Дозволи мав видавати Мінкульт: У Кличка відреагували на знесення будинку Уткіна
Будь-які дозволи на проведення робіт на місці знесеного історичного будинку по вулиці Петлюри, 29, мало видавати Міністерство культури та інформаційної політики
- Київ
-
12 квітня 2021 16:12

Про це повідомила радниця голови Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Ірина Золотар, передає Depo.Київ з посиланням на телеканал "Київ".
За її словами, знесений будинок входив до меж центрального історичного ареалу Києва, але при цьому не мав охоронного статусу.
"Будівля взагалі історична, але — без статусу. Незважаючи на те, що будинок не мав пам’ятко-охоронного статусу, такі дії забудовника, знесення будь-якої будівлі — не може бути виправдане. Думаю, прокуратура доведе до кінця розпочате провадження", — зазначила Золотар.
Також вона додала, що дозволи на проведення будь-яких робіт з таким будинком може видавати лише Міністерство культури, бо має необхідні повноваження. Чи були видані такі дозволи, Золотар не знає.
"Повноваження щодо погодження проектів, надання дозволів на таких територіях, належать до Міністерства культури. Чи надавало Міністерство культури якісь дозвільні документи, чи документи іншого характеру, чи погоджували будь-який проект, чи передпроект, може технічне завдання — я цією інформацією не володію", — зазначила вона.
Зауважимо, що міністр культури Олександр Ткаченко назвав знесення будинку Уткіна варварством і зазначив, що МКІП не давало жодних дозволів на будівництво в цьому місці.
Нагадаємо, раніше краєзнавець Антон Короб повідомив, що на вул. С. Петлюри, 29 у Києві руйнують колишній прибутковий будинок купця Івана Уткіна.
Згодом активісти встановили на одній із вулиць Києва борд, який мав "захищати" будинок.
10 квітня у спільноті "Мапа реновації" повідомили, що будинок почали зносити. Замість нього планують побудувати висотний апарт-комплекс Times.
За фактом демонтажу 120-річного будинку купця Івана Уткіна на вул. С. Петлюри, 29 розпочато кримінальне провадження.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 10:22На кордоні з Польщею в багажі у двох киян знайшли цінностей на 12 млн грн
- 20:21Як я продав свою BMW через автовикуп і не пошкодував Актуально
- 12:26На Київщині оголосили підозри військовим, що проігнорували бойовий наказ
- 20:06За пів року поліція покарала більше 6 тисяч водіїв за паркування на місцях для осіб з інвалідністю
- 22:29У свій день народження співак Артем Пивоваров став заслуженим артистом України Відео
- 17:32У Києві через негоду тимчасово приспустять головний прапор України
- 23:45 Головою Українського інституту національної пам’яті став історик та військовий Олександр Алфьоров
- 15:25Слово - зброя, а вплив творить історію: у Києві відбудеться Bloggers Awards 2025 ФОТО
- 10:29Арсенал зброї, знайдений в одному з гаражів у Києві, передано для потреб ЗСУ, - ДБР ФОТО
- 09:33Ворог завдав масованого удару по Київщині. Є поранені та руйнування
- 18:33Останній сезон Ярмоленка: Столичне "Динамо" готуватиметься до Ліги чемпіонів у Австрії ФОТО
- 12:54В одному з гаражів у столиці виявили підпільне виробництво алкоголю: Вилучено понад 30 тис. літрів спирту, з якого "бадяжили" елітні напої
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 10:5215 тисяч доларів за вплив на ВЛК: У Білій Церкві затримали посадовця міськради (ФОТО) ФОТО
- 10:35У Києві затримали 19-річного агента РФ, що намагався вбити військового, підірвавши скутер ФОТО
- 09:49 Перекриють рух та перевірятимуть документи: СБУ проводить безпекові заходи в Шевченківському районі Києва
- 18:50У Києві встановили скульптурну композицію на честь воїнів територіальної оборони, — Кличко
- 18:111700 БпЛА різних типів отримали від киян дві бригади Нацгвардії, - Кличко ФОТО
- 10:44На Київщині затримали американця, котрий 30 років перебував у розшуку за сексуальні злочини проти дітей ФОТО