ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Екологи певні: Знищення тополь у Києві неприпустиме

Зараз в Інтернеті шириться опитування про те, чи треба замінювати в Києві тополі: екологи переконані, що це абсолютно недопустима діяльність, оскільки щодо питання такої важливості та вузької спеціалізації варто було б проконсультуватись із фаховими дендрологами, а не питати думку простих киян, які не розуміються на рослинах
Depo.
12 червня 2015 16:26
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на СоцПортал.

"Це все одно, якби запитувати в людей, як краще лікувати хворого. Більше того, на заміну тополям в опитуванні пропонується посадити акації (робінія псевдоакація), які взагалі є небезпечним інтродукованим видом, який нехарактерний для природних екосистем України, змінює їх та дуже швидко поширюється і захоплює нові території. Із цим видом треба вести боротьбу, а не висаджувати його на заміну тополь. В країнах ЄС це карантинний вид і діють програми для знищення акацій, як небезпечного виду", - зазначила еколог Катерина Норенко.

"Тополі є безцінними деревами, які пощастило мати киянам у дорослому стані. екологічний ефект від будь-якого молодого саджанця ніколи не зрівняється з ефектом від дорослої тополі", - додав еколог, заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк.

Довідка. Всі види тополь не тільки можуть виживати в несприятливих умовах міста, легко переносять посуху, до листопада не скидають листя, а й мають такі екологічні властивості, яких інші дерева не мають. Одне доросле дерево тополі виділяє за один сезон стільки кисню, скільки треба одній людині на рік! Для такої ж кількості кисню необхідно 10 берез, 7 ялин або 4 сосни. Окрім цього, одна тополя за рік поглинає до 53 кг сажі, жодне інше дерево не може зрівнятися за цим показником із тополею. Для прикладу, каштан вбирає до 16 кг. Саме через те, що тополя так ефективно очищує повітря, жити вона довго не може, в середньому до 60 років.

Нагадаємо, протягом одного дня 4 тисячі киян взяли участь в опитуванні щодо заміни тополь у столиці на інші дерева. Результати показали, що лише 18% киян не підтримують знесення тополь.

Більше новин про життя столиці читайте на Київ.depo.ua.