Два "бабиних літа", але зима почнеться в листопаді: Киянам спрогнозували осінь

Літнє тепло попрощається з киянами в кінці вересня, а зима настане вже в листопаді

Такі прогнози зробили вчені і народний синоптик, повідомляє Depo.Київ з посиланням на "Сегодня".

Показники температури в інфографіці є оціночними, а ймовірність прогнозу в ній становить близько 75%:

За словами заступника директора Укргідрометцентру Анатолія Прокопенка, вересень очікується теплішим ніж зазвичай на 1-2 градуси: середньомісячна температура становитиме +14-16 градусів на півночі та заході країни, а також +16°С..-18°С в інших регіонах. Дощі пройдуть у межах норми — до 40 мм опадів за місяць, а нічні заморозки можливі лише в Карпатських горах.

Детальний прогноз на жовтень і листопад в Укргідрометцентрі поки не дають, Прокопенко лише додав, що справжня осінь з рясними дощами і мінімумом погожих днів прийде в першій декаді жовтня.

Заввідділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова згодна з тим, що більшу частину вересня вдень буде тепло, майже як влітку, і досить сухо, лише під кінець місяця почнуться дощі. Але коротке серйозне похолодання можливе вже в його першій декаді.

"Вересень буде сухим і нестійким, в кінці місяця бабине літо ми побачимо. Жовтень і листопад очікуємо холодними, особливо з другої половини жовтня, в цей час можуть бути вже заморозки, — прогнозує кліматолог. — Перепади температури через зміни клімату, які ми зараз переживаємо, можуть виявлятися в будь-який момент. Через перепади від тепла до холоду і навпаки обов'язково будуть утворюватися штормові явища, особливо це характерно для південного регіону. Треба бути готовими, адже така кліматична дійсність збережеться і в наступні роки".

Народний синоптик Леонід Горбань розрахував, що цієї осені можливі два бабиних літа: одне в період з 15 по 25 вересня, друге — з 4 по 10 жовтня. Але перші осінні "дзвіночки" у вигляді короткого зниження температури і дощі можливі вже 4-5 вересня, а 10-14-го похолодає і задощить більш серйозно.

Жовтень, за прогнозами Горбаня, буде досить теплим, особливо в першій половині: "Початок місяця — ясний і теплий, але 3-4 числа осінь нагадає про себе бурями з дощами, особливо на півдні, і зниженням температури до +8°С. Одразу після цього — друге бабине літо з денною температурою до +20°С. Потім знову задощить, але свято Покрова (14 жовтня) буде сухим".

У другій половині місяця Горбань обіцяє похолодання, короткі нічні заморозки, а завершиться жовтень дощами і мокрим снігом. Вогкість продовжиться в листопаді, в його перших числах може навіть підморозити, але потім знову сухо, сонячно і досить тепло. Лише після 15 листопада глибока осінь плавно перейде в зиму.

І справжня зима в Києві може початися вже 27 числа — в цей день синоптик обіцяє рясний сніг і морози, які продовжаться і на початку грудня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook