Чому киянам доведеться чекати 20 років на заміну дірявих тепломереж

З тими темпами, які взяли столичні чиновники і комунальники, повного перекладання труб доведеться чекати більше 20 років

Чому киянам доведеться чекати 20 років н…

Днями заступник мера з питань житлово-комунального господарства Петро Пантелеєв похизувався на своїй сторінці у "Фейсбуці", що цьогоріч з бюджету міста виділяють 500 мільйонів гривень на ремонт 100 км теплових мереж. Чиновники постійно підкреслюють, що незабаром діло дійде до заміни труб, які не мінялися ледь не по 40 років. І це, звісно, добре, але чиновники забувають сказати, скільки це – 100 км труб труб – у відсотковому вимірі від загальної протяжності водогонів.

Загалом у Києві 2700 км тепломереж. Цими магістральними та розподільчими мережами транспортується теплова енергія до будинків містян. Ще восени минулого року мер Кличко ледь не на кожному кроці повторював, що 80% тепломереж столиці потребують заміни, адже вони перебувають фактично в аварійному стані. Мовляв, тому так часто на різноманітних вулицях фіксуються прориви труб через що десятки будинків залишаються без гарячої води та опалення.

А тепер можна порахувати. Якщо у місті 2700 км тепломереж, і 80% з них зношені, то заміні підлягає майже 2200 км труб. Тобто якщо цього року замінять 100 км тепломереж, то це складе менше 5% від загальної потреби в заміні тепломереж. І з такими темпами ремонту, як заплановано на цей рік, на заміну усіх аварійних тепломереж потрібно майже 20 років.

Проте ці терміни можуть і збільшуватися. Адже не виключено, що за цей час до аварійності дійдуть ті 20% тепломереж, які "в формі" на даний момент. Крім цього, наприкінці минулого року мер Кличко казав, що безаварійний термін використання нових труб складає 25-30 років. Таким чином, поки у столиці відремонтують усі аварійні тепломережі, настане час замінювати ті, що будуть зроблені зараз. Тобто процес стає нескінченним.

Навіть зараз у мерії кажуть, що цього року будуть міняти ті труби, які є найбільш аварійними у місті. У туди, де стаються "середні" прориви, ніхто навіть носа не суне з капітальним ремонтом. Але за рік-два і ці труби стануть аварійним. Тим більше, що з кожним роком навантаження на тепломережі збільшується, адже вони мають обслуговувати все більше і більше висоток. Арто лише згадати, якими темпами за мера Кличка зводять нові багатоповерхівки на сотні квартир кожна.

А на останок варто нагадати, що на 2019 рік бюджет Києва складає більше 57 млрд гривень. Тобто 500 млн гривень, які цього року виділили на вирішення такої нагальної проблеми, як заміна тепломереж, складають менше 1% від бюджету міста. Разом з тим, 260 млн гривень міська влада виділяє на іміджевий проект з будівництва мосту між парками "Володимирська гірка" та "Хрещатий". А за ці кошти можна було б замінити додатково 50 км аварійних тепломереж, що дало б змогу мешканцям сотень будинків не мерзнути у квартирах під час чергового прориву труб наступної зими.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook