Чому перейменування "комуністичних" вулиць у Києві залишилося на папері

Фактично в усіх районах столиці є будинки, на яких досі висять вказівники зі старими назвами вулиць із комуністичним "присмаком"
 

Чому перейменування "комуністичних" вули…

Минулого тижня соціальні мережі вибухнули шквалом невдоволення щодо рішення Окружного адміністративного суду Києва, який скасував рішення Київради про перейменування проспектів Московського та Ватутіна на, відповідно,  Бандери та Шухевича. У мерії одразу заявили, що знову затвердять рішення, згідно з якими дані проспекти матимуть назви саме Степана Бандери та Романа Шухевича.

У зв'язку з цим Depo.Київ вирішив дізнатись, як просуваються справи із заміною табличок з назвами вулиць на будинках, які розміщені саме на перейменованих вулицях.  

У Департаменті суспільних комунікацій заявляють, що протягом 2014-2019 років у місті перейменовано 207 вулиць, проспектів, бульварів та провулків. В той самий, час у Департаменті житлово-комунальної інфраструктури кажуть про 219 перейменованих вулиць. На даний момент заміни потребують 1377 будинкових покажчиків вулиць, і на це потрібно 826, тисяч гривень. Тобто заміну однієї таблички чиновники оцінюють у 600 гривень. Є певний стандарт виготовлення таких табличок: вони мають бути на металевій основі з емальованим покриттям, адже у 2011 році Київрада затвердила єдиний зразок покажчиків вулиць на будинках.

У Департаменті житлово-комунальної інфраструктури вказують, що обслуговування будинкових покажчиків закладено у тарифі на утримання будинку та прибудинкової території. Проте витрати на заміну та встановлення нових табличок у цьому тарифі не передбачені. Більше того чиновники скаржаться, що на даний час не визначені джерела фінансування на виготовлення та встановлення табличок з назвами вулиць. Крім цього, кошти з міського бюджету на дані роботи протягом п'яти років не виділялась. Тому Керуючі компанії районів, в підпорядкуванні яких перебувають усі житлово-експлуатаційні дільниці, за власної ініціативи та за власні кошти замінюють таблички на будівлях.

На запит Depo.Київ в деяких районах підтвердили, що їхні Керуючі компанії не мають коштів для встановлення нових покажчиків. Наприклад, такі справи у Голосіївському районі, де потрібно замінити 249 табличок зі старими комуністичними назвами.

У Дарницькому районі за останні п'ять років було перейменовано 33 вулиці. На території району є 995 будинків різної форми власності. За п'ять років Керуюча компанія Дарницького району замінила лише 60 покажчиків вулиць. Місцеві чиновники навіть вказали, що на заміну цих 60 покажчиків витратили 25 422 гривні. Тобто один покажчик в середньому обійшовся у 423 гривні. На поточний рік не передбачені кошти на встановлення нових табличок у Дарницькому районі.

У Деснянському районі було перейменовано 15 вулиць. Проте Керуюча компанія Деснянського району провела заміну табличок з назвами вулиць на будинках, що розміщені усього на двох вулицях. Загалом у підпорядкуванні комунальників в даному районі перебуває 534 будинки і усі вони мають покажчики вулиць старого зразка, які потрібно замінити на нові. Але гроші на це в 2019 році не передбачені.

У Дніпровському районі протягом останніх п'яти років було перейменовано 21 вулицю і за цей час комунальники встигли замінити лише 162 будинкові таблички. Зараз потрібно замінити ще більше тисячі табличок.

В Оболонському районі за п'ять років перейменовано вісім вулиць. За увесь час було замінено покажчики лише на десяти будинках. Зараз заміни потребують 173 таблички. На поточний рік також не передбачені кошти на заміну покажчиків.

Ще гірша ситуація у Печерському районі. Тут у комунальній власності перебуває 673 будинки і на усіх цих будинках потрібно замінити 597 табличок старого зразка. Згідно з бюджетом міста Києва, жодної копійки на закупівлю нових табличок у 2019 році не передбачено.

Святошинський район може похизуватися перейменуванням лише п'яти вулиць, які мали комуністичні назви. За п'ять років було проведено заміну покажчиків вулиць на 29 житлових будинках на яких з'явилось 32 нові таблички. Скільки ще потрібно замінити покажчиків вулиць, чиновники району чомусь не відповіли. На поточний рік кошти на заміну табличок не виділялись.

Одна з найкращих ситуацій із заміною табличок склалась у Солом'янському районі. Тут за п'ять років замінено 188 покажчиків з новими назвами вулиць і лише 20 потребують заміни.

У Шевченківському районі за усі п'ять років замінено таблички на 347 будинках на 30 вулицях. Проте, чи потрібно ще замінювати покажчики вулиць, чи вже усі замінені, відповіді не було.

На жаль, някої відповіді не надійшло і з Подільського району. Проте з урахуванням інформації з дев'яти районів столиці можна зробити висновок, що здебільшого чиновники у мерії не дуже переймаються через те, що на багатьох вулицях, позбавлених комуністичних назв, досі залишаються старі покажчики. Більше того, щоб повністю закрити це питання, потрібно, нагадаємо, 826 тисяч гривень, що не так вже й багато, враховуючи, що бюджет міста Києва складає більше 55 мільярдів гривень. Взагалі, доцільно було б одразу закладати бюджетні гроші на заміну табличок зі старими назвами на нові покажчики. Але рішення про перейменування вулиць не передбачали таких коштів: Київрада "пачками" перейменовувала "комуністичні" вулиці, але грошей на таблички з новими назвами фактично ніхто не давав. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme