Фонд держмайна продав київський "Більшовик": Скільки виторгували за завод
В аукціоні з приватизації АТ "Перший київський машинобудівний завод" (колишній завод "Більшовик") брали участь три учасники, стартова ціна "лоту" становила 1,34 млрд грн
У середу, 27 жовтня, відбувся аукціон великої приватизації. На тогри виставили АТ "Перший київський машинобудівний завод" (колишній завод "Більшовик").
Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook голови Фонду державного майна України Дмитра Сенниченка.
У відкритих конкурентних торгах за право власності змагалися три учасники. Стартова ціна "лоту" становила 1,34 млрд грн. Завод продали за 1 429 017 000 грн. Стартова ціна зросла майже на 3%. Переможцем аукціону стала компанія "Дженерал Комерс".
Тепер переможець протягом 10 днів повинен підписати договір купівлі-продажу і 30 днів після підписання договору перерахувати кошти у державний бюджет. Після цього 100% акцій перейдуть на рахунок покупця. А далі, як зазначили у ФДМУ, розпочнеться новий етап розвитку цілого кварталу у столиці.
"Тепер вступають в дію умови приватизації, які гарантують захист інтересів працівників та подальший розвиток підприємства - всі заборгованості мають бути погашені, а інвестиції в модернізацію активів є чіткою вимогою. На місці напівзруйнованого заводу інвестор має можливість втілити в життя успішний інвестиційний проект, який забезпечить податкові надходження до бюджету та нові робочі місця", – заявив Сенниченко.
Зазначимо, що за даними порталу youcontrol, ТОВ "Дженерал Комерс" існує на ринку 3,5 роки і має статутник капітал 4 110 грн.
За даними ЗМІ, "Дженерал Комерс" пов'язана із групою UFuture Василя Хмельницького та Андрія Іванова. Засновники – Володимир Долгополов, АТ "ЗНВКІФ "Ларам Систем" та "АБ Пілар Холдінгз Лімітед" (Кіпр). Директор – Ігор Хижняк.
Долгополов також є співзасновником ТОВ "КУА ЮДП Ессет Менеджмент".
Нагадаємо, уукціонна комісія з приватизації ПАТ "Перший київський машинобудівний завод" (завод "Більшовик") запропонувала встановити стартову ціну 1,4 млн грн.
Аукціон запланували на 27 жовтня. У Фонді держмайна розраховують на високу конкуренцію та високу ціну продажу заводу.
Довідка: Київський чавуноливарний і механічний завод у далекому 1882 році заснували чеські підприємці. Через 40 років завод націоналізований радянською владою отримав назву "Більшовик". У 2018 році в ході декомунізації його назву змінили на Перший київський машинобудівний завод (ПКМЗ).
Підприємство спеціалізується на металообробці, виробництві циліндрів, гідродомкратів, роторів, переробці гуми і пластмас. У 1996 році на заводі працювало близько 6 тис осіб, у 2021 році залишилося трохи більше 200 співробітників.
На території понад тридцять будівель, однак для потреб заводу частково використовуються лише два приміщення. Решта здаються в оренду або пустують. На оренду припадає до 80% грошових надходжень ПКМЗ.
У 2020 році Перший київський машинобудівний завод отримав 22 млн грн збитку, а загальна сума боргу перевищила 500 млн грн. Щорічно підприємство зобов'язане сплачувати в бюджет столиці 40 млн грн земельного податку.
Зараз завод "Більшовик" перетворився на "руїни" .
За словами в. о. голови правління ПКМЗ Леоніда Крупника, відновити виробництво на території заводу неможливо. Фонд держмайна включив завод до приватизаційного списку і планує продати його в червні 2021 року.
Прозорий аукціон АТ "ПКМЗ" може відбутися вже у червні 2021 року, якщо Верховна Рада розблокує велику приватизацію, а Кабмін затвердить умови приватизації заводу.
Завод розташований уздовж магістрального проспекту Перемоги з одного боку і так званої малої Кільцевої дороги – з іншого. Потенційного покупця цікавлять не виробничі потужності заводу, а 35 га землі. Зараз це одна з найкращих і найцікавіших великих ділянок для забудови серед усіх об'єктів приватизації. Раніше топменеджери девелоперської компанії SAGA Development оцінювали земельну ділянку заводу в 120-150 млн доларів (3,2–4 млрд грн).
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ