Десятки людей та щільні черги: Що відбувається в пунктах вакцинації від COVID в Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Після запровадження "червоної" зони карантину в місті кияни стали більш охоче щеплюватись від коронавірусу
- Київ
-
2 листопада 2021 14:08

У Києві з 1 листопада почав діяти режим "червоної" зони карантинних обмежень. За новими правилами, більшість обмежень стосуються невакцинованих від коронавірусу громадян, зокрема людям без COVID-сертифікату про вакцинацію заборонений проїзд в транспорті та доступ до більшості закладів сфери послуг та розваг.
Запровадження чергового локдауну в столиці та нові обмеження мотивували киян більш охочо вакцинуватись від коронавірусу, що спричинило величезні черги в пунктах масового щеплення та навіть бійки між охочими отримати вакцину.
Станом на 2 листопада, в Києві вакцинували від коронавірусу 1 248 172 людини, 34 697 з яких – лише за минулу добу. Населення столиці на сьогодні офіційно складає 2 951 952 громадянина, тож в місті вакциновано менше 50% людей.
Журналіст Depo.Київ побував в пунктах масової вакцинації в торгівельних центрах на столичних Осокорках та зафільмував, як проходить процес вакцинації на сьогодні.
Читайте також: Київ перейшов у "червону" зону: Що заборонено
В гіпермаркеті "Епіцентр" на проспекті Петра Григоренка організований пункт вакцинації в двох форматах — в порядку живої черги та щеплення за попереднім записом через додаток Helsi.me. Тут вишикувалась чимала черга дусь у сотні людей, які стояли довгою вервицею у відділі садових продажів. Загалом, такого ажіотажу на щеплення, який спостерігався 31 жовтня та 1 листопада, тут вже немає.
Вакцинація в "Епіцентрі"
Зазначимо, що на вході до "Епіцентру" висять плакати, які повідомляють про те, що вхід до магазину можливий лише за наявності COVID-сертифікату, але насправді їх ніхто не перевіряє, пускають всіх бажаючих. В журналіста Depo.Київ був з собою "зелений" сертифікат про вакцинацію, але про його наявність не запитав жодний охоронець чи працівник гіпермаркету.
Читайте також: Безлюдне метро, величезні затори та перевірка сертифікатів: Як Київ увійшов у "червону" зону карантину (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Вакцинація в "Епіцентрі"
Процес щеплення в "Епіцентрі" триває доволі жваво, штовханини та скандалів між людьми не було, що свідчить про більш-менш нормально організований процес щеплення.
Наступний відвіданий пункт вакцинації розташований в ТРЦ "Піраміда" на вулиці Олександра Мишуги, там щеплення проводять на другому поверсі. Іронічним виявився той факт, що багато хто з працівників торгівельного центру навіть не знає, де в ньому розташований пункт вакцинації, просто знизуючи плечима на питання, як до нього потрапити.
Вакцинація в "Піраміді"
В "Піраміді" сертифікати про вакцинацію, як і в "Епіцентрі", теж ніхто не питає. Тут охочих на щепитися виявилось набагато менше ніж в "Епіцентрі" – журналіст Depo.Київ зафіксував менше 20 людей.
Вакцинація в "Піраміді"
Наступною локацією є ТРЦ "Алладін" на вулиці Михайла Гришка, де пункт вакцинації розташований на підвальному поверсі. Тут отримати щеплення прийшли декілька десятків людей.
Вакцинація в "Алладіні"
Всі чекали своєї черги в живому порядку, але як і в інших місцях спокійно та без зайвих конфліктів й штовханини.
Вакцинація в "Алладіні"
Загалом, в усіх трьох пунктах вакцинації на Осокорках, які є одним з найбільш населених районів столиці, особливого ажіотажу та величезних черг на вакцинацію помічено не було, скоріш за все, саме тому, за відсутності величезної хвилі бажаючих в пунктах вакцинації й не виникають конфлікти.
Де можна вакцинуватись в Києві
Отримати щеплення від коронавірусу також можна в Центрі вакцинації проти COVID-19 (МВЦ, проспект Броварський, 15), там всі охочі можуть щепитися від COVID-19 вакцинами CoronaVac, Moderna та Pfizer. Зареєструватися на вакцинацію можна через сервіс helsi.mе. Також вакцинуватись можна і в будь-якому пункті щеплень із тих, що розгорнуті на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги всіх без виключення районів столиці.
Читайте також: Не Пфайзером єдиним: Що відомо про вакцину Moderna, якою почали щепити в Києві
У Києві також у вільному доступі можна отримати щеплення від коронавірусу в ТРЦ, зокрема в ТРЦ Ocean Plaza, River Mall, "Ашан Петрівка", Cosmo Multimall, Blockbuster Mall, Retroville, SkyMall та Dream Town.
Достеменно невідомо, скільки триватиме режим "червоної" зони в Києві, але міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів про приблизні терміни жорсткого карантину. За словами Ляшка, досвід попередніх обмежень говорить про те, що середній час перебування того чи іншого регіону в "червоній" зоні карантину складає 37 днів, тобто більше місяця. Міський голова столиці Віталій Кличко також заявив, що локдаун в столиці може тривати більше місяця, а тому для того, щоб мати можливість користуватись транспортом, ходити до кафе та інших розважальних закладів, необхідно отримати щеплення від коронавірусу. Варто розраховувати, що обмеження "червоної" зони мотивують киян більш охоче щепитись, щоб досягнути колективного імунітету в місті, для якого необхідно вакцинувати понад 70% громадян.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 09:41В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в серпні
- 08:02"УЗ" додає місця на потяги до Рахова
- 11:40Юридичний переклад у Києві: що потрібно про нього знати Актуально
- 09:45Повітряну тривогу на Київщині оголошуватимуть по-новому
- 18:57"Укрзалізниця" запускає додатковий потяг з Києва до Чернігова на чотири дні
- 09:13Чергова стрілянина в столиці: Поліція затримала чоловіка, що стріляв по автомобілю ФОТО
- 09:21У Василькові на Київщині невідомий стріляв у водія позашляховика. Стрільця шукають
- 15:3117-річна Таїсія Онофрійчук виграла Кубок світу з гімнастики
- 08:42Після нічної атаки в Києві перекрили проїзд низкою вулиць
- 22:28УДО перекриє центр Києва через іноземців
- 23:55Вже готуються перші рішення: Зеленський оновив склад РНБО Відео
- 20:46У Києві чоловік поранив ножем відвідувача ТРЦ
- 19:28Американці не дали звільнити Буданова,— британське видання The Spectator
- 20:45Прем'єрка Свириденко підтвердила домовленість зі США про інвестиції в українське виробництво безпілотників
- 18:39Нові компанії та фокус на ШІ: Як пройшли Загальні збори IT Ukraine ФОТО
- 18:27Кличко в інтервʼю Deutsche Welle: Щоб нас поважали – ми маємо бути сильними і на фронті, і в економіці
- 17:50Кличко: Громада Києва передала FPV-дрони для двох механізованих бригад ЗСУ ФОТО
- 17:34Рівень життя члена НКЦПФР Лібанова не відповідає його доходам, — аналітик Щербина
- 16:40 Шмигаль очолив Міністерство оборони ФОТО