Декларації мерів міст-супутників Києва: Дружини-"феодали" та сотні тисяч готівки

Навіть якщо людина є мером невеличкого міста, це не заважає їй жити з піснею, якщо це місто біля столиці

Depo.
19 квітня 2017 12:00
ФОТО: depo.ua

Про декларації найскандальніших мерів міст-супутників столиці не говорив хіба що лінивий. Наприклад, очільник Ірпеня Володимир Карплюк позичив минулого року мільйони. А колега Карплюка, мер Бучі Анатолій Федорук, продав свій "Мерседес", на якому, щоправда, не перестав їздити.

Depo.Київ проаналізував декларації мерів інших міст-супутників Києва. Ось що з цього вийшло.

Мер Борисполя Анатолій Федорчук

Федорук володіє земельною ділянкою у Борисполі площею в тисячу квадратних метрів. Окрім цього, з 2007 року Анатолій Федорчук має у власності будинок більше ніж на 200 "квадратів", який теж знаходиться у Борисполі. З нерухомості у чиновника також є величезний гараж майже на 30 кв. метрів. Цікаво, що жодної автівки чи навіть мотоцикла у Федорчука, згідно декларації, немає.

Минулого року за роботу мером Борисполя Федорчук заробив майже 270 тис. гривень. Також він отримав майже 40 тис. гривень у вигляді процентів від двох банків. А от дружина чиновника за минулий рік заробила менше шести тисяч гривень. У декларації за 2015 рік Федорчук також декларував свою пенсію, якої за рік зібралося трохи більше 14 тис. гривень. У декларації за 2016 рік про пенсію немає жодного слова. На рахунках у банках мер Борисполя тримає трохи більше восьми тисяч доларів та 126 тис. гривень.

Мер Броварів Ігор Сапожко

Сім'я мера Броварів має досить багато землі, але схоже, усім цим добром номінально заправляє дружина чиновника. Сам Сапожко є власником земельної ділянки на 27 тис. кв. метрів у Кагарлицькому районі. Цю землю Сапожко придбав у 2013 році усього за 80 тис. гривень. А от дружина мера Броварів має аж чотири земельні ділянки у Гнідині, що у тому ж Бориспільському районі. Загальна площа цих ділянок складає більше двох тис. кв. метрів. Крім цього, дружина Сапожка володіє квартирою у Києві на 113 кв. метрів, а також будинком у Гнідині на 168 кв. метрів.

Тепер у сім'ї мера Броварів немає жодної автівки, хоча у 2015 році в них був кросовер "Хюндай". Втім, у декларації за 2016 рік Сапожко вказав дохід від відчуження рухомого майна у розмірі 420 тис. гривень. Напевно це і є гроші за проданий кросовер.

За минулий рік на посаді мера Броварів Сапожко заробив 157 тис. гривень. Також він отримав трохи більше 12 тис. гривень за надання в оренду свого майна. Дружина чиновника за минулий рік поповнила сімейний бюджет майже на 120 тис. гривень. Також жінка отримала майже 300 тис. гривень за надання в оренду свого майна. Готівкою мер Броварів тримає 260 тис. гривень, а його дружина має 20 тис. гривень та 2350 доларів на банківських рахунках.

Мер Обухова Олександр Левченко

Мер Обухова має дві величезні земельні ділянки в Обухівському районі загальною площею майже 60 тис. кв. метрів. Окрім цього, чиновник розпоряджається гаражем на 48 кв. метрів. А от дружина Олександра Левченка володіє двома земельними ділянками в Обухові загальною площею більше двох тисяч кв. метрів. У власності дружини мера Обухова також знаходиться величезний будинок на 230 "квадратів", який розташований у місті, де керує її чоловік.

Олександр Левченко володіє джипом "Тойота" 2008 року випуску. Також він має частку в ТОВ "Обухівський вентиляційний завод". За минулий рік на посаді мера Левченко заробив 233 тис. гривень. Окрім цього, він задекларував за 2016 рік більше 77 тис. гривень пенсії. До того ж мер Обухова отримав соціальну виплату на 24 тис. гривень відОбухівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області. З цієї ж державної організації Левченко отримав ще 13 тис. гривень. А свої ордени і медалі мер Обухова оцінив у 74 гривні. Ще 16 тис. гривень Олександр Левченко отримав від надання свого майна в оренду. Дружина чиновника отримала 27 тис. гривень пенсії за минулий рік і заробила 57 тис. гривень. У банку мер Обухова тримає 313 тис. гривень, а його дружина – 119 тис. гривень. Окрім цього, чиновник має 17 тис. доларів готівки, а його дружина – 40 тис. гривень.

Мер Василькова Володимир Сабадаш

Мер Василькова має частку у будинку, що розміщений у Хмельницькій області. Дружина чиновника та троє його дітей розпоряджаються квартирою у Києві на 82 кв. метри. Окрім цього, дружина мера також одноосібно володіє квартирою у Києві на 70 "квадратів". На мера Василькова записано три величезні земельні ділянки. Одна з них, площею півтори тисячі квадратних метрів, знаходиться у Васильківському районі. Там само у Володимира Сабадаша є ще одна земельна ділянка на 5,5 тис. "квадратів". Ще одна величезна земельна ділянка на 43 тис. кв. метрів знаходиться у Сабадаша у Хмельницькій області. Дружина чиновника має дві величезні земельні ділянки у Вінницькій області загальною площею майже сім тисяч кв. метрів. Також в неї є дві тисячі квадратних метрів землі у Васильківському районі.

Також дружина мера Василькова володіє двома автівками – "Тойота" Камрі 2011 року випуску та БМВ 525, яку жінка придбала у 2015 році. Втім, скільки коштує БМВ у декларації не відображено. За минулий рік Володимир Сабадаш на посаді мера заробив трохи більше 80 тис. гривень. Він також має 200 тис. гривень готівки.

Мер Боярки Олександр Зарубін

У 2015 році чиновник набув права власності на дві земельні ділянки по 600 "квадратів" кожна у Києво-Святошинському районі. Втім, скільки коштує ця земля мер Боярки не знає. Має кілька земельних ділянок у Боярці і мати мера цього міста. Крім цього, жінка також розпоряджається будинком у Боярці площею 83 "квадрати".

У 2014 році мер Боярки придбав собі джип "Лексус" за 215 тис. гривень. А от у співмешканки Олександра Зарубіна є "Тойота" Камрі. За минулий рік на посаді мера Боярки Зарубін заробив трохи більше 130 тис. гривень. У готівці чиновник тримає 250 тис. гривень. Ще 170 тис. гривень готівки він ділить разом зі своєю співмешканкою.

Мер Вишневого Ілля Діков

Усією нерухомістю у сім'ї мера Вишневого розпоряджається його дружина. Наприклад, вона має величезну земельну ділянку у Києво-Святошинському районі площею чотири тисячі кв. метрів. Дві тисячі "квадратів" землі є в неї і у Васильківському районі. Також жінка розпоряджається 50% земельної ділянки у Вишневому площею 103 кв. метри. А ще у дружини мера Вишневого є величезний гараж на 92 "квадрати". Окрім цього, дружина чиновника має велику квартиру на 95 "квадратів" у місті, де керує її чоловік.

Згідно декларації, Ілля Діков має лише одну машину – "Шевроле" Нива 2008 року випуску.

За минулий рік мер Вишневого заробив усього 118 тис. гривень, а його дружина отримала 125 тис. гривень від відчуження нерухомого майна. У готівці Ілля Діков має 720 тис. гривень, а на банківських рахунках в нього є 74 тис. гривень. Дружина мера Вишневого має 125 тис. гривень готівки.

Мер Вишгорода Олексій Момот

Скандальний мер Вишгорода, який досі є фігурантом справи про вимагання хабаря, має частку у невеличкій квартирі у місті, де він керує.

У 2015 році чиновник придбав собі "Тойоту" Камрі за 683 тис. гривень. А от дружина мера Вишгорода має аж дві автівки: "Фіат" Пунто та "Мітсубіші" Кольт. За минулий рік на посаді мера Момот заробив 182 тис. гривень. Цікаво, що дружина Момота заробила минулого року більше аніж її чоловік – 386 тис. гривень. Мер Вишгорода отримав минулого року 60 тис. гривень від продажу автівки "Опель" Астра. Готівкою Олексій Момот має 13, 5 тис. доларів і 73 тис. гривень. Дружина мера Вишгорода розпоряджається готівковими 14 тис. євро та 46 тис. гривень.

Нагадаємо, нещодавно Depo.Київ досліджував декларації команди мера Києва Віталія Кличка.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ