Чому кияни мають вигризти мозок ЖЕКам після подорожчання квартплати
Є досить великий перелік обов'язкових послуг з утримання будинків і прибудинкових територій, але не усі кияни про це знають
- Київ
-
16 червня 2017 18:00

Не минуло навіть й місяця після звістки про підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті, як мер Кличко підготував для киян черговий тарифний зашморг. Цього разу усе набагато крутіше, аніж з підвищенням вартості проїзду на одну гривню. Очільник столиці підготував розпорядження про підвищення тарифу на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, в народі – квартплата.
Тариф на квартплату – це одна з основних "фішок", на яких Кличко піарився перед виборами міського голови столиці, які відбулися восени 2015 року. Мовляв, єдиний тариф, на який має вплив столична влада – це саме утримання будинків та усього навколо них.
В той час, як зростали тарифи на газ, електроенергію, водопостачання та опалення, Кличко на кожному кроці повторював, що тільки влада Києва є ледь не праведною і не підвищує квартплату. Навіть минулого року, коли у Києві значно підвищились тарифи на гарячу воду та опалення, мер столиці продовжував експлуатувати тему з незмінною вартістю квартплати. Більше того, він був категорично проти підвищення тарифів на комунальні послуги, що навіть вилилося у популістичне звернення Київради до центральної влади із закликом вплинути на тарифоутворення. Та тепер Кличко видав "на гора" документ про підвищення того тарифу, на який він на 100% має вплив. Тихо, без зайвого галасу.
Якщо раніше тариф на утримання будинків та прибудинкових територій складав в середньому 3,5 гривні за 1 кв. метр площі квартири, то тепер ця цифра зросла в середньому до 6 грн. Є будинки, де за 1 кв. метр доведеться заплатити трохи більше п'яти гривень, а є приклади, де тариф складає навіть більше семи гривень за "квадрат". Таким чином, якщо раніше квартплата за стандартну трикімнатну квартиру складала 200-250 гривень, то тепер ця сума складе 350-400 гривень, якщо не більше.
Усе це має підштовхнути киян до тотального контролю за сплачені послуги. Бо якщо вони платять гроші, то мають бачити, на що вони їх платять. Наприклад, згідно розпорядження Київської міськдержадміністрації "Про впорядкування надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у місті Києві", раз на місяць має виконуватися дезінфекція елементів сміттєпроводів та сміттєзбірників у будинках. Втім, це виконується явно не в усіх будинках, бо бувають такі сміттєпроводи у під'їздах, що до них навіть не варто підходити – виверне.
Щоденно двірник має виконувати вологе прибирання сходових клітин і маршів трьох перших поверхів будинку, а також місць біля сміттєпроводів. А два рази на місяць мають мити сходові клітини та марші на усіх поверхах. Один раз на місяць на усіх поверхах під'їзду має відбуватися вологе протирання поручнів, підвіконь, поштових скриньок та шаф для електрощитків. Хтось згадає, коли в останнє бачив у себе на поверсі двірника з вологою ганчіркою, якою той би протирав поручень чи дверцята до електрощитка?
А під'їзді є павутиння на стінах чи під стелею? А взагалі-то раз на місяць усе це також мають прибирати. Щоденно на усіх поверхах будинку має відбуватися контроль за справністю лампочок, і якщо якась з них перегоріла, то її мають замінити. На ділі виходить так, що кияни роками замінюють лампочки біля ліфтів самостійно, хоча ця послуга вже закладена у квартплату. Крім цього, мають бути справними системи диспетчеризації, щоб викликати, наприклад, ремонтну бригаду у разі поламки ліфту. Та нерідко системи виклику, що встановленні біля ліфтів, не працюють взагалі.
А ще не слід забувати про зиму. Згідно норм, двір має бути почищений від льоду та снігу, щоб мешканці будинку спокійно ходили додому. А не обмежуватися лише прочищенням стежки до будинку, як це часто буває.
Зазвичай подорожчання якоїсь послуги має підвищити і її якість. Тому після підвищення тарифу з квартплати кияни мають буквально вигризти мозок працівниками ЖЕКів, щоб ті виконували усі норми з утримання будинків та прибудинкових територій. Для початку, потрібно як мінімум забути про самостійне вкручування лампочок біля ліфтів чи на сходових клітинах. За усе це вже сплачено, гроші віддані в рахунок квартплати.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 18:30 САП відкрила кримінальне провадження проти в.о. віцепрем'єрки Стефанішиної
- 17:50 Рада відправила у відставку уряд Шмигаля
- 16:30Ченнінг Татум у трейлері комедії "Грабіжник за покликанням": правдива історія про злочинця, який переховувався в магазині іграшок ФОТО Відео
- 11:53Посадовці медзакладу на Київщині підозрюються у махінаціях з мільйонними збитками
- 19:10Кличко закликав парламент не позбавляти військових допомоги від столичної громади
- 16:37Київ отримав від Тампере ще пасажирські автобуси, які використовуватимуться для гуманітарних цілей, – Кличко ФОТО
- 16:01 Шмигаль подав у відставку з посади прем'єра (ДОКУМЕНТ)
- 15:22Завтра розпочнеться реставрація Будинку Євменія Зеленського (Садиби Зеленських), – КМДА
- 13:55 Рада ратифікувала угоду про створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії проти України
- 09:40Під час повітряної атаки на Київщині ефективно працювали перехоплювачі дронів з "Чистого неба"
- 22:05В Києві тимчасово зупинять фунікулер
- 18:48Під Бучею копи застрелили чоловіка, який кинув в них гранату (ФОТО) ФОТО
- 15:50За пів року у 22 медзакладах країни проведено 304 пересадки органів
- 22:17"Тоталітаризмом тхне все сильніше", – Кличко про дії влади
- 20:36Іспити у розпалі: Як українські ветерани вступають до Київського національного університеті будівництва та архітектури ФОТО
- 19:45 В Одесі затримали іноземця, який застрелив у Києві власника СТО ФОТО Відео
- 19:20 ДБР оголосила підозру голові "Центру протидії корупції" Шабуніну
- 21:33Працюють верхолази, слідчі та кінологи: У столиці продовжують ліквідовувати наслідки нічного ворожого удару (ВІДЕО) Відео
- 21:1111 посадовців КМДА отримали підозру за збитки завдані міському бюджету, що сягнули майже 200 млн грн