Дотації з держбюджету для ОТГ Київщини: На освіту підкинули грошей, а медицину "урізали" в кілька разів

Тенденція стосовно місцевих громад з боку центральної влади така, що на медицину грошей виділять обмаль

Дотації з держбюджету для ОТГ Київщини:…

Depo.Київ проаналізував, скільки субвенцій з державного бюджету виділять об’єднаним територіальним громадам на 2020 рік. Також ці цифри можна порівняти з тим, скільки було виділено минулого року.

Субвенції з державного бюджету надаються на освіту та медицину, також є так звана базова дотація. Наприклад, Калитнянській селищній об’єднаній територіальній громаді, де проживає більше десяти тисяч людей, на 2020 рік виділять трохи більше 23 мільйонів гривень на освіту у якості субвенції з державного бюджету. Хоча минулого року ця цифра складала трохи більше 20 мільйонів гривень. А от з медициною мешканцям цієї ОТГ не пощастило, адже на 2020 рік з держбюджету на це дадуть лише 1,9 мільйона гривень, а от минулого року було сім мільйонів гривень. З іншого боку трохи збільшилась базова дотація. Якщо минулого року вона складала п’ять мільйонів гривень, то цього року буде майже сім мільйонів.

Пісківська селищна ОТГ

Тут ситуація схожа з попередньою. Знову збільшилась субвенція на освіту, а на медицину навпаки зменшилась. На поточний рік з держбюджету виділять трохи більше 19 мільйонів гривень на освіту, а минулого року було близько 17 мільйонів гривень. У 2020 році субвенція на медицину складатиме лише 1,4 мільйона гривень, а минулого року вона була більше п’ять мільйонів. А от базової дотації цього року Пісківська ОТГ не дочекається, хоча минулого року вона складала 1,4 мільйона гривень. На території Пісківської ОТГ проживає трохи більше восьми тисяч осіб.

Медвинська сільська ОТГ

На території ОТГ проживає майже чотири тисячі людей. Тут теж на освіту дають більше грошей, ніж минулого року. З дербюджету виділять близько 8,4 мільйони гривень, а минулого року було 7,5 мільйона. У свою чергу на медицину дають лише трохи більше 700 тисяч гривень, а минулого року було більше 2,6 мільйона гривень. Також у цієї ОТГ забирають базову дотацію, хоча минуло року вона була на рівні 648 тисяч гривень.  

Великодимерська селищна ОТГ

Ця громада є досить великою і нараховує більше 18 тисяч мешканців. Досить солідна допомога буде у галузі освіти на 2020 рік – більше 45 мільйонів гривень, а минулого року було 40 мільйонів гривень. Проте субвенція на медицину зменшилась майже втричі. Якщо минулого року на ці потреби виділяли 12 мільйонів гривень, то цього року – 3,3 мільйона. Базової дотації не було, як минулого року, так і у поточному не буде.

Дівичківська сільська ОТГ

Населення цієї ОТГ складає трохи більше 4,5 тисячі людей. Минулого року з державного бюджету на освіту було виділено трохи менше дев’яти мільйонів гривень, а цього року – більше 12,5 мільйона. На медицину минулого року дали 3,1 мільйона гривень, а цього року буде лише 832 тисячі гривень. Базової дотації не було у 2019 році і цього року теж не буде.

Фурсівська сільська ОТГ

Тут проживає трохи менше восьми тисяч людей. Минулого року з державного бюджету на цю ОТГ виділили більше 15 мільйонів гривень на освіту, а цього року буде 18,7 мільйона гривень. У свою чергу на медицину цього року дадуть 1,4 мільйона гривень, а минулого року було майже 5,5 мільйона гривень. Майже рівною залишилась базова дотація – близько двох мільйонів минулого року і цього року.

Узинська міська ОТГ

Проживає тут майже 18 тисяч осіб. Минулого року субвенція на освіту складала більше 31 мільйона гривень, а цього року буде більше 35 мільйонів. Проте фінансування галузі медицини для Узинської ОТГ зменшилось майже втричі. Минулого року на ці потреби з держбюджету виділили більше 12 мільйонів гривень, а цього року буде трохи більше трьох мільйонів гривень. Втім, трохи збільшилась базова дотація. Якщо минулого року вона складала 3,4 мільйона гривень, то цього року буде більше п’яти мільйонів.

Тетіївська міська ОТГ

Тут проживає більше 21 тисячі людей. Минулого року на освіту для цієї ОТГ виділили більше 41 мільйони гривень, а цього року буде майже 47 мільйонів гривень. На медицину дають трохи більше 3,8 мільйонів гривень, а минулого року було майже 15 мільйонів гривень. Зменшилась навіть базова дотація. Минулого року вона складала майже два мільйони гривень, а цього року буде трохи більше 1,1 мільйони гривень.

Студениківська сільська ОТГ

Тут проживає трохи менше чотирьох тисяч людей. На освіту минулого року тут виділили з державного бюджету близько десяти мільйонів гривень, а цього року буде майже 11,5 мільйона гривень. У свою чергу на медицину у 2020 році субвенцію дають на рівні загалом 722 тисяч гривень, а минулого року було на два мільйони гривень більше. Базову дотацію цього року не видають, але не було її і минулого року.

Баришівська селищна ОТГ

Тут проживає майже 28 тисяч людей. Минулого року на освіту з державного бюджету виділили більше 32 мільйонів гривень, а цього року буде майже вдвічі більше – 67 мільйонів гривень. У свою чергу фінансування галузі медицини з державного бюджету уріжуть більш ніж втричі. Якщо минулого року на цю галузь виділили більше 18 мільйонів гривень, то цього року буде лише трохи більше п’яти мільйонів гривень. Проте збільшили базову дотацію. Минулого року вона складала усього 295 тисяч гривень, а цього року буде майже два мільйони гривень.

Бородянська селищна ОТГ

Тут проживає більше 20 тисяч осіб. Минулого року з державного бюджету для цієї громади виділили майже 15 мільйонів гривень на галузь освіти, а цього року буде більше 47 мільйонів гривень. Проте фінансування медицини з державного бюджету буде урізано майже вчетверо. Якщо минулого року на цю галузь з державного бюджету була субвенція на рівні 13,6 мільйона гривень, то цього року буде лише 3,6 мільйони гривень. Трохи збільшиться базова дотація. Минулого року вона складала 5,5 мільйона гривень, а цього року буде майже сім мільйонів.

Ковалівська сільська ОТГ

Проживає тут більше 6,6 тисяч людей. Цього року буде трошки збільшена субвенція з державного бюджету на фінансування освіти. Минулого року на це виділили 14,2 мільйона гривень, а цього року – 18,4 мільйона гривень. А от про галузь медицини для цієї громади теж "підзабули", формуючи державний бюджет. Адже з нього на 2020 рік Ковалівській ОТГ виділять лише 1,2 мільйона гривень, а минулого року було 4,5 мільйона гривень. Базової дотації не було минулого року і цього теж не буде.

Миронівська міська ОТГ

Тут проживає більше 14 тисяч людей. Минулого року субвенцію з держбюджету на освіту для цієї ОТГ виділяли на рівні чотирьох мільйонів гривень, а цього року буде майже у вісім разів більше – 31 мільйон гривень. Але майже в чотири рази впаде фінансування з держбюджету галузі медицини у Миронівській ОТГ. Минулого року на ці потреби було виділено більше 9,5 мільйона гривень, а цього року буде лише 2,5 мільйона. Базової дотації минулого року і цього року не було. 

У порівнянні з минулим роком з державного бюджету доведеться фінансувати нові об’єднані територіальні громади. Наприклад, у державному бюджеті на 2019 рік нічого не згадувалось про Ржищівську ОТГ, хоча вона була заснована влітку 2018 року. Те ж стосується Бучанської ОТГ та Березанської ОТГ, які були створені восени 2018 року. Богуславська та Обухівська ОТГ були засновані влітку 2019 року. Загалом на галузь освіти в цих п’яти ОТГ з державного бюджету на 2020 рік виділять майже 250 мільйонів гривень. А от на медицину в якості субвенції виділять менше 25 мільйонів гривень. Хоча в усіх п’яти ОТГ проживає більше 120 тисяч людей. Тобто за рік на кожного мешканця цих ОТГ буде виділено в середньому трохи більше 200 гривень в якості підтримки з державного бюджету.

Загалом у Київській області 33 ОТГ. Проте субвенції з державного бюджету видадуть лише 18 об’єднаним територіальним громадам. Щоправда для справедливості варто зазначити, що в дев’яти створених ОТГ ще навіть не відбулись вибори. Це стосується таких ОТГ: Боярська, Гатненська, Гірська, Гнідинська, Гостомельська, Гребінківська, Кожанська, Петрівська та Щасливська. Також є ще шість ОТГ, які були створені лише влітку минулого року: Циблівська, Томашівська, Ташанська, Глевахівська і Богуславська. Зазимська була створена лише у грудні 2019 року.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme