Чому дешевий піар Київради веде до тарифної катастрофи
Київрада не маючи на те повноважень, прийняла мораторій на підвищення комунальних тарифів
Столична влада продовжує піаритися, нав'язуючи думку містянам, що бореться проти підвищення тарифів на комунальні послуги.
Минулого тижня депутати Київради проголосували за звернення до Верховної Ради з вимогою не підвищувати тарифи.
Тепер депутати винесли нове рішення: Київрада проголосувала за встановлення мораторію на підвищення тарифів з 1 липня.
Автором цієї ініціативи виступив екс-мер Києва Олександр Омельченко. Згідно з рішенням, забороняється нарахування по розрахунках з 1 липня та стягнення з киян пені за несвоєчасну сплату за житлово-комунальні послуги.
Загалом, до 1 жовтня 2016 року забороняється підвищувати тарифи на електричну енергію, газ, опалення та гарячу і холодну воду.
Втім, усе це зводиться до банального піару на темі тарифів. Головна проблема в тому, що столична влада аж ніяк не може впливати на тарифоутворення.
Єдине на що мерія може встановлювати вартість послуги – утримання прибудинкової території, простіше кажучи, квартплату.
Перед минулорічними виборами мера столиці навіть Кличко піарився на цій темі, мовляв, я квартплату не підвищую, а Яценюк зробив так, що і гаряча вода, і опалення квартир коштує космічних грошей.
Нагадаємо, що тарифи на ту ж гарячу воду, опалення і електроенергію встановлює Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). І монополісти, наприклад "Київенерго", орієнтуються саме на рішення цього органу.
Ще під час обговорення проекту рішення Київради стосовно введення мораторію на підвищення тарифів деякі депутати з різних фракцій заявили, що Київрада не може регулювати тему сплати за комунальні послуги.
Уявімо, що столична влада в угарі дасть наказ Головному інформаційно-обчислювальному центру, який друкує усі платіжки, робити нарахування за старими тарифами, які діяли до 1 липня. Самі ж депутати визнають, що "Київенерго" усе це до лампочки, адже врешті-решт компанія все рівно стягне через суд різницю, яка утвориться між старими тарифами і новими за якими кияни не будуть платити.
Більше того, цим рішенням Київрада взагалі може ввести в оману і остаточно заплутати киян, тому що орган, що затверджував тарифи не скасовував їх. І саме посилаючись на це рішення, монополіст буде кошмарити киян, вибиваючи сплату за тарифом.
Крім цього, монополіст ще й нарахує пеню на різницю несплачених послуг.
Та усі адекватні зауваження стосовно даної ініціативи ні до чого не призвели і 75 депутатів підтримали відповідний проект рішення.
Ситуацію може скорегувати мер Кличко, який має право накласти вето на рішення Київради про мораторій на підвищення тарифів. Хоча слід додати, що навіть кілька десятків депутат з фракції мера підтримали вищезазначене рішення.
На одному піарі в цьому питанні далеко не заїдеш, а рішучі кроки ні Київрада, ні КМДА не роблять, адже вже давно можна було б подати до суду, щоб оскаржити нові тарифи.
Замість цього приймаються рішення, які у будь-якому випадку не будуть підтримані законом.
Більше того, деякі "гарячі голови" у Київради взагалі вимагають у Кличка, як у голови Асоціації міст України, підбурити інших очільників міст країни теж проголосувати за введення мораторію на підвищення тарифів.
Усі ці загравання столичної влади з темою тарифів можуть призвести до неочікуваних і катастрофічних наслідків, що призведе до колапсу у системі ЖКГ.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ