Дембельський акорд Київради: Депутати без масок та бойкот під час голосування

24 вересня відбулось останнє засідання Київради 8 скликання, на якому депутати не встигли розглянути і 10% питань порядку денного  
 

Дембельський акорд Київради: Депутати бе…
Фото: Пресслужба Київради

На останньому засіданні Київради VIII скликання депутати мали, як кажуть, "підтягнути усі хвости", щоб депутатам Київради наступного скликання залишити місто у нормальному стані. Проте від самого початку усе пішло не в тому напрямку. Засідання було призначене на 10:00, але навіть об 11:00 у залі засідань були ще не усі депутати. Поки обранці киян збиралися на засідання, їхні колеги, що вже перебували у залі, у більшості випадків ходили без масок. Хоча мер Кличко кожного дня нагадує киянам про те, як важливо надягати маски у публічних місцях та місцях великого скупчення людей. Саме таким і є зала засідань Київради.

Депутати Київради 8 скликання

Скріншот з YouTube

Проте навіть сам очільник столиці Кличко сидів у президії Київради без маски. Поряд з ним, теж без маски, був секретар Київради Володимир Прокопів. До них постійно підходили різноманітні депутати, щоб порадитися з тих чи інших питань. Що таке "карантин" у Київраді, вочевидь, так і не дізналися.

Зала засідань Київради

Скріншот з YouTube

Непунктуальні депутати

Останнє засідання чинної Київради розпочалось аж об 11:15 замість 10:00 – так довго депутати збирались, щоб був хоча б кворум для початку засідання. Як тільки пролунав Гімн України, депутати одразу почали працювати. Мер Кличко, який вів засідання, нагадав, що це останнє зібрання депутатів Київради у цій каденції, а тому потрібно плідно попрацювати. Напевне, тому до порядку денного включили аж 515 питань, хоча зазвичай їх від сили 300-400. Причому з цих 515 питань аж 464 стосувалися земл: депутати, напевне, прагнули підтягнути усі "земельні хвости", які не вирішили за п’ять років. Хоча і це ще було не усе, адже перед тим, як затвердити порядок денний, багато депутатів почали пропонувати включити до нього ще багато питань, які начебто турбують киян на тих чи інших округах. Зрештою ці торги тривали ще близько години, а потім порядок денний все ж затвердили більшістю голосів.

Одразу після цього секретар Київради Володимир Прокопів заявив, що в нього є важливе повідомлення стосовно виходу з фракції "Єдність" кількох депутатів. Цією фракцією керує колишній мер Києва Олександр Омельченко, якому вже 82 роки. Виявилось, що команду Сан Санича у Київраді в останній день каденції залишили одразу п’ятеро депутатів. Вони ні до кого не приєдналися і стали позафракційними. Йдеться про Андрія Задерейка, В’ячеслава Бродського та Олександра Бродського, хоча останній вже прилаштувався до партії "Батьківщина", від якої балотуватиметься до Київради знову. Також з фракції "Єдність" вийшов Костянтин Яловий, що є зятем колишнього регіонала Віктора Пилипишина. І, зрештою, Омельченка залишив його давній соратник Володимир Яловий, який за часів мерства Омельченка був секретарем Київради. Таким чином, у фракції "Єдність" залишилось лише дев’ять депутатів, хоча на початку каденції, у 2015 році, їх було 15.

Більше половини депутатів бойкотували засідання 

Після цього депутати розпочали голосування за різноманітні питання. Наприклад, вони проголосували за створення ландшафтного заказника "Гора Щекавиця". Його охоронна зона встановлена між вулицями Олегівською, Лук’янівською, Нижньоюрківською, Кирилівською та Нижнім Валом, що і є історичною місцевістю гори Щекавиця. На цьому місці існує пам’ятка національного значення "Культурний шар городища IX-XIII століття". Тепер на цьому місці взагалі нічого не можна будувати.

Також депутати Київради проголосували за надання скверу у Дніпровському районі назви "Сквер міста-побратима Тампере". А от до серйозних питань справа якось не дійшла. Наприклад, на голосування хотіли поставити питання про перерозподіл грошей, які були закріплені за Департаментом транспортної інфраструктури. Йшлося майже про 400 мільйонів гривень. Ці кошти голосуванням хотіли розподілити між комунальними підприємствами "Київський метрополітен" та "Київпастранс". Керівництво міста каже, що ці підприємства фінансово дуже постраждали під час пандемії коронавірусу, коли метро було закрите більше двох місяців, а наземний транспорт курсував в обмеженому режимі. Проте деякі депутати почали запитувати, чому наприклад, фінансовий план "Київського метрополітену" був затверджений лише нещодавно, а не на початку року, як потрібно? Крім цього, з’явились питання, чому в цьому плані фінансові втрати метрополітену менші під час пандемії, ніж тоді, коли метро працює у звичному режимі? Зрештою на ці питання депутати не отримали відповідей. Після цього питання про розподіл тих 400 мільйонів гривень не набрало 61 голосу, а це мінімум для прийняття рішення.

Після цього мер Кличко зрозумів, що діла не буде, а секретар Київради попросив зробити сигнальне голосування, яке показало, що у залі засідань лише 48 депутатів зі 120. Тому Кличко заявив, що виборча кампанія у повному розпалі, а тому деяким депутатам немає коли працювати на благо містян. У залі почали вигукувати, що потрібно зробити групове фото і розійтися. Кличко перед цим вирішив подякувати депутатам Київради, які працювали останні п’ять років. За інформацією міськради, за цей час було проведено 74 пленарні засідання, а це – 131 пленарний день. Було розглянуто та ухвалено близько 10 тисяч різноманітних рішень Київради. Загалом у залі засідань депутати провели понад одну тисячу годин. Після цього депутати послухали гімн України і розійшлися. А 464 земельні питання, що були у порядку денному, вже будуть розглядати депутати нового скликання. Так закінчилась робота Київради VIII скликання.

А групове фото депутати все ж зробили. Проте і цього разу вони знехтували правилом про надягання масок у місцях великого скупчення людей. 

Депутати Київради 8 скликання разом

Фото: Facebook Олександра Бродського 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"