Земля для московської церкви та "дерибан" Труханового острова: Як депутати довго збирались, щоб втекти з Київради

Навіть за два робочі дні депутати не можуть подужати порядок денний одного засідання Київради 

Земля для московської церкви та "дерибан…
ФОТО: Пресслужба Київради

Вже традиційно засідання Київради розпочалось із запізненням. Зазвичай депутатів скликають на 10:00, але вони не приходять вчасно. Засідання, розпочинаються, наприклад, об 11:00, як це сталося 13 лютого, але й на цю годину депутати чомусь "не встигають".

Після прослуховування гімну України обранці киян одразу перейшли до справ. Зокрема, у однієї з лідерок фракції "Батьківщина" Тетяни Меліхової виникло питання, де поділись прапорці із зображеннями їхньої політичної сили, що стояли біля кожного робочого місця депутата. Те ж саме сталось і з прапорцями інших політичних сил. На це секретар Київради Володимир Прокопів відповів, що це прибиральниці перестарались, коли наводили лад у залі засідань. Мовляв, прапорці повернуть на місце.

Фактично на сьогоднішнє продовження засідання Київради, що розпочалось ще 6 лютого, залишились земельні питання. Одним з них був проєкт рішення щодо виділення земельної ділянки церкві Московського патріархату. Фактично, більшість депутатського корпусу висловилась проти надання землі цій структурі. Лунали репліки, що навіть за часів Януковича московській церкві не видавали землю у Києві, що, слад зазначити, викликає подив, адже храмів цієї конфесії у столиці чимало, і всі вони не в повітрі парять. При цьому громада, яка просить землю у міської влади, запевняє, що ось-ось перейде під протекторат Православної церкви України. На переконання деяких депутатів, це все лише на словах і не можна давати землю, поки ця церква не стане українською. Втім, були і контраргументи, мовляв, не потрібно змішувати політику з вірою. Наприклад, один із керівників фракції "Єдність" Володимир Яловий, соратник колишнього мера столиці Омельченка, заявив, що люди ходять до церкви, і їм нецікава політика, тож немає нічого поганого, якщо церковникам, нехай і московським, виділять землю. Зрештою депутати вирішили не підтримувати це питання і церква Московського патріархату залишилась без землі. Принаймні, поки що.

Ще одним досить дискусійним питанням стало виділення землі державному підприємству "Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв". Начебто нічого особливого, але йдеться про землю на Трухановому острові. На вулиці Труханівській, 1, вже є різноманітні будівлі державного підприємства. Зокрема, тут звели невеличкий готель на десять номерів, в яких зупиняються іноземні делегації, коли приїжджають на базу відпочинку державного підприємства. Керівники структури запевняють, що платять десятки мільйонів гривень до столичного бюджету, а тому можна піти їм назустріч. Але питання викликало неабияку дискусію. Так, один з депутатів заявив, що як тільки державним органам щось потрібно, то київська влада має йти назустріч, а коли потрібно щось міській владі, то ніхто її не чує. Для прикладу був згаданий викуп одного з цехів колишнього заводу "Більшовик", що біля Шулявського шляхопроводу. Будівлю треба знести, аби закінчити тут розв’язку, а для цього потрібно викупити цех у Фонду державного майна. Проте останній виставив столиці ціну у 700 мільйонів гривень. Тому депутати наполягали, що потрібно діяти так само, як державна влада діє по відношенню до киян. Зрештою балачки дали позитивний результат, але лише для Дирекції з обслуговуванням іноземних представництв: депутати посперечалися і все ж вирішили віддати просителям шматок землі на Трухановому острові.

Взагалі земля на цьому столичному острові стала об’єктом підвищеної уваги під час засідання Київради 13 лютого. Трохи згодом на голосування виставили ще один проєкт рішення, згідно якого на Трухановому острові в урочищі Чорторий треба дати в оренду три гектари землі для створення водно-спортивної бази. Під час обговорення виявилось, що історія ця тягнеться ще з часів мера Черновецького. Тоді "молода команда" "космічного мера" віддала цей шмат землі бізнесменам, але прокуратура оскаржила це рішення Київради. З того часу минулого майже десять років, і тепер вже більшість Кличка вирішила допомогти підприємцім отримати бажану ділянку. Та після таких подробиць більшість депутатів вирішили не підтримувати таке рішення. Хоча чимало депутатів з фракції "Солідарність" голосували "за".

Це не завадило іншим бізнесменам "відхопити" собі більш ніж півгектара землі на Трухановому острові. "Для рекреаційних потреб" на самому березі головної річки країни – саме так було записано в одному з проєктів рішень. І тут більшість обранців киян вже не встояла – землю віддали.

А ще депутати вирішили трохи "перетрусити" керівний склад деяких постійних комісій Київради. Наприклад, пощастило фракції "Єдність", адже її депутат В’ячеслав Бродський став першим заступником голови "смачної" комісії з питань містобудування, архітектури і землекористування. До цього часу депутат був лише членом цієї комісії. Пішов на підвищення і представник депутатської групи "Київська команда" Вадим Васильчук, який тепер буде першим заступником голови комісії з питань освіти – до останнього часу він також був простим її членом. Крім того, представник фракції "Свобода" Михайло Буділов тепер буде заступником голови комісії з питань власності.

Дещо комічна ситуація з депутатом з фракції "Солідарність" Вадимом Онуфрійчуком. Він є членом комісії з питань житлово-комунального господарства, але захотів стати членом комісії з питань бюджету. В останній заявили, що в них і так вже 20 людей у складі, ще один депутат їм не потрібен. Депутат Онуфрійчук буквально благав взяти його до команди "бюджетників", але депутати були невблаганні.

Після важливого голосування за розподілення керівних посад у комісіях депутати наче як мали врятувати сквер імені Чкалова, що розташований на перетині вулиць Олеся Гончара та Михайла Коцюбинського. За даними активістів, забудовник, що зводить житло поряд зі сквером, хоче забрати й частину зеленої зони. Представник забудовника під час виступу на засіданні Київради запевнив, що таких намірів команія не має. І коли нарешті дійшло до голосування, виявилось, що у обранці кудись "розсмокталися", і в залі просто відсутній кворум – працювати залишилися тільки 54 людей, хоча для прийняття рішень потрібні голоси мінімум 61 депутата. Тобто половина зі 120 "робітників" під час засідання пішли десь гуляти. Секретар Київради Володимир Прокопів вирішив просто зупинити засідання, щоб зібратися для його продовження в інший день.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme