Чому скандальні забудови у столиці будуть процвітати й надалі
Структури, які можуть впливати на зведення житла у Києві, по різному бачать проблему незаконних забудов
- Київ
-
15 червня 2015 23:00

Київ.depo.ua проаналізував ситуацію стосовно цього питання.
Днями з`явився список адрес за якими було відмінено декларації про початок виконання будівельних робіт у Києві. Людською мовою - там заборонили будівництво. Видання abcnews.com.ua з посиланням на Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) повідомляє, що таких адрес аж 43. На цих об`єктах немає усього набору належних документів, або будинки зводяться взагалі самовільно.
Цікаво, що у березні поточного року депутат Київради Василь Гацько оприлюднив список самовільних забудов, який йому видали у Київській міськдержадміністрації за підписом заступника мера Петра Пантелеєва. Чиновники КМДА вважали, що той список мав усі ознаки самовільних забудов. Мерія направила навіть цей список у Департамент архітектурно-будівельного контролю міста Києва і у столичну мілію, аби ці структури зробили висновки стосовно правильності думок чиновників.
Лише зараз стало відомо, що ці два списки забудов - КМДА і ДАБІ - кардинально різняться.
Наприклад, у мерії вважають, що по вулиці Руданського, 3а, незаконно зводиться житловий комплекс "Затишний". А от у ДАБІ так не вважають і документів на припинення будівництва не дадуть.
Так само чиновники з мерії вважають, що поза законом був дуже розрекламований житловий комплекс "Сосновий бір" по вулиці Олевській, 5,9,11,15. Архітектурна інспекція нічого поганого в такому будівництві не побачила.
Також у команді мера Кличка вирішили, що незаконне зведення і здоровенного комплексу "Перлина Троєщини", але в ДАБІ дали "відмашку" - можна будувати.
І взагалі із 42 адрес забудов, які подавали в КМДА, як такі, що можливо є незаконними, жодної не значиться в заборонному списку ДАБІ.
Більше того, не було у обидвох списках і скандальної забудови біля станції метро "Осокорки". Там ситуацію вдалося владнати лише нещодавно і тепер замість запланованого ТРЦ там буде сквер.
Скандальна забудова на Микільскій Слобідці теж відсутня, як у заборонних списках КМДА так і ДАБІ. І це незважаючи на те, що місцеві мешканці категорично проти зведення масштабного житлового комплексу на самому березі Дніпра.
Нещодавно був скандал з забудовою на проспекті Перемоги, 71а, де "Київміськбуд" зводить чергову багатоповерхівку. Місцеві мешканці виступають проти цього. Ця адреса також відсутня у вищевказаному списку ДАБІ. Не мають претензій до цього будівництва і в мерії.
Що вже й казати про збудовані багатоповерхівки. Наприклад, на Нижньому Валу, 27 збудований справжній бетонний монстр, який аж ніяк не вписується в історичну архітектуру старого Подолу. Новобудова налічує більше 10 поверхів у той час, як сусідні будівлі не перевищують 4-5.
Крім того, немає у жодних заборонних списках скандальної забудови на Позняках, де компанія депутата Київради В`ячеслава Непопа "Житлоінвестбуд-УКБ" має намір звести багатоповерхівку на майданчику, що знаходиться на невеличкому озеро. Забудовник запевняє, що це просте болото. Місцеві мешканці навіть виходили вже на протести проти потенційної забудови.
У Києві взагалі простежується ситуація, коли правоохоронні і різноманітні контролюючі органи починають займатися сумнівними будівництва тільки тоді, коли вони вже знаходяться на стадії завершення.
Наприклад, скандальний будинок у Десятинному провулку, 3-5, де власник звів будинок, який по висоті перевищує допустимі норми. Тільки після цього чиновники зі столичної мерії взялися за горе-забудовника і вимагають у нього аби лишні поверхи були знесені. Навіть відео в Інтернет потрапило в якому секретар Київради показово працює кувалдою, розбиваючи стіни незаконної надбудови. Виникає питання: чому свого часу не можна було стати грудьми і не дати можливості починати незаконну надбудову?!
Нинішнє керівництво Києва взагалі дивує у питанні скандальних забудов. В мерії вже неодноразово виказували думки, що столична влада не має належного впливу на горе-забудовників, мовляв, припиняти будівництва можуть лише правоохоронні органи.
Втім, у команді мера Кличка забувають лише одну дуже важливу деталь: без рішення Київради про виділення землі ніякий забудовник не почне нічого робити. А перед тим, як столичні депутати проголосують за таке рішення, повинні пройти громадські слухання на яких рядові кияни висловлять свою думку: погодити зведення, наприклад, багатоповерхівки чи ні.
На ділі ж відповідні громадські слухання носять лише бутафорський характер. Думка місцевої громади мало цікавить забудовника та чиновників з мерії, коли йде мова про будівництво бетонного монстра, який збагатить когось на десятки мільйонів гривень.
Зазвичай справжні громадські слухання стосовно скандальних забудов ініціюють самі мешканці, коли виходять зносити паркани будмайданчиків. Важко повірити, що як би місцеві мешканці погодили забудову ще на етапі громадських слухань, вони б бігли трощити паркан.
Сухим з води в таких випадках виходить сам забудовник, адже формально дозвіл на будівництво у нього є - рішення Київради про виділення землі під будівництво. Після цього мало кого цікавить, чи узгоджували це рішення з рядовими киянам під вікнами яких зводитимуть багатоповерхівку.
У свою чергу мер Кличко і його команда, по суті, самоусуваються в цьому питанні, киваючи на попередників чи на недостатність повноважень у вирішенні питань з незаконними забудовами. Таким чином влада столиці залишає киян наодинці у боротьбі зі скандальними бізнесменами, що зводять нерухомість.
Далі усе залежить від самих місцевих мешканців. Ті, що більш войовничі - самі виженуть наглого забудовника, а ті, що покладаються на владу міста - приречені на сусідство з новим бетонним виродком.
Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 22:45У парках, скверах і в центрі Києва встановлюють рамки-розпилювачі води
- 21:10Це плювок під патріотичним соусом в обличчя тих, хто працює, - екснардеп про звинувачення Безуглої на адресу ППО
- 19:05Провідні ІТ-компанії об’єдналися для створення AI-екосистеми в Україні: Що вирішили на першій стратегічній сесії ФОТО
- 18:20Палатний: Україні потрібний уряд національної згуртованості, який працюватиме на результат
- 13:51 СБУ затримала у Києві китайських шпигунів: Розвідували секретні дані про розробку "Нептунів" ФОТО
- 13:25Європейська бізнес асоціація закликала Міністерство розвитку не вводити коефіцієнти до залізничних тарифів у напрямку портів: "Укрзалізниця" отримає збитки
- 10:23Директор департаменту КМВА отримав підозру через переплату майже 5 млн грн за генератори
- 09:51Київщина зазнала масованої комбінованої атаки: Є поранені та руйнування ФОТО
- 21:26 Пакунок школяра: Батьки першокласників отримуватимуть 5 000 грн допомоги через Дію
- 19:37У підземному переході до київського метро незаконно продають вейпи та рідини до них, – ЗМІ ФОТО
- 13:12Повітряне командування "Центр" подякувало владі Києва за системну підтримку і закликало не поширювати брехню про ППО столиці
- 09:14У Києві невідомий впритул розстріляв водія авто. Чоловік загинув
- 08:23У Києві наслідки дронового удару фіксують у трьох районах
- 14:29В українських потягах побільшало жіночих купе
- 16:45У Києві затримали чоловіка, який вистрілив у бік підтіків ФОТО
- 15:45 В Україні можуть ввести чотириденний робочий тиждень, - Гетманцев
- 20:53Випусник однієї зі столичних шкіл коригував масовані атаки рашистів по Києву
- 18:10Алфьоров зустрівся з колективом і представив п'ять базових напрямів трансформації УІНП
- 08:02На Київщині через повітряну атаку спалахнули пожежі, пошкоджені багатоповерхівки