леви дають потомство. Усіх попередніх левенят господар звіринця передав до Австралії. У цьому зоокуточку на левів як медом намазано.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme