Ексміністр Кабміну Саєнко розкритикував "комунізм" уряду Шмигаля

Ексміністр Кабінету міністрів України, представник партії "Українська стратегія Гройсмана" Олександр Саєнко вважає, що Кабмін зробив велику помилку, регулюючи ціни на пальне в Україні, що може призвести до його дефіциту

Про це Олександр Саєнко написав у своєму Фейсбуці, повідомляє Depo.ua

"Кабмін одноосібно, без обговорення з бізнесом, ухвалив постанову, якою запроваджується граничний рівень торговельної надбавки до середньої ціни дизпалива (7 грн/літр) і бензину (5 грн/літр). Фактично АЗС заборонили піднімати ціни на пальне, не дивлячись на ринкове зростання. Європейська бізнес асоціація в шоці, ринок також. В підсумку, АЗС вже зняли з продажу бензин преміум сегменту. Логічно, ніхто не хоче продавати собі в збиток тоді, коли світові ціни ростуть, а Україна залежна від імпорту. Що можливо далі? Певний дефіцит пального, оскільки ринкова економіка тільки так реагує на комунізм від Уряду", - пише Олександр Саєнко. 

Ексміністр Кабміну додає, що в подальшому можливий дефіцит палива через непродумані дії уряду. 

"Після зняття обмежень, яке обов’язково станеться, АЗС відіграються за втрати, компенсовуючи їх ще більшим зростанням цін. Але Уряд не мислить такими категоріями. Важливо, що від нинішньої ситуації виграє один олігарх - власник єдиного в Україні НПЗ, з яким "наполегливу боротьбу" веде влада. І "сірі АЗС", в яких все буде ок", - вважає Олександр Саєнко. 

Також представник "Української стратегії Гройсмана" Олександр Саєнко нагадує, що в Україні зростають ціни на продукти, які за такою ж логікою мав би регулювати Кабмін, але він цього не робить. 

"Ціни на продукти продовжують зростати. Інфляція на споживчому ринку у квітні 2021 р. порівняно з березнем 2021 р. становила 0,7%, з початку року – 4,8%. У той же час уряд каже, що в ринкову економіку він втручатися не буде, і займатися обмеженням цін не стане. А чому тоді обмежують ціни на бензин? Це та сама ринкова економіка", - додає Олександр Саєнко. 

Окрім цього, за словами представника "Української стратегії Гройсмана", зростають ціни на газ через що постачальники можуть піти у збиток. 

"Вартість газу влітку 2021-го буде вдвічі вищою, ніж в 2020-му. Ринок газу працює, українцям постачальники запропонували річні ціни, які потім не матимуть права підвищувати. Саме зараз йде сезон закачування газу в підземні газові сховища на зиму. З січня по травень у Європі зафіксували рекордне зростання вартості газу - 286 доларів за тисячу кубів. Все через зниження поставок СПГ, наприклад, з 26 квітня по 2 травня поставки впали на 8%. Виходить, що річні ціни для багатьох постачальників можуть стати збитковими в підсумку. І це при тому, що Уряд очікує від голови "Нафтогазу" Вітренка та нового міністра енергетики Галущенка чарівного рецепту подальшого зниження тарифів. Чарівники економіки. А попереду ще підвищення тарифів на електроенергію з 1-го липня. Цілком можливо, що з першою платіжкою в нас буде новий Кабмін. Бо тільки так нинішня влада може тимчасово рятувати себе від негативу", - пише Олександр Саєнко. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme