ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому заступнику Кличка Ніконову почала заважати чиновницька посада

Перший заступник мера Кличка Ігор Ніконов вирішив піти з посади через бізнес-інтереси, але вплив на КМДА він не планує втрачати
Depo.
26 листопада 2015 16:50
ФОТО: depo.ua

Про це пише "Деловая столица", передає Depo.Київ.

Кадрові перестановки в КМДА набирають обертів. Про намір піти у відставку заявив перший замглави Київської державної міськадміністрації Ігор Ніконов. Своє рішення він пояснив тим, що нібито був призначений на цю посаду в якості кризового менеджера строком на один рік. Надалі Ніконов планує займатися великими інвестиційними проектами в статусі радника мера Віталія Кличка. Зокрема, він збирається займатися питаннями, пов'язаними з будівництвом метро на Троєщину.

Однак ходять чутки, що продовжити працювати в КМДА Ніконову заважає зовсім не закінчення контракту, а власні бізнес-інтереси. Подейкують, що чиновник є співзасновником великої іноземної компанії, яка незабаром має намір стати публічною і буде змушена розкрити інформацію про власників. Але за місцевим законодавством власником публічної компанії не може бути держчиновник, яким є Ігор Ніконов. Опосередковано таку версію підтверджує той факт, що покинувши посаду першого заступника голови КМДА, Ніконов збирається займатися інвестпроектами не в складі комунального підприємства "Київське інвестиційне агентство" або профільного Департаменту економіки та інвестицій КМДА, а як радник мера. Отримавши цей почесний статус, він більше не буде значитися чиновником і отримувати заробітну плату з міськскарбниці, що дозволить йому розвивати закордонний бізнес.

"Посада в КМДА стала для Ніконова незручною. Поки він її займав, будь-яка активність його компанії (К.А.Н. Девелопмент - "ДС") давала привід говорити про те, що чиновник користується службовим становищем. Проте, залишившись радником мера, Ніконов зможе і надалі користуватися зв'язками в столичній міськдержадміністрації. Адже простий смертний зараз будувати в Києві не може ", - пояснив "ДС" експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Микола Спірідонов. Щоправда, за його інформацією, існує й інша версія, згідно з якою Ніконов може очолити Мінрегіонбуд. Звичайно, якщо це міністерство не ліквідують.

На рішення Ніконова про те, щоб піти з КМДА, могли вплинути і результати місцевих виборів у Києві. Від "Блоку Порошенко" до міськради пройшло лише 50 депутатів, що вже не є абсолютною більшістю. "Якимись посадами тепер доведеться ділитися з колегами по коаліції. Відповідно, деяких поплічників Віталій Кличко буде змушений "зняти", оскільки потрібно буде призначати і представників інших партій", - вважає Спірідонов.

Як би там не було, але злі язики стверджують, що незважаючи на заяву про звільнення, Ніконов не планує втрачати важелі впливу на КМДА. І справа не лише в статусі радника. Найімовірніше, новим замом Кличка стане хтось із людей, лояльних нинішньому заступнику. Поки не відоме конкретне прізвище, але подейкують, що своїм наступником Ніконов хотів би бачити людину, яка і далі буде просувати його інтереси. Що дасть йому можливість одночасно займатися бізнесом і тримати руку на пульсі міста, не піддаючись при цьому постійній критиці.

Нагадаємо, що за час роботи на посаді першого заступника голови КМДА Ігор Ніконов неодноразово був замішаний у скандальних ситуаціях, пов'язаних з відведенням столичних земель фірмам-партнерам будівельної компанії "К.А.Н. Девелопмент" (чиновник її очолював її з 2001 по 2014 рік). Наприклад, у жовтні цього року Київрада передала в оренду на десять років 5,4 га землі на просп. Возз'єднання, 19, компанії "Нео Віта" під будівництво житлово-офісного торгівельного комплексу. Хоча згідно з даними Містобудівного кадастру Києва, ця ділянка призначена для комунально-складських приміщень і є санітарно-захисною зоною, де не можна зводити житло і вести громадську забудову. Земля знаходиться поруч з жилкомплексом "Комфорт Таун", замовником якого була "Нео Віта", а девелопером - "К.А.Н. Девелопмент" Ніконова. Можливо, виділена ділянка дозволить розширити "Комфорт Таун" ще на 5 га за рахунок комунально-складських земель.

Також наприкінці минулого року Київрада передала в оренду на 10 років 8,5 га землі в Броварському лісництві обслуговуючому кооперативу "Едем Форест". Він був заснований приватною фірмою "Фаворит", яка є співзасновником однойменного житлового кооперативу. Останній, у свою чергу, пов'язують з ім'ям Юрія Миколайовича Бобра. За інформацією видання "Наші Гроші", той близький до Володимира Крапивного - бізнес-партнера першого заступника голови КМДА Ігоря Ніконова і Вагіфа Алієва.

Ніконова також вважають причетним і до скандального проекту екс-нардепа Василя Хмельницького "Bionic Hill", під який Київрада виділила 147 га землі у Святошинському районі. Його так і не було зупинено столичною владою, незважаючи на судові процеси. У вересні цього року Київський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення Господарського суду Києва від 22 жовтня 2014 р, яким підконтрольна Хмельницькому компанія "Біонік Ленд" позбулася права на отриману в 2009 р від міської влади у власність землю. Однак ініціатори проекту не згодні з таким вердиктом і мають намір готуватися до міжнародного судового процесу. Зупинити скандальний проект "Bionic Hill" і без судів могла б Київрада, скасувавши рішення про передачу землі. Експерти не виключають, що це не було зроблено з подачі все того ж Ніконова. Адже саме його "К.А.Н. Девелопмент" є девелопером цього проекту.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ