Відпочинок на Чорному морі в Лазурному: дешеве пиво, чебуреки та острів Джарилгач (ФОТО)
Курортне селище міського типу Лазурне, звичайно, не здивує відпочиваючих неймовірними атракціонами та оригінальними розвагами, але однозначно порадує низькими цінами майже на будь-які продукти та послуги, і особливо тих, хто приїхав на відпочинок зі столиці
- Київ
-
17 липня 2021 10:00
Половина літа уже минула, але активний сезон відпусток продовжується. Для тих, хто не хоче витрачати гроші та час на подорож до популярних Египту та Туреччини на допомогу приходять бюджетні курорти Азовського та Чорного морів, серед яких одним з найпопулярніших є Лазурне в Херсонській області.
Журналіст Depo.Київ відвідав Лазурне та розповідає про те, як проходить відпочинок на чорноморському узбережжі Херсонщини.
Дорога та житло
Якщо не враховувати поїздку особистою автівкою, то дістатись Лазурного можна трьома способами, зокрема потягом, автобусом або за допомогою сервісів, які беруть попутників для подорожі власною машиною. В разі вибору варіанту подорожі потягом зі столиці, то існує декілька залізничних маршрутів.
З Києва до Херсона можна дістатись двома потягами. "Інтерсіті+" №766О відходить зі столиці о 7:14 та прибуває о 14:59 того ж дня, квиток першого класу обійдеться в 485 грн, а другого — в 340 грн. Також до Херсона курсує потяг №102К, який відходить з Києва о 19:38 та прибуває о 7:55 наступного ранку. Квиток у купе обійдеться в 346 грн, а в плацкарт — 209 грн.
Зі столиці на Чорне море можна доїхати ще одним прямим потягом Київ—Миколаїв. Поїзд №298О відходить о 23:57 та прибуває на місце в 11:50 наступного дня. Вартість квитків у плацкарт та купе складає 190 та 298 грн відповідно. Зазначимо, що з Херсона та Миколаєва до Лазурного ще доведеться прямувати рейсовими автобусами, які курсують на регулярній основі.
Читайте також: Як дістатись з Києва на Азовське та Чорне море: Найпопулярніші маршрути
Також з Києва до Лазурного можна дістатись низкою прямих автобусних маршрутів, які обійдуться у близько 600 грн за поїздку. Більшість рейсів на Лазурне зі столиці відходять о 21:00-22:00, щоб дістатись курортного селища вранці. Водії ж, які беруть попутників, виставляють цінник близько 500 грн за людину.
Автомобільна дорога з Києва до Лазурного не принесе дискомфорту, адже основна частина шляху йде трасою Київ–Одеса, яка перебуває в гарному стані. Зазначимо, що не дуже комфортно буде їхати "бетонкою" перед самим Лазурним, яка починається після Залізного Порту, але це останні 30 км шляху.
Ціни на житло в Лазурному приємно здивують, адже вартість проживання за одну добу в середньому варіюється від 120 до максимум 200 гривень, звісно ж, за ці гроші місцеві не запропонують п'ятизірковий готель, але базові зручності типових будиночків на українському курорті — цілком.
Дешеве пиво, креветки та чебуреки
Після винаймання житла та заселення наступним пунктом є звісно ж похід на пляж, де через сильну спеку потрібно орендувати лежаки із парасолькою. Ціни на лежаки на пляжах Лазурного по-спражньому смішні — 10 грн за годину.
Буквально на кожному кроці на узбережжі Лазурного можна знайти МАФ, де продають холодне пиво, сидр чи квас, які можна придбати за 20, 25 та 10 грн за 0,5л відповідно. Пляжем постійно курсують продавці кукурудзи, креветок та солодощів, які безперервно вигукують знайомі майже кожному фрази про "гарячу курурудзу", "свіжу чорноморську креветочку" та "медову пахлаву". Кукурудзу можна придбати за 15-30 грн за качан, все залежить від продавця, креветки продають по 70 грн за півлітрову банку, а пахлава коштуватиме від 50 до 70 грн.
Також окремої уваги заслуговують місцеві чебуреки в Лазурному, які обійдуться в 50 грн за штуку. Їх готуватимуть прямо на очах і перший раз будь-хто здивується великому розміру чебуреків, але їхній смак змусить на мить забудти про здорове харчування та можливе невдоволення часом приготування. Пообідати після відпочинку на пляжі можна в місцевих кафе, де першу, другу та третю страву, а також напій можна придбати максимум за 150-250 грн.
"Лазурне" море та медузи
Лазурне не дарма носить своє ім'я, адже море там насправді прозоре та має блакитний колір, а через сильну спеку вода нагадує, як-то кажуть, молоко та є дуже комфортною для купання. Єдиним мінусом, який може завадити купанню в морі для любителів плавати є медузи, яких періодично прибиває до берега.
Через медуз нормально купатись в морі можна лише неподалік від берега, адже якщо проплисти далі, є великий ризик бути вжаленим та отримати опіки від "побачення" з медузою. Для подорожі у відкрите море є можливість взяти катамаран, який обійдеться в 200 грн за годину, але попередимо, що у відкритому морі медуз ще більше.
Також на пляжі є класичні для кожного українського курорту розваги — водна гірка, катання на морському "банані", гідроциклі, політ на парашюті, тощо, які обійдуться від 10 грн за спуск з гірки до понад 1000 грн за парашют.
Острів Джарилгач
Головним елементом, який відрізняє Лазурне від інших курортів нашої країни є найбільший в Чорному морі та Україні острів Джарилгач, який ще називають "українськими Мальдівами". Величезний безлюдний острів тягнеться в море на декілька десятків кілометрів, а перехід на нього розташований на околиці Лазурного.
Для того, щоб потрапити на острів потрібно перейти вбрід невеличку протоку, для чого доведеться докласти зусилля, адже в протоці дуже сильна течія, яка не кожному дасть шанси залишитись на ногах. Для любителів менш екстремального відпочинку можна замовити поїздку на Джарилгач човном з пляжу, але за це доведеться доплатити.
На самому острові можна побачити більш відкрите та чисте море, а також меншу кількість медуз. Незважаючи на відносну віддаленість Джарилгача від головних пляжів Лазурного, тут можна зустріти чимало людей навіть рано-вранці, але їхня кількість не буде настільки критичною, щоб завадити насолодитись шумом моря та навколишньої природи.
Загалом, Лазурне є типовим українським курортом з лежаками на пляжах, водними бананами, дешевим пивом, креветками та іншими відомими "атрибутами" морського відпочинку на півдні України. Свою буденність Лазурне цілком компенсує дуже низькими цінами на будь-які продукти та послуги та цілком підійде для того, щоб вирватись на декілька днів з великого міста, насолодившись морським повітрям та іншими радощами відпочинку на Чорному морі.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 19:40На Київщині двоє чоловіків викрали у матері однорічну дитину й вимагали $200 тисяч неіснуючого "боргу" Відео
- 17:44Віталій Кличко в Давосі провів зустрічі з європейськими політиками та відвідав Український дім
- 16:25Демченко відкинув звинувачення ДПСУ у співпраці з "сумнівним постачальником" боєприпасів: жодного контракту зірвано не було
- 14:06"Необхідною умовою дипломатичних домовленостей мають бути безпекові гарантії для України", - Кличко на форумі в Давосі ФОТО
- 12:43Катування неповнолітньої у Білій Церкві: 16-річного підозрюваного взяли під варту без права внесення застави ФОТО
- 09:11Уламки збитих дронів пошкодили будинки на Київщині
- 22:22Столична компанія продала Нацгвардії 30 тисяч бракованих одностроїв
- 21:55На Київщині група неповнолітніх катувала 12-річну дівчинку
- 20:46Бенефіс ветерана: київське "Динамо" здобуло перші очки у цьогорічній Лізі Європи
- 17:25Демченко відреагував на закиди про завищення цін ДПСУ: вартість закупівлі боєприпасів одна з найнижчих
- 11:02На Київщині через атаку дронів пошкоджені будинок, авто та електромережа
- 21:56Під час останнього удару по Києву загинуло подружжя: двоє дітей осиротіли ФОТО
- 15:37Підготовка до виборів стартувала: виписано 29 постанов на обшуки у найближчого оточення Кличка, — експерт
- 12:23 Масові розстріли людей в Бучі: Нацполіція повідомила про підозру командиру російських десантників
- 12:10У Києві посадовець Командування Сил підтримки ЗСУ підозрюється в розтраті бюджетних мільйонів
- 10:23 Правоохоронці затримали двох киян, що готували вбивство високопосадовця МОЗ ФОТО
- 18:12В центрі Києва в студії "Армія FM" вибухнув підривач: поранена ведуча ФОТО
- 15:29У столичному Солом‘янському районі немає тепла
- 14:45Словики за два дні ліквідували 10 ухилянтських схем