Чому кияни мають вигризти мозок ЖЕКам після подорожчання квартплати

Є досить великий перелік обов'язкових послуг з утримання будинків і прибудинкових територій, але не усі кияни про це знають

Depo.
16 червня 2017 18:00
ФОТО: depo.ua
Чому кияни мають вигризти мозок ЖЕКам після подорожчання квартплати

Не минуло навіть й місяця після звістки про підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті, як мер Кличко підготував для киян черговий тарифний зашморг. Цього разу усе набагато крутіше, аніж з підвищенням вартості проїзду на одну гривню. Очільник столиці підготував розпорядження про підвищення тарифу на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, в народі – квартплата.

Тариф на квартплату – це одна з основних "фішок", на яких Кличко піарився перед виборами міського голови столиці, які відбулися восени 2015 року. Мовляв, єдиний тариф, на який має вплив столична влада – це саме утримання будинків та усього навколо них.

В той час, як зростали тарифи на газ, електроенергію, водопостачання та опалення, Кличко на кожному кроці повторював, що тільки влада Києва є ледь не праведною і не підвищує квартплату. Навіть минулого року, коли у Києві значно підвищились тарифи на гарячу воду та опалення, мер столиці продовжував експлуатувати тему з незмінною вартістю квартплати. Більше того, він був категорично проти підвищення тарифів на комунальні послуги, що навіть вилилося у популістичне звернення Київради до центральної влади із закликом вплинути на тарифоутворення. Та тепер Кличко видав "на гора" документ про підвищення того тарифу, на який він на 100% має вплив. Тихо, без зайвого галасу.

Якщо раніше тариф на утримання будинків та прибудинкових територій складав в середньому 3,5 гривні за 1 кв. метр площі квартири, то тепер ця цифра зросла в середньому до 6 грн. Є будинки, де за 1 кв. метр доведеться заплатити трохи більше п'яти гривень, а є приклади, де тариф складає навіть більше семи гривень за "квадрат". Таким чином, якщо раніше квартплата за стандартну трикімнатну квартиру складала 200-250 гривень, то тепер ця сума складе 350-400 гривень, якщо не більше.

Усе це має підштовхнути киян до тотального контролю за сплачені послуги. Бо якщо вони платять гроші, то мають бачити, на що вони їх платять. Наприклад, згідно розпорядження Київської міськдержадміністрації "Про впорядкування надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у місті Києві", раз на місяць має виконуватися дезінфекція елементів сміттєпроводів та сміттєзбірників у будинках. Втім, це виконується явно не в усіх будинках, бо бувають такі сміттєпроводи у під'їздах, що до них навіть не варто підходити – виверне.

Щоденно двірник має виконувати вологе прибирання сходових клітин і маршів трьох перших поверхів будинку, а також місць біля сміттєпроводів. А два рази на місяць мають мити сходові клітини та марші на усіх поверхах. Один раз на місяць на усіх поверхах під'їзду має відбуватися вологе протирання поручнів, підвіконь, поштових скриньок та шаф для електрощитків. Хтось згадає, коли в останнє бачив у себе на поверсі двірника з вологою ганчіркою, якою той би протирав поручень чи дверцята до електрощитка?

А під'їзді є павутиння на стінах чи під стелею? А взагалі-то раз на місяць усе це також мають прибирати. Щоденно на усіх поверхах будинку має відбуватися контроль за справністю лампочок, і якщо якась з них перегоріла, то її мають замінити. На ділі виходить так, що кияни роками замінюють лампочки біля ліфтів самостійно, хоча ця послуга вже закладена у квартплату. Крім цього, мають бути справними системи диспетчеризації, щоб викликати, наприклад, ремонтну бригаду у разі поламки ліфту. Та нерідко системи виклику, що встановленні біля ліфтів, не працюють взагалі.

А ще не слід забувати про зиму. Згідно норм, двір має бути почищений від льоду та снігу, щоб мешканці будинку спокійно ходили додому. А не обмежуватися лише прочищенням стежки до будинку, як це часто буває.

Зазвичай подорожчання якоїсь послуги має підвищити і її якість. Тому після підвищення тарифу з квартплати кияни мають буквально вигризти мозок працівниками ЖЕКів, щоб ті виконували усі норми з утримання будинків та прибудинкових територій. Для початку, потрібно як мінімум забути про самостійне вкручування лампочок біля ліфтів чи на сходових клітинах. За усе це вже сплачено, гроші віддані в рахунок квартплати.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ