До Києва і ще п’ятьох міст України запустили залізничний маршрут з польського Гданська

Польський порт Гданськ запустив новий залізничний маршрут до Києва та ще у п’ять міст України – до Тернополя, Вінниці, Харкова, Дніпра та Одеси

До Києва і ще п’ятьох міст України запус…
Фото: УНІАН

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на видання Railfreight.

Транспортні компанії Global Ocean Link (Одеса) і Maersk Line відкрили новий залізничний маршрут з польського порту Гданськ до Києва та ще п’ятьох міст України.

Вантажні потяги з польського порту до кордону з Україною, до станції Мостиська, прибуватимуть за п'ять днів. А вже від кордону поїзди прямуватимуть до Києва, Тернополя, Вінниці, Харкова, Дніпра та Одеси, зокрема в Одеський порт.

Новий маршрут стане частиною транспортного коридору "Чорне море–Балктика", який має полегшити транспортування товарів з зони Чорного моря в Польщу, порти Балтії та Скандинавії.

За інформацією видання,  обсяг перевезень між Польщею та Україною значно зріс в період з 2018 по 2020 рік. У 2019 трафік з Польщі в Україну збільшився на 55% порівняно з попереднім роком. Вантажоперевезення у звороному напрямку зросли на 132%.

Карта вантажних перевезень між Гданськом і українськими містами

Довідка: Порт Гданськ і Адміністрація українських морських портів України домовилися співпрацювати над новим транспортним коридором, що з'єднує Чорне море і Балтику. Основна увага буде зосереджена на перевезення вантажів залізничним транспортом за маршрутом, який з'єднає порти і вантажні термінали Гданськ, Варшава, Доронгурськ або Медика в Польщі, а також дозволить доставити контейнери в українські порти на Чорному морі.

Проєкт має дві конкретні мети. По-перше, інтермодальний коридор "Чорне море - Балтика" забезпечить альтернативний маршрут в рамках Нового Шовкового шляху, який бере початок в Китаї і проходить через Казахстан, Азербайджан, Грузію та Україну. Надалі вантаж повинен потрапити в різні країни ЄС.

По-друге, перевізники з Центральної і Західної Європи, а також скандинавських країн зацікавлені в існуванні такого маршруту для легкого виходу в Туреччину. Перевезення через Чорне море можна було б налагодити, наприклад, з Одеси до Стамбула силами турецького флоту.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"