Чорнобильська зона палає вже десятий день: За добу авіацією скинуто 370 т води

У Чорнобильській зоні вже другий тиждень вирує масштабна пожежа, яка знищує все 

Чорнобильська зона палає вже десятий ден…
Фото: Фірсов Єгор

Повідомлення про пожежу надійшло ще в обід 4 квітня, але вогнеборці досі намагаються її ліквідувати, повідомляє Depo.Київ з посиланням на ДСНС.

Так, сСтаном на ранок 13 квітня, у зоні відчуження ЧАЕС підрозділами ДСНС спільно з працівниками лісової охорони Державного агентства України з управління зоною відчуження продовжується гасіння пожеж на території Корогодського, Котовського та Денисовецького лісництв.

Наразі спостерігається горіння трав’яного настилу та лісової підстилки окремими осередками.  До гасіння пожеж залучено 366 чоловік та 88 одиниць техніки, в тому числі 3 літаки АН-32П та 3 вертольоти ДСНС, якими 12 квітня здійснено 143 скиди – 370 тонн води.

Як повідомлялося, в результаті пожежі в Чорнобильській зоні згоріли території колишніх сіл Лелів, Копачі, Поліське, Грезля, Рудня-Грезлянська, Ковшилівка, Варовичі, Буда-Варовичі, Мартиновичі, Смарагдовий, Волхов, Чистогалівка. Знову згоріла територія Рудого лісу, закрите військове місто Чорнобиль-2, від пожежі постраждало місто Чорнобиль.

Фото: ДСНС

За даними Державного агентства з управління Зоною відчуження (ДАЗВ), збитки від пожеж оцінюють у десятки мільйонів гривень. За словами керівниці відомства Катерини Павлової, точний розмір пройденої вогнем території наразі неможливо встановити через велике задимлення. Але станом на 8 квітня він становить 3,5 тисяч гектарів.

Також у ДАЗВ назвали основні причини пожежі у Чорнобильській зоні відчуження: вогонь "прийшов" у зону відчуження з Житомирської області з боку Древлянського заповідника; на території зони розміщуються лінії електропередач, від замикання могла виникнути іскра, і це, імовірно, призвело до легкого займання сухої трави;
навмисні підпали, адже було зафіксовано осередки пожежі, які були далеко один від одного.

Як відомо, пожежа у Чорнобильську зону перекинулася з трьох інших місць займання, зокрема з сусідньої Житомирської області. Одного підозрюваного у пожежі вже затримала поліція – мовиться про 27-річного мешканця Іванківського району. 8 квітня йому вручили підозру. 

Також повідомлялося, що радіаційний фон в Чорнобилі нормалізувався. Рятувальники запевнили, що загрози населеним пунктам немає.


 

Фото: Фірсов Єгор

Нагадаємо, 4 квітня до ДСНС надійшла інформація, що в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. Потім зайнявся також трав’яний настил та лісова підстилка між смт Поліське та с. Володимирівка на площі близько 6,5 га та поблизу с. Рудня Осошня на площі близько 4 га.

5 квітня повідомлялося, що у Чорнобильській зоні не можуть загасити пожежу площею 100 гектарів. Також стало відомо, що у Києві фіксується перевищення показників AQI (загальний індекс якості повітря) та PM 2.5 (наявність у повітрі зважених частинок, дрібного пилу та аерозолю).

7 квітня у Зоні відчуження напередодні виникла ще одна пожежа – поблизу с. Грезля Денисовецького лісництва зайнялися чагарники і трав’яний настил.

8 квітня правоохоронці вручили підозру зловмисникові, з вини якого вогнем було знищено 5 га лісництва в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

9 квітня у Чорнобильській зоні вогонь перекинувся на паркан радіолокаційної станції "Дуга".

11 квітня надзвичайники разом з працівниками лісової охорони гасили пожежу на території Корогодського, Котовського та Денисовецького лісництв.

Читайте також: Боятися треба не радіації: Яка катастрофа відбувається зараз в Чорнобилі 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme