Екологи б'ють на сполох: у Києві є небезпека отруєння питної води

Над Києвом нависла небезпека отруєння питної води - біля Дніпровського водозабору на Оболоні невідомі влаштували звалище токсичних відходів

Екологи б'ють на сполох: у Києві є небез…

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на "Українську правду. Київ".

Так, у Національному екологічному центрі України відзначили, що мешканці Оболоні поскаржились на задуху від спалюваного пластику, яка час від часу відчувається на території масиву, особливо в нічний час.

Екологи б'ють на сполох: у Києві є небезпека отруєння питної води  - фото 1

Активісти НЕЦУ, що виїхали на перевірку місця імовірного складування та спалювання шкідливих відходів, виявили стихійне сміттєзвалище.

Екологи б'ють на сполох: у Києві є небезпека отруєння питної води  - фото 2

Сміття скидають обабіч вулиці Богатирської, неподалік споруд Дніпровської водопровідної станції, що постачає питну воду половині мешканців Києва.

"Упритул до стратегічного об'єкту, від стану безпеки якого залежить життя та здоров'я киян, щодня звалюють та палять тонни пластику, будівельного сміття та інших відходів, зокрема, й токсичних. При спалюванні пластмаси утворюється канцерогенний дим, що накриває як ділянку, де розміщено споруди водогону, так і найближчі дачні ділянки, а за несприятливої погоди й частину житлового масиву Оболонь", - відзначили екологи.

Екологи б'ють на сполох: у Києві є небезпека отруєння питної води  - фото 3

Вони переконані, що спалювання та безконтрольне захоронення токсичних відходів створює реальну небезпеку зараження фільтратом ґрунтових вод біля водозабору.

Екологи б'ють на сполох: у Києві є небезпека отруєння питної води  - фото 4

Усі фото: Олександр Соколенко

"Згідно з кадастровою картою, зазначена ділянка нікому не передавалась для складування та захоронення відходів, натомість на місці сміттєзвалища зареєстровані земельні ділянки, що мали б використовуватись для садівництва та присадибного господарства", - пояснили екологи.


Національний екологічний центр України звертається до КМДА та Держекоінспекції України з вимогою вжити заходів щодо вирішення цієї проблеми.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme