На Кличка чекає війна з торгашами алкоголем у МАФах

Власники кіосків, де продають спиртне, вже почали кампанію проти заборони продажу алкоголю у малих архітектурних формах

На Кличка чекає війна з торгашами алкого…

Питання про викорінення спиртного з кіосків піднімалося у Києві вже протягом кількох років. Але тільки зараз депутати Київради все ж дозріли до такого рішення -минулого тижня Київрада заборонила продаж спиртного у МАФах.

Втім, деякі депутати Київради одразу ж заявили, що це ще не остаточна перемога, мовляв, торгаші алкоголем навіть до судів дійдуть, аби відмінити рішення Київради.
Цей процес вже почався, адже на сайті петицій до столичної влади з'явилося прохання відмінити рішення про заборону продажу спиртного у кіосках.

Безумовно, продаж алкоголю у МАФах є ганьбою для Києва, адже у місті вистачає стаціонарних магазинів для купівлі киянами пива-горілки. А от МАФи зі спиртним лише підігрівають так званий вуличний алкоголізм. Усе максимально просто: тут тобі кіоск, а поряд з ним лавочка – купив, випив на лавці і вільний цілий день.

Більше того, багато кіосків з пивом дійсно знаходяться лише в кількох десятках метрах від шкіл, що спокушає підлітків відчути доросле життя з пляшкою пива чи якогось соку зі спиртом.

Та й дуже багато кіосків з пойлом працюють цілодобово на відміну від магазинів, які у більшості випадків зачиняються після десятої години вечора. Тому цілодобові МАФи з горілкою і пивом прирівнюються до фрази "ну ще по одній і все", а там і до ранку можна випивати – кіоск все рівно не зачиниться.

З іншого боку серед торгашів з МАФів є і відповідальні підприємці, які сплачують усі податки, що йдуть, в тому числі, й до бюджету столиці.

Кожен адекватний бізнесмен планує свою діяльність і вкладає гроші у розвиток. Наприклад, багато власників МАФів купили собі ліцензії на продаж алкоголю, які коштують по 8 тис. гривень. Крім цього, алкоголь можна продавати тільки через касовий апарат, який також коштує кілька тисяч гривень.

Звичайно є такі торгаші, що й торгують горілкою і пивом без усіляких ліцензій, як кажуть, з-під прилавку. Але що робити тим підприємцям, що абсолютно законно оформили у мерії договори на розміщення МАФу, взяли усі дозвільні документи, розпланували свої прибутки і через скільки "відіб'ється" купівля ліцензії? Не секрет, що більшість кіосків приносять прибутки своїм господарям лише на продажу спиртного. Але до останнього часу це не заборонялося і підприємці вкладали гроші у розвиток своєї алкогольної мережі МАФів. І не бізнесмени винні, що влада дозволяла усе це. Тепер усі ці фінансові вкладення перетворяться у марно витрачені гроші.

Це одна сторона медалі. Але інша полягає в тому, що торгашам ніколи не догодиш і будь-які спроби наведення порядку у "МАФіозній сфері" будуть сприйматися ними досить агресивно. Є багато кіосків в яких продають алкоголь без будь-яких ліцензій або видають фальсифіковану горілку за якісний продукт.

Наразі торгаші вже кричать, що якщо перестануть продавати алкоголь, то їм доведеться закрити свої кіоски, а тисячі продавців залишаться без роботи.

Але не слід забувати, що дуже багато кіосків у місті встановлені з усіма можливими порушеннями. Якось дивно виходить, що заради кількох тисяч так званих робочих місць у незаконних кіосках столиця повинна спотворюватися жлобськими МАФами. Слід нагадати, що навіть у буремні 90-ті у столиці було дуже мало кіосків і ніхто з голоду не помер. Схему з масового розміщення МАФів придумали лише з приходом до влади команди мера Черновецького.

Але суди ніхто не відміняв. Згодом, не виключено, що з'явиться якась асоціація з продажу алкоголю у кіосках і подасть до суду клопотання про відміну рішення Київради про заборону продажу спиртного у МАФах.

Став же ж суд на бік маловідомої організації "Наждак", яка просила призупинити процес підготовки виборів до райрад, що грунтувався саме на рішенні Київради.

Не слід забувати і про виробників спиртного, які у будь-якому випадку стануть на бік торгашів, тому що солідна частка пива та горілки продається саме у МАФах. Тим більше, що горілчані магнати завжди мали своє лобі у самих високих кабінетах.

Бувають і такі випадки, коли кіоски стають речовими доказами у якихось справах правоохоронних органів. Це дає МАФу імунітет від демонтажу і торгівля в ньому може продовжуватися роками.

Тому столичній владі слід готуватися до другого раунду у битві за відстоювання заборони продажу спиртного у МАФах. І наступні раунди будуть перевіркою для влади міста чи насправді вона хоче боротися зі столичним алкоголізмом, чи просто піариться на цьому. То й же Кличко вже майже два роки бореться з незаконними кіосками, але МАФів у столиці стає лише більше…

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme