Як захистити дитину від падіння з вікна: ТОП-8 правил

У Києві, як і по всій Україні загалом, щорічно діти випадають із вікон багатоповерхівок. Найчастіше це відбувається влітку, коли через спеку у квартирах навстіж відкриті вікна

Останній такий трагічний випадок стався 1 липня на столичній вулиці Мілютенка: чотирьохрічний хлопчик випав з вікна дев’ятого поверху.  Попередньо поліцейські з’ясували, що мати залишила дитину без нагляду та пішла займатися хатніми справами. За деякий час вона почула крик, та коли забігла до кімнати, побачила відчинений балкон та відсутність дитини. Медики, які приїхали на виклик, на жаль, лише констатували смерть.

Більшість батьків звикли, що небезпека чатує на дітей скрізь, окрім рідного помешкання. Проте часто діти травмуються саме вдома. Отже, як запобігти нещасним випадкам та вберегти малечу від трагедії, дізнавалося Depo.Київ.

Як захистити дитину від падіння з вікна

Експерти не втомлюються нагадувати, що легковажність дорослих, як правило, – головна і єдина причина випадання дитини з вікна. Адже малюки не усвідомлюють небезпеки. Вони пізнають світ граючи, не підозрюючи, що в якийсь момент гра може перетворитися на трагедію. І щоби цього цього уникнути, треба дотримуватися певних простих, але життєво важливих правил.

1. Диванам, столам, стільцям та інши предметам інтер’єру не місце біля вікон. Їх дитина може використовувати як сходинку.

2. Не слід заохочувати дітей гратися на підвіконні. Навіть якщо воно дуже зручне та широке.

3. Не варто зайвий раз показувати через вікно, тримаючи на руках дитину, як тато чи мама йде на роботу, пролетіла пташечка чи пробігла руда кішка. А якщо щось таки показувати, завжди треба міцно тримайти дитину та бути готовим до різких рухів малюка.

4. Москітна сітка не витримає вагу дитини, отже, не врятує дитину від випадання. Ба більше: вона створює у малюка відчуття безпеки і ілюзію опори. Тому, перебуваючи поруч з москітною сіткою, діти поводяться менш обережно. Часто діти випадають разом з цими сітками.

5. Установка на вікно ручки із замком забере лише хвилину, а користі від того чимало: в разі потреби ручку можна зняти будь-якої миті й забрати із собою, що, cеред іншого, дає змогу лишати вікно на провітрювання без ризику, що його відкриють.

6. Якщо немає бажання чи мождивлсті міняти ручки, можна просто їх викрутити, причому прямо зараз, щоб дитина не могла самостійно відчинити вікно. Для цього потрібно викруткою відкрутити болти, якими закріплена рукоятка, прибрати їх, а саму ручку використовуйте лише за потреби.

7. Якщо дитина вдома, не можна ніколи тримати вікна відчиненими. Навіть якщо батькам здається, що вони завдли поруч, секунди, на які вони відвернуться, можуть стати останніми в житті дитини. 

8. Найчастіше трагедії трапляються тоді, коли малюк залишається один в кімнаті. І хоч ситуації в житті бувають різні, треба намагатися ніколи не залишати дітей без нагляду.

Як зробити безпечні вікна для дітей

Пошук пристроїв, здатних захистити пластикове вікно від спроб дітей його відкрити, починається, як правило, після того, як мама застає свою дитину на підвіконні біля відчиненого вікна. Але краще про це подумати заздалегідь.

Блокатор

Найпростіший і дешевий спосіб убезпечити представників підростаючого покоління – встановити на віконні конструкції блокатори. Блокуючі металеві засувки кріпляться на нижню частину віконного профілю і не дають маленьким рученятам повернути віконну ручку. Для дітей старшого віку такий спосіб захисту вже не буде настільки ефективним: п'ятирічний малюк запросто відсуне засувку. Тому краще з самого початку вибрати щось надійніше, тим більше, що технологій і способів, що дозволяють це зробити, достатньо.

Ручка з замком

Віконні блокатори, будучи пристроями найпростішого типу, не гарантують дитині повну безпеку. Більш серйозний захист –  заміна звичайних віконних ручок на ручки із вбудованим замком. Так пластикові вікна стануть абсолютно недоступними для дітей, а повернувши ключ у замковій щілині віконної ручки, володар ключа повністю заблокує віконну конструкцію. Ні відчинити його, ні перевести в режим провітрювання у дитини не вийде.

Дитячий замок

Цей хитрий мініатюрний девайс монтується на нижню частину рами і не дає дитині, навіть при великому бажанні, розкрити віконну конструкцію. Максимум, що може зробити малюк – перевести раму в режим провітрювання. Розкрити навстіж може лише щасливий володар ключа від замка. Провести монтаж замка можна як в момент установки пластикових вікон, так і в будь-який інший час.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook