Як киянам вкотре підготували на шашлик пеньки і цеглу

Найголовніша проблема в тому, що офіційні зони для смаження шашлику розташовані досить далеко від цивілізації

Як киянам вкотре підготували на шашлик п…

У столичній мерії останнім часом регулярно рекламують зони, де можна без проблем посмажити м'яса і відпочити. Чиновники навіть лякають штрафами тих, хто надумає ласувати шашликом з відкритого вогню десь в іншому місці.

Загалом у столиці комунальники підготували 38 зон відпочинку. Якщо враховувати, що у Києві мешкає майже три мільйони осіб, то на одну офіційну зону для смаження шашлику теоретично припадає майже 80 тис. киян. А на травневі вихідні шашлик, за традицією, будуть смажити більшість містян.

Depo.Київ вирішив подивитися, що пропонують мешканцям столиці в офіційних шашличних зонах.

По-перше, слід зауважити, що практично усі зони відпочинку розташовані на самісіньких околицях міста, що значно ускладнює шлях до них, наприклад, мешканців центральних районів.

Їдемо тестувати зону відпочинку "Веселка", що біля Броварського проспекту.

Щоб дістатися сюди, потрібно виходити на станції метро "Лісова", потім пересідати на міжміський автобус, що курсує з Києва до Броварів. Виходити слід на першій автобусній зупинці. Ми ж долаємо цей шлях пішки.

Від метро до зони відпочинку – півтора кілометри. Якщо врахувати, що потрібно ще нести в руках м'ясо та шампури, а також інше причандалля для пікніка, то бажання йти пішки одразу відпадає. Втім, якщо обрати саме "пішкарус", то доведеться рухатися узбіччям дороги на Бровари. Жодного вказівника щодо того, куди йти на шашлик, немає.

За півтора кілометра ми все ж опиняємося біля зони відпочинку "Веселка".

Вона розташована фактично біля траси, де носяться автомобілі. Тобто відпочинок аж ніяк не буде тихим і спокійним, бо постійно доведеться слухати гул автомобілів.

На території зони відпочинку є кілька альтанок, які можуть слугувати чудовим місцем для застілля.

Народні майстри навіть вигадали, як вберегтися від вітру. Альтанку просто обтягують плівкою. У плівці навіть лавки.

Для невибагливих є пеньки, на яких також можна влаштувати пікнік.

По периметру зони відпочинку розміщені кілька дерев'яних урн для сміття. Але, схоже, не усі відпочивальники кидають сміття саме у ці ящики. Навколо розкидані обгортки від їжі та навіть пуста пляшечка з-під горілки.

Якщо комунальники позиціонують це місце, як шашличне, то має бути і облаштоване місце для того, щоб смажити м'ясо. Але з цим тут великий дефіцит. Люди просто беруть цеглу і на неї кладуть шампури.

Є ще квадрат, викладений бетоном, в якому можна розводити багаття. Але як на ньому викласти шампури, не дуже зрозуміло.

Загалом виникають великі питання, що є такого в цій зоні відпочинку, щоб їхати сюди, скажімо, через весь Київ? Розташоване це місце фактично вже за межами міста, і сюди потрібно їхати або на автобусі, або йти пішки півтора кілометри від найближчої станції метро. Нормального мангала немає, а тому доведеться нести з собою свій, або смажити м'ясо на цеглинах.

Також не зрозуміло, чим ця зона відпочинку відрязняється від схожих місць з альтанками, які є у Києві. На випадок виникнення пожежі тут немає навіть резервуару з піском, щоб загасити вогонь. Ця зона відпочинку просто має офіційне "схвалення" комунальників, яке дозволяє смажити тут шашлик.

Ще більш кепські справи із зоною відпочинку на Святошині. Біля житлової забудови чиновники вирішили також створити місце, де можна офіційно смажити м'ясо. Така зона відпочинку розташована на розі вулиці Анатолія Петрицького та Святошинського провулку. Втім, зона ця ніяк не позначена. Немає жодної вивіски, що саме тут можна готувати шашлики на відкритому вогні.

Про те, що це – зона відпочинку, можна здогадатися, лише відкривши карту з місцями для готування шашлику. На вході до цієї зони відпочинку є дитячий майданчик.

Загалом цей величезний сквер більше нагадує місце для прогулянок, а не для того, щоб розводити тут багаття.

Тут абсолютно нічого не облаштовано для того, щоб на вогні готувати їжу. Люди самі щось мудрують, аби надати цій місцевісто хоч якогось шашличного виду: зносять сюди пеньки і облаштовують імпровізовані столики. За мангал слугують звичайні цеглини.

Ось ще один "витвір" від комунальників, які рекламують цю місцевість, як шашличну зону. На неї, мабуть, було витрачено чимало часу.

Схоже, єдине до чого тут справді доклали руку комунальні служби, це урни для сміття. На початку так званої зони відпочинку тут є кілька ящиків для непотребу.

Тому, знову ж таки, виникає логічне питання: чим ця зона відпочинку, де можна розвести багаття, відрізняється від купи сквериків біля будинків? Не можна зрозуміти і те, чому кияни мають їхати саме у ті місця, які визначили чиновники?

Зазначимо, що минулого року Depo.Київ також інспектував зону відпочинку на Святошині. І, слід визнати, з того часу абсолютно нічого не змінилося.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme